fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Metod Koleji

Metod Koleji'nin eğitimdeki öğrencil yaklaşımlarını inceleyin! Metod Eğitim Kurumları'nın fiyatlarına, bursluluk bilgilerine ve birçok detaya kolaylıkla erişin.

Metod Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Metod Koleji Anaokullar

Metod Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Metod Koleji İlkokullar

Metod Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Metod Koleji Ortaokullar

Metod Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Metod Koleji Liseler

Metod Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Metod Koleji Hakkında

  • Metod Koleji'nde Eğitim

Metod Koleji, 1999 yılında kurulmuş olup, öğrencilerine Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde hizmet vermektedir. Eğitimde kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermekte olan bu okul, öğrencilerinin her birini önemsemektedir. Bireysel olarak ilgilendiği öğrencilerini anaokulundan liseye kadar takip etmekte ve onlara kariyer planlaması yapmaktadır. Teknolojinin her geçen gün geliştiği, dünyanın her gün değiştiği zamanlarda buna uyum sağlayabilen, bilgilerini yenileyebilen ve dönüştürebilen öğrenciler yetiştirmek amacıyla birçok eğitim metodu uygulanmaktadır. Yeni çağa uygun metotlarla yeni bir nesil oluşturan bu kurum, çevrede tercih edilen kurumlardan biri olmaktadır.


Metod Koleji, farklı dil, farklı kültür ve farklı dine sahip insanlara karşı hoşgörülü olmayı öğretirken, öğrencilerine farklı dil yetkinlikleri de kazandırarak uluslararası düzeyde bireyler olmasını sağlamaktadır. Bu okul, Academic Union üyesi bir kurum olarak öğrencilerine global bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Metod Koleji, yabancı dil eğitimlerini anaokulundan başlayarak lise son sınıfa kadar sürdürmektedir. Öğrenciler, İngilizce okuma, yazma ve konuşma konusunda üst düzeye getirilmektedir.


Metod Koleji, benimsediği eğitim modellerinde öğrenciyi daima merkeze alarak hareket etmektedir. Başarının merkezi olan bu okul, öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişimini de oldukça önemsemektedir. Bu bağlamda Metod Koleji kampüsünde birçok imkan bulunmakta ve öğrenciler sanat ve spor alanlarında gelişimlerini sağlayabilmektedir.


METOD KOLEJİ ANAOKULU

Metod Koleji Anaokulu, çift dilde yabancı dil eğitimi vermektedir. Küçük yaşta verilen yabancı dil eğitimi çocuklarda kalıcı hafızada yer etmektedir. Bu nedenle İngilizce haricinde ikinci yabancı dil dersleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil derslerinde biri yabancı olmak üzere iki öğretmen bulunmaktadır. Bu bağlamda öğrenciler İngilizceyi yaşayarak ve duyarak öğrenme durumundadır. Ayrıca, matematiğe hazırlık ve sanat dersleri İngilizce olarak verilmektedir.


Metod Koleji Anaokulu, öğrencileri için tematik öğrenme anlayışını benimsemektedir. Proje temelli öğrenme yöntemiyle, çocukların üretken olması sağlanmaktadır. Bu yöntemle çocuklar, sorumluluk bilinci, öz güven, problem çözme gibi birçok yetkinlik kazanmaktadır. 16 kişilik sınıflarda eğitim veren bu kurum, şarkılarla ve danslarla bütünleştirdikleri derslerle çocukların hem eğlenip hem öğrenmesini sağlamaktadır.


METOD KOLEJİ İLKOKULU

Metod Koleji İlkokulu, eğitim hayatının başlangıcında olan öğrencilerin kolayca okula alıştığı bir kurumdur. Okula çabuk alışan öğrenciler, eğitime adapte olmakta ve eğlenceli hale getirilen derslerle başarılı bir geleceğe sağlam adımlarla ilerlemektedir. Metod Koleji İlkokulu, okul öncesi eğitimden sonra İngilizce dil eğitimine yoğun bir şekilde devam etmektedir. İngilizce matematik ve İngilizce fen bilimleri eğitimleriyle teknik yabancı dil konusunda da eğitim verilmektedir.


Metod Koleji İlkokulu, öğrencilerinin özgün, girişimci ve yaratıcı olmasını desteklemektedir. Okul bünyesinde düzenlenen etkinlik ve aktivitelerle öğrencinin sosyal gelişimi gözetilmektedir. Bu kurum, değişen ve gelişen dünyaya ayak uyduran, çağdaş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bunlarla beraber Metod Koleji İlkokulu; merak eden, öğrenmekten hiç vazgeçmeyen, soru soran bireyler yetiştirmek amacıyla birçok yöntem uygulamaktadır.


METOD KOLEJİ ORTAOKULU

Metod Koleji Ortaokulu, belirlediği misyonla eğitime devam ederken ortaokul öğrencilerini, liseye hazırlık sürecinde desteklemektedir. Okul bünyesinde bulunan rehber ve psikolojik danışmanlarla öğrencilerin bireysel olarak sorunlarıyla ilgilenilmektedir. Sınava hazırlık evresinde dikkat dağınıklığı, gelecek kaygısı ve sınav heyecanı yaşayan öğrencilere motivasyon çalışmaları yapılarak sorunların çözülmesi sağlanmaktadır.


Metod Koleji Ortaokulu, verdiği nitelikli ve kaliteli eğitimle bilinmekte ve ezberden uzak yöntemler benimsemektedir. Öğrencilerin görerek ve gözlemleyerek duymasını amaçlayan bu kurum, teorik bilgileri öğrenciye aktardıktan sonra laboratuvarlarda deney ve gözlem yaparak kalıcı öğrenme sağlamaktadırlar. Metod Koleji Ortaokulu, her öğrencinin farklı kavrama yöntemleri olduğunun bilinciyle, farklı kavrama testleri ve ödevler vermektedir. Başarıya emin adımlarla ilerleyen bu kurumun öğrencileri hayatları boyunca öğrenmeyi ilke edinen bireyler olarak yetişmektedir.


METOD KOLEJİ ANADOLU VE FEN LİSELERİ

Metod Koleji Anadolu ve Fen Liseleri, üniversiteye hazırlık sürecinde Ankara’da en çok tercih edilen kurumlardan biridir. Okul bünyesindeki uzman eğitim kadrosunun etkisiyle 1999’dan beri öğrencilerini en iyi üniversitelere yerleştirmektedir. Öğrencilerinin her birine değer veren ve hepsinin bir cevher olduğunu benimseyen bu kurum, yetiştirdiği öğrencilerle geleceği inşa etmektedir. Metod Koleji Anadolu ve Fen Lisesi, sınava hazırlık döneminde öğrencilerini sıkmadan ve zorlamadan, daima destek olarak ilerlemektedir. Motivasyon etkinlikleri, kariyer günleri ve üniversite gezileri düzenleyen bu kurum, öğrencilerin sınava hedefleri doğrultusunda tam odak sağlamasını amaçlamaktadır.


Metod Koleji, anaokulundan liseye kadar verdiği yabancı dil eğitiminde Academic Union üyeliğiyle beraber MEB müfredatını işlemektedir. Yabancı dil eğitimiyle verilen ulusal müfredat sistemiyle, öğrenciler İngilizce konusunda tam yetkinlik kazanmaktadır. Metod Koleji Anadolu ve Fen Liseleri, yalnızca akademik başarılarıyla değil, sanat ve spor alanındaki başarılarıyla da öne çıkmaktadır. Okulun fiziksel imkanları, öğrencilerin bedensel, bilişsel ve zihinsel gelişimine uygun olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla Metod Koleji öğrencileri her alanda başarıya ulaşan ve başarısızlıktan korkmayan cesur öğrenciler olarak yetişmektedir.


Metod Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Metod Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Metod Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Metod Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum