fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tarih Koleji

Tarih Koleji'nin erken kayıt indirimlerinden hemen faydalanın. Tarih Koleji; fiyatlarına, veli yorumlarına ve fotoğraf galerilerine göz atarak detaylı bilgi alın.

Tarih Koleji'nden Eğitime Bakış

TARİH KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Özel Tarih Koleji, birebir butik eğitim sistemini benimsemiş bir özel kurum yapısına sahiptir. 2B1E Birebir Butik Eğitim Sistemi sayesinde başarı yüzdesini her zaman üstte tutan bir eğitim kurumu olarak öne çıkmaktadır. Tarih Koleji, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında hareket eden, küresel gelişmeler doğrultusunda eğitim hizmetini çeşitlendiren bir eğitim-öğretim kurumudur.


Tarih Koleji, verdiği eğitim hizmetini en doğru biçimde yönetmek ve belirlenmiş bir sistem içerisinde sürdürmek ve öğrencilerin bu sistemle aldığı verimi ve sağladığı başarıları maksimum seviyeye çıkarmak amacı ile TarihASİS (Akademik Sosyal İlerleme Sistemi), TarihDIRECT(Direkt İletişim) ve TarihVBS(Veli Bilgilendirme Sistemi) geliştirmiştir. TarihDIRECT ve TarihVBS sistemleri, veli-öğretmen-öğrenci üçlüsünün kolay ve etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi ve etkileşim haline bulunabilmesi için yaratılmıştır. Bu sistemler sayesinde Tarih Koleji yöneticileri sistemlerde kaydedilen etkileşimleri sağlıklı bir biçimde takip ederek gerektiğinde yön vermekte ve iletişime dahil olmaktadır.


TarihASİS ise öğrencilerin 5 temel alanda gelişimini sağlamayı hedefleyen, Tarih Koleji’ne özgü bir eğitim sistemidir. Asis|Move ile öğrencinin psikomotor becerileri, Asis|FOCUS ile dikkat ve odaklanma becerileri, Asis|AUDITORY ile işitsel becerileri, Asis|EQ ile sosyal-duygusal becerileri ve Asis|VISION ile görsel becerileri geliştirilmektedir. TarihASİS tamamen ezberden kaçınan, öğrenmeyi öğreten, bireye özel bir kişisel gelişim programıdır.


Tarih Koleji, öğrencilerinin çok yönlü gelişmelerini sağlamak amacı ile onlara uygun olarak düzenlediği eğitim programını, alanında uzman eğitim kadrosu ile sunmaktadır. Sunulan bilgilerin sağlamlığı ve doğruluğu bu sayede netleşirken, öte yandan öğrencilerin aklında soru işareti kalmadan bilinçlendirilmesi esas alınmaktadır.


Tarih Koleji, öğrencilerini iki yabancı dil eğitimi birden sunmaktadır. Amaç, öğrencilerin yaşantısında iki yabancı dili etkin olarak kullanabilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Küresel dünya ile bütünleşmiş, gelecek için yapılan tüm çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılmaya istekli, öz güvenli, sağlıklı yaşamın temelinin spordan geldiğine inanan bireylerin yetişmesi hedeflenmektedir.


Birebir Butik Eğitim

Tarih Koleji 2B1E Sistemi, yani Birebir Butik Eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin çok yönlü gelişmesi sağlanmaktadır. Sınıflara daha az sınıf mevcudu sağlanmakta, uygulanan bu model ile öğrencilerle birebir ilgilenme oranı artarak başarı yüzdesi yukarılara çıkarılmaktadır. Öğrenci odaklı eğitim imkanının sağlandığı bu modelle birlikte her öğrencinin ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerine uygun biçimde yönlendirilmesi, öğrenme aşamasındayken karşılaştığı güçlükler ve eksik alanlar belirlenmesi ve bunların düzenlenmesi kolaylaşmaktadır.


Tarih Koleji'nin fark yaratan eğitim modeli sayesinde başarı seviyesi her daim en üst sıralarda olmaktadır. Kurum, bünyesinde bulunan öğrencilerine belirli periyotlarla test ve sınavlar uygulayarak akademik gelişimlerini tüm yönlerden takip etmektedir. Öğrenciler bireysel olarak değerlendirilmekte ve öğrencinin gelişimi göz önünde bulundurularak eğitim hayatı boyunca kişiye özgü olan bir model uygulanmaktadır.

Tarih Koleji Tanıtım Filmi
Tarih Koleji İndirimleri
Tarih Koleji Yorumları
Devamını Gör
Tarih Koleji'nden Eğitime Bakış
Tarih Koleji Tanıtım Filmi
Tarih Koleji Galeriler
Tarih Koleji Yorumları

Tarih Koleji Kampüsleri

Tarih Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Tarih Koleji Eyüp Kampüsü
İstanbul / Eyüp
comment-icon 12 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
18 kişilik sınıflarda ilkokul eğitimi veren Özel Tarih Koleji İlkokulu’nda eğitim modeli temel pedagojik ilkeler üzerine...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tarih Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum