fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tarih Koleji İlkokulu

Özel Tarih Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:30

Özel Tarih Koleji İlkokulu Hakkında

18 kişilik sınıflarda ilkokul eğitimi veren Özel Tarih Koleji İlkokulu’nda eğitim modeli temel pedagojik ilkeler üzerine kuruludur. Bilimsel odaklı bir eğitimi öğretim programı uygulayan okul İstanbul Eyüp’te hizmet vermektedir. İlkokul öğrencileri dil bilgisi konusunda bilinçlendirmek amacıyla İngilizce ve Almanca yabancı dil eğitimi Tarih Koleji'nde verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin iki tane yabancı dil öğrenmesi amaçlanmaktadır. Özel Tarih Koleji İlkokulu öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi ve çok yönlü gelişim sağlamak amacıyla birçok kulüp kurmuştur. Bunlar;
-satranç kulübü
-resim kulübü
-müzik kulübü
-yelken kulübü
-tiyatro kulübü
-Almanca kulübü
-dans kulübü
-İngilizce kulübü
ve son olarak düşleme atölyesi çok önemli bir yere sahiptir. Özel Tarih Koleji İlkokulu'nda eğitim programları özgün ve teknik nitelikte pek çok etkinlikle zenginleştirilmektedir. Kazanımları pekiştirmek üzere kurgulanan her etkinlik uygulamasında, yaşamla ilişkilendirilerek öğrenmelerin kalıcı olması sağlanır. Böylece her öğrencinin zihinsel süreçleri en üst düzeyde kullanması amaçlanmaktadır. Tarih Koleji öğrencilere yemek hizmeti de verilmektedir. Tüm yemekler ulusal ve uluslar arası standartlara uygun bir şekilde hazırlanmakta ve Gıda mühendislerinin kontrolünde öğrencilere yemekler sunulmaktadır.
Özel Tarih Koleji İlkokulu hijyene önem verilmekte olup sınıflar, tuvaletler, yemekhane düzenli olarak okul personelleri tarafından temizlenmekte gerekli kontroller yapılmaktadır. Okulda öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli önlemler alınmıştır. Güvenlik kameraları ile okul izlenmektedir ve güvenlik görevlileri giriş çıkışları kontrol ederek okula öğrencilerin güvenliğini tehdit edecek kişileri almaz.
Özel Tarih Koleji psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermekte olup rehberlik birimi öğrencilerle grup ve bireysel çalışmalar yaparak gelişimlerini destekler. Yapılan çalışmalar arasında ön yargıları kırmak, zaman yönetimi, verimli ders çalışma, arkadaşlık, sorumlulukların bilincinde olma gibi konu başlıkları yer almaktadır.
Tarih Koleji'nin verdiği hizmetler arasında servis hizmeti de bulunmaktadır. Servis araçları son teknoloji ekipmanlarla donatılmış üst düzey güvenlik destekli,piyasanın önde gelen markalarından ve 5 yaş altındaki araçlardan oluşmaktadır. Servis merkezi tarafından araç güvenliğini arttırmak adına araç takip sistemi sayesinde araçlar takip edilmekte, çalışan personeller düzenli olarak gerekli sağlık kontrollerinden geçmektedir.

Yorumlar (6)

 • Okulda çok farklı bir hava var tamamen aile ortamı, öğretmenler çok ilgili ve eğitim konusunda güçlü kadroya sahip küçük bir okul olduğuna bakmayın yelken yüzme takımı bile var beden eğitimi öğretmenleri çok ilgili ve alakalalılar

 • FK

  Okulda her yer temiz yemekler sağlıklı ve çeşitlilik çok, güvenlik de sıkı verilen hizmetler gayet iyi. Düzenli aralıklarla gezi etkinlikleri yapılıyor belirlenen programa uygun şekilde gezilerde çocukları öğretmenleri asla yalnız bırakmıyor.

 • FA

  Okulda branş dersleri kadar öğrenci kulüplerine sanat ve spor derslerine de önem veriliyor çocuğumuzun çok yönlü gelişimi okulu daha çok sevmesi için çok fayda sağlıyor bu tür dersler. Öğretmenlerinin hepsi alanında uzman olduğu için kaliteli bir eğitim veriliyor.

 • HG

  Çocuğum anaokulunu çok özlüyordu ve ilkokula başlamak hiç istemiyordu bu sorunla nasıl başa çıkacağımızı bilmiyorduk. Okulun rehberlik birimi çocuğumla çok ilgilendi ve kısa sürede çocuğum okula alıştı. Tüm emekleri için hem rehberlik birimine hem de öğretmenlerine sonsuz teşekkürler.

 • Küçük bir binası olsa da okulda her türlü fiziksel imkan mevcut. sınıfları donanımlı ve temiz. Sınıflarda teknolojik araçlardan faydalanılıyor. Kısacası öğretmenleriyle ve imkanlarıyla nitelikli bir eğitim veriyorlar.

 • PG

  Çok büyük bir okul değil ve sınıflar kalabalık değil bu okulu seçmemizdeki nedenlerden biriydi bu. Her öğrenciyle tek tek ilgileniyorlar biz veliler de öğretmenlerle daha sağlıklı iletişim kurabiliyoruz. eğitiminden son derece memnunuz çocuğumun bu okuldaki 3. yılı iyi ki bu okulu seçmişiz diyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarih Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Nişanca Mahallesi, Eyüp Sultan Bulvarı, No:54, Eyüp / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum