fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Turuncu Koleji

Turuncu Koleji fiyatları, bursluluk sınav tarihleri, erken kayıt dönemleri, veli yorumları, iletişim bilgileri ve daha fazlasına hemen tek bir sayfa üzerinden hemen ulaşın.

Turuncu Koleji'nde Eğitime Bakış

Turuncu Koleji, kendisini ifade edebilen, dilini en iyi şekilde bilen ve kullanan, katıldığı her platformda başarıyı hedefleyen, yabancı dil öğrenmeyi dünya vatandaşı olmak sayan öğrenciler yetiştirmektedir. Yenilikçi, üretken, dinamik, çözüm odaklı ve alanında uzman öğretmenler ile etkin bir eğitim sergilemektedir.


Turuncu Koleji'nde anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi bulunmaktadır. Anaokulu kademesinde okuma-yazma becerilerinin kazanılması yönünde yapılan etkinliklerin yanı sıra, dikkatini yönlendirebilme, görsel algı, soyut kavramların öğrenme gibi gelişimlere katkı sağlamak için birçok çalışma yapılmaktadır. Öz bakım becerileri, beslenme, tuvalet ihtiyacının giderilmesi gibi birçok kendi başına yapılacak işlerde davranış kazandırılması için programlar düzenlenmekte ve uygulanmaktadır.


Turuncu Okullarındaki açık ve kapalı spor salonlarında futbol, basketbol, masa tenisi, voleybol, jimnastik dersleri bulunmaktadır. Klasik bale eğitimi verilmekte, bu sayede öğrencilerin özgüveni ve benlik algısı, grup ile birlikte hareket edebilme becerisi gelişmektedir. Anaokulu kademesinden başlayan yoğun bir yabancı dil eğitimi bulunmaktadır. Öğretmenler, öğrencilerin İngilizceyi doğru konuşabilmeleri, anlayabilmeleri için gerekli görsel, yazılı ve işitsel materyallerden faydalanmaktadır. İlkokulun başlangıcından itibaren öğrencilerin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde sosyal ve çevresel gelişim bilinciyle yetişmesi sağlanmaktadır. İngilizcenin yanında Almanca dersleri de verilerek öğrencilerin küçük yaşta yabancı dillere olan yatkınlığının arttırılması amaçlanmaktadır.


Turuncu Koleji'nde her kademe bir sonraki kademe hazırlık niteliğinde olduğundan, öğrenciler adapte olma konusunda sıkıntı çekmemektedir. Ortaokul kademesinde, her ay bir olmak üzere deneme sınavları uygulanarak eğitim ve öğretim konusundaki hem öğrencilerin hem kurumun yaklaşımındaki eksikleri tamamlamak için planlama yapılmaktadır. Anadolu lisesi ve fen lisesinde çeşitli üniversitelerle planlanan etkinliklerle -Kariyer Günleri, Felsefe Kitap İncelemesi, Üniversitede Bir Gün vb.- gibi etkinlikler yaparak üniversite yaşamının nasıl olduğu gösterilmektedir. Üniversiteye hazırlık aşaması olarak hafta sonu etüt programları ve deneme sınavları yapılmaktadır. Psikolojik danışman bulunmakta, öğrencilerin eğitim sürecini yakından takip ederek elde edilen verilerden yararlanıp, tutarlı öngörülerde bulunarak doğru zamanlarda yapılan uygulamalarla öğrencilerin akademik, psikolojik, sosyal ve kişilik gelişimleri için çalışmalar yapılmaktadır. Okul ve ebeveyn arasındaki ilişki her zaman aktif tutulmakta, ebeveynler ile iş birliği içinde hareket edilmektedir.


Turuncu Koleji'nde sağlıklı beslenme olanaklarının bulunduğu yemekhane ve kantin yer almakta, yemekhanede üç öğün yemek verilmektedir. Servis imkanı ile öğrenciler kuruma güvenli bir şekilde getirilip götürülmektedir.

Turuncu Koleji İndirimleri
Turuncu Koleji Yorumları
Devamını Gör
Turuncu Koleji'nde Eğitime Bakış
Turuncu Koleji Galeriler

Turuncu Koleji Kampüsleri

Turuncu Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Torbalı Turuncu Kültür Sanat Anaokulu Kampüsü
İzmir / Torbalı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Çocukların eğitim ve öğretimlerinde olumlu etkileri bulunan kültür, sanat ve spor etkinliklerinin öneminin bilincindeki...
Turuncu Koleji Torbalı Kampüsü
İzmir / Torbalı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Turuncu Koleji Anadolu Lisesi İzmir ilinin Torbalı ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurum geniş ve b...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Turuncu Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum