fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Turuncu Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/15:40

Özel Turuncu Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Turuncu Koleji Ortaokulu, İzmir'in Torbalı ilçesinde eğitim veren, öğrencilerini en fazla 20 kişilik sınıflarda toplayan özel bir kurumdur. Bu kurum, okul kültürünün oluşmasında 3 temel kavramın öne çıktığını savunmaktadır. Bunlar: disiplin, mutluluk ve başarıdan oluşmaktadır. Disiplin kurum için tüm paydaşların üzerine düşen sorumlulukları eksiksiz ve zamanında yerine getirmesi ve birbirleriyle saygı çerçevesinde iletişim kurmasıdır. mutluluk ile okul kültüründeki bütün paydaşlara sahip olmasını gerektiren önemli bir etkendir. Mutluluk ve disiplinin olduğu yerde başarı da kaçınılmazdır. Başarının elde edilmesi için Özel Turuncu Koleji Ortaokulu'nda Ar-Ge çalışmalarıyla güçlendirilmiş öğretim ve ölçme değerlendirme süreçleri uygulanmaktadır. Bu süreçler sonucunda ortaya çıkan ürünler temel hareket eğitimi, yüzme, bilim uygulamaları, fen ve kodlama, matematik uygulamaları gibi derslerin özgün ve fark yaratan çalışmalardan oluşmasını sağlamaktadır.
Özel Turuncu Koleji Ortaokulu bilişsel, duygusal, sosyal, psikomotor alanda zamanın gereklilikleri karşılayacak nitelikte bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ortaokul düzeyinde olan bu öğrenciler, lise giriş sınavlarına hazırlanmaktadır. Bu kurum, öğrencilerinin sınava tam anlamıyla hazır bir şekilde girmesi için büyük çaba sarf etmektedir. Etütler ve ek derslerle desteklenen öğrenciler, soru bankalarıyla pekiştirme yapmaktadır. Soru çözüm saatlerinde öğrenciler hem soru çözebilmekte hem de çok geçmeden sorusunu öğretmenlere yönlendirebilmektedir. Bu kurum, her öğrencinin farklı anlama ve kavrama şekli olduğunu bildiğinden dolayı farklılaştırılmış bireysel eğitim modellerini kullanmaktadır. Lise giriş sınavlarında büyük başarılar elde etmiş öğrenciler, mezun olurken Turuncu Kolejli olmanın gururunu yaşamaktadır.
Özel Turuncu Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin uluslararası standartlarda, kendini ifade edebilen, sunum yapabilen, öz güven sahibi bireyler olmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda İngilizce dil derslerini oldukça önemseyen bu kurum, yoğunlaştırılmış şekilde öğrencilerine İngilizce dersi vermektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Turuncu Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Torbalı Mah. İzmir Aydın Otoyolu Cad. No:2, Torbalı/izmir
0 232 335 1356
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum