fb
Özel Yıldız Koleji İlkokulu

Özel Yıldız Koleji İlkokulu

0 212 963 2074
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:30
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Yıldız Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş ta bulunan Özel Yıldız Koleji İlkokulu tam donanımlı 20 kişilik sınıflarda eğitim hizmetini 08.30 ve 15.30 saatleri arasında vermektedir. Okulda yemekhane, kütüphane, kapalı spor salonu, laboratuvar, revir, akıllı tahta, sanat atölyesi, müzik atölyesi, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, kantin ve oyun alanı bulunmaktadır. Okul güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmektedir. Okulda öğrencilere yönelik rehberlik ve servis hizmeti bulunmaktadır. Branş dersleri dışında İngilizce, bale, halk oyunları, drama, futbol, voleybol, basketbol, modern dans, masa tenisi, tenis, görsel sanatlar, el sanatları, müzik eğitimi verilmektedir. Okulda müzik, satranç, bilişim, değerler eğitimi, seramik, gezi, zeka ve akıl oyunları kulübü bulunmaktadır. 1. Sınıfın sonunda eğitim müfredatındaki eğitimle çocuklara düzenli yaşam alışkanlığı kazandırma, öz bakım becerilerini kazandırma, Okumayı öğrenme, kitap okuma alışkanlığı kazandırılması, yazmayı öğrenme, bitişik el yazısı kullanarak yazabilme, ünite konularının branş dersleri ile pekiştirilmesi ile Hayat bilgisi ve temel kavramların kazandırılması, temel matematik, sayı kavramı, ritmik sayma ve işlemlerle temel matematiksel kavramları edinme, geometrik şekilleri tanıma, ayırt etme çevresindeki cisimleri sınıflayabilme, günlük derse hazırlayıcı ve pekiştirici çalışmalarla bilgi haznesini geliştirebilme, Öğrendiğini yaşamla bütünleştirme, uygulamayı kazandırmak amaçlanmaktadır. Birinci yılsonunda öğrenciler, okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını seven, öğrenmeye açık ve istekli, beslenme ve temizlik alışkanlıklarını bireysel ve toplu davranış becerilerini geliştirmiş bireyler olarak ilk sınıfı tamamlamaktadırlar. Okulun 2. Ve 3. Sınıf öğrencilerle yapılan çalışmalarla Okuma-yazma hızlanır, okuma alışkanlığı ve öğrenme merakı oluşur. Çalışmalarda ön hazırlık, araştırma, bilgi kaynaklarına ulaşmada aile ve çevreden yararlanılır. Sınıflarda dersler konu ve düzeyine göre interaktif tahtada işlenmektedir. Dyn-Ed metodoloji desteği ile telaffuz, dinlediğini anlama becerileri, ilişkilendirme, bağlantı kurma egzersizleri geliştirilir. Öğrenmeye açık ve dışa vurumda istekli olunan bu yaşta yabancı dil eğitimi hızlı ve fonksiyonel bir gelişme içindedir. Akıcı ve doğru konuşmanın temeli sağlam şekilde atılmakta ve unutulmayacak şekilde belleğe yerleşmektedir. Öğrencilerin fiziksel gelişimleri, Okul Doktorunca yapılan periyodik kontrollerle takip edilmektedir. Öğrencinin takip edilmesi gereken hastalığı, özel diyeti, ilaç kullanımı veya bünyesel reaksiyonları varsa, veli okul doktorumuzu bu konuda bilgilendirerek işbirliği sağlanmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Basketbol
Atletizm
Jimnastik

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

 • N. d.

  Başta fiziki koşullar olmak üzere okul yeni ve pırıl pırıl. Eski köklü ve bu işi para için yapmayan eğitimci bir ailenin kontrolünde olan özellikle 4.Levent te 2018 de açılan yeni kampüs çok çok güzel. Öğretmenler personel çok başarılı ve güler yüzlü ayrıca veliler ile sürekli iş birliği içindeler. Okul bahçesinde müstakil bir sanat atölyesi ve müzik odası var. Çocuklar okulda ayrı ayakkabı giyiyor. Okul çok hijyenik, bu sebepten dolayı yerlerde yatıp yuvarlanıp rahatça oynuyorlar. Yemekler yeterli ve besleyici. Bölge lokasyon olarak her yere yakın.

 • K. A.

  Sanata ve çağdaş eğitim kriterlerine gerçekten önem verilidiğini bildiğim için tercih ettim . Okulun binası biraz eski onun dısında bir şıkayetımız yok.

 • G. E.

  Tamamen butik ama eğitim mecrasına kök salmış bir kolej denebilir. Çocuklara ilgi ve eksik oldukları konularında öğretmenlerin ilgilenme şansı diğer okullara göre çok çok daha fazla. Bunu ben değil büyük kolejlerden buraya gecen cocukların anneleri babaları soyluyor aynı zamanda.

 • E. H.

  Özgüveni yerinde bir aile kurumu aslında. Bunun özellikle ilkokul ve anaokulu bölümüne yansımaları çok hos daha samımı bır ortamda daha uretken cocukların yetiştigini gözlemleyebilirsiniz.

 • B. A.

  Çok uzun yıllara dayanan bir geçmişi var okulun. Eğitim konusunda ve dünyayı bu bakımdan yakalamak konusunda gerekli girişimlerin hepsinin gerçekleştiğini görmek mümkün. Ancak okul biraz eski olduğundan fiziksel olarak bir kaç eksikliğe yok diyemem.

 • Veli

  Fiyatı diğer okullar gibi ateş pahası değil. Sosyal aktivite çok bulunan bir şey değil bu okul içersinde. Butik bi okul. Devlet okulu yerine makul bir fiyatlı bir okula göndermek istiyorsanız çocuğunuzu bu okul sizin için en uygun tercih.

 • F. B.

  Köklü bir okul ve güvenilir.

"Özel Yıldız Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Yıldız Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Konaklar Mahallesi Akağaç Sokak No:20 4.levent / Beşiktaş / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Beşiktaş GEO Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Beşiktaş GEO Koleji İlkokulu

Çocuğum burada öğretmeniyle çok iyi iletişim kuruyor. Özgüveninin geliştiğini de yakından gözlemliyorum. Bir anne olarak...

Özel Açı Okulları Akatlar İlkokulu Özel Okul
Özel Açı Okulları Akatlar İlkokulu

Açı okulları bildiğimiz okullardan değil. Onlarda öncelik mutlu, sorumluluklarını bilen, kendi ayakları üstünde durabile...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum