fb

Kitap Önerisi; Köfte Pilav

Görüntülenme Sayısı: 1286

-Bana ne, yemeyeceğim işte…
-Bundan da yemeyeceğim, bundan da…
-Hayır, istemiyorum!
Her yemekte mızmızlanıp sadece sevdiğiniz şeyleri yiyenlerden misiniz? Ben de öyleyim. En sevdiğim yemek köfte pilav… Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde köfte pilav! Ne kadar güzel değil mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap Önerisi; Köfte Pilav

Çocukların Sorunlarından Biri Yemek Yemek

Hemen hemen her çocuklu evin ana sorunlarından biri değil mi tek tip besin? Çocukların favorileri; ya köfte-pilav ya köfte patates kızartması ya da makarna-yoğurt. Ah o anneler neler neler yaparlar çocuklarına değişik bir şeyler yedirmek için. Önce çocuğa mantıklı açıklamalarla başlanır “Bak evladım, güzel çocuğum, canımın içi.. her besinden yemen gerekli. Sadece bunu yersen vücudun gerekli vitamin ve mineralleri alamaz, güçsüz düşer hasta olursun. “Baktın yemiyor biraz daha sert bir geçiş yapılır. “Bunu yemezsen öyle küçücük kalırsın. Arkadaşların kocaman olur sen öyle minnacık dolaşırsın yanlarında!” Yine olmadı di mi? Aç Pinterest’i artık brokoliden uzay mekiği mi yapılır fasulyeden Star Wars kılıcı mı yapılır bilinmez. Saatlerce uğraştan sonra sanılır ki çocuk aaa ne güzel bir uzay mekiği dur yiyeyim şunu diyecek ve brokolileri mideye indirecek. Yaratıcı yemek tasarımlarının çoğunun sonu da hüsranla biter maalesef.

Mesaj Verme Kaygısının Ötesinde

Köfte Pilav bu anlamda gerçekten başarılı bir kitap. Bazı çocuk kitapları mesaj kaygısını biraz fazla ön planda tutarak çocuklar için çok da ilgi çekici olamayabiliyor fakat Köfte Pilav bunun tam tersi. Sürekli köfte pilav yemek isteyen bir çocuğun ağzından oldukça doğal anlatılıyor her şey. Anne ve babası ona sadece istediğini veriyor; köfte ve pilav! Bunu okuduğunuz minikler hikayeye hem gülüyor hem de her zaman aynı yemeğin yenmeyeceğini kendileri dillendiriveriyorlar kitabın kahramanına.

Çocuğunuzun kütüphanesinde bulunmasını tavsiye edebileceğimiz oldukça keyifli bir kitap; Köfte Pilav.

  • Yazan: İlkay Marangoz
  • Resimleyen: Rıza Türker
  • Yayıncı: Düşizi Yayınevi
Bu makale Esin Acartürk tarafından 28 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Kitap Önerisi; Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk Okuyan Us tarafından yayınlanan "Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk" sizlere önerimizdir!
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu Özel Okul
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı KALEV İlkokulu

Branş derslerinde başarılı bir okul ancak fiziksel imkanları da iyi olmasına rağmen sportif derslerde pek etkin değiller...

Özel Atakent Uluğbey Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Atakent Uluğbey Okulları İlkokulu

Söylediklerini tam anlamıyla yerine getirmeleri. Çince ders koyucağız demişlerdi ve inanmamıştım ki şu an veriyorlar. Ço...

Bil Okulları Güneşli İlkokulu Özel Okul
Bil Okulları Güneşli İlkokulu

Eğitim düzeyi süper. Aile gibi bir okul. Fiyatıda koleje göre süper

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum