fb

Kitap Önerisi; Köfte Pilav

Görüntülenme Sayısı: 1211

-Bana ne, yemeyeceğim işte…
-Bundan da yemeyeceğim, bundan da…
-Hayır, istemiyorum!
Her yemekte mızmızlanıp sadece sevdiğiniz şeyleri yiyenlerden misiniz? Ben de öyleyim. En sevdiğim yemek köfte pilav… Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde köfte pilav! Ne kadar güzel değil mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap Önerisi; Köfte Pilav

Çocukların Sorunlarından Biri Yemek Yemek

Hemen hemen her çocuklu evin ana sorunlarından biri değil mi tek tip besin? Çocukların favorileri; ya köfte-pilav ya köfte patates kızartması ya da makarna-yoğurt. Ah o anneler neler neler yaparlar çocuklarına değişik bir şeyler yedirmek için. Önce çocuğa mantıklı açıklamalarla başlanır “Bak evladım, güzel çocuğum, canımın içi.. her besinden yemen gerekli. Sadece bunu yersen vücudun gerekli vitamin ve mineralleri alamaz, güçsüz düşer hasta olursun. “Baktın yemiyor biraz daha sert bir geçiş yapılır. “Bunu yemezsen öyle küçücük kalırsın. Arkadaşların kocaman olur sen öyle minnacık dolaşırsın yanlarında!” Yine olmadı di mi? Aç Pinterest’i artık brokoliden uzay mekiği mi yapılır fasulyeden Star Wars kılıcı mı yapılır bilinmez. Saatlerce uğraştan sonra sanılır ki çocuk aaa ne güzel bir uzay mekiği dur yiyeyim şunu diyecek ve brokolileri mideye indirecek. Yaratıcı yemek tasarımlarının çoğunun sonu da hüsranla biter maalesef.

Mesaj Verme Kaygısının Ötesinde

Köfte Pilav bu anlamda gerçekten başarılı bir kitap. Bazı çocuk kitapları mesaj kaygısını biraz fazla ön planda tutarak çocuklar için çok da ilgi çekici olamayabiliyor fakat Köfte Pilav bunun tam tersi. Sürekli köfte pilav yemek isteyen bir çocuğun ağzından oldukça doğal anlatılıyor her şey. Anne ve babası ona sadece istediğini veriyor; köfte ve pilav! Bunu okuduğunuz minikler hikayeye hem gülüyor hem de her zaman aynı yemeğin yenmeyeceğini kendileri dillendiriveriyorlar kitabın kahramanına.

Çocuğunuzun kütüphanesinde bulunmasını tavsiye edebileceğimiz oldukça keyifli bir kitap; Köfte Pilav.

  • Yazan: İlkay Marangoz
  • Resimleyen: Rıza Türker
  • Yayıncı: Düşizi Yayınevi
Bu makale Esin Acartürk tarafından 28 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Kitap Önerisi; Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk Okuyan Us tarafından yayınlanan "Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk" sizlere önerimizdir!
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bahçeköy Bilnet Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Bahçeköy Bilnet Okulları İlkokulu

Eğitime bütünsel bir yaklaşımla, her çocuğun farklı ve kendine özgü bir doğası olduğunu kabul ederek oluşturduğumuz sist...

Özel Palet İlkokulu Özel Okul
Özel Palet İlkokulu

Çok eski bir okul olmamasına rağmen eğitimi sistemi oturmuş, disiplinli bir okul Verdikleri tüm hizmetlerde titizlikle ç...

Vega Okulları Beylikdüzü İlkokulu Özel Okul
Vega Okulları Beylikdüzü İlkokulu

4 farklı yabancı dil eğitimini aynı anda vererek hangisini çocuk terch ederse o yönde eğilmeleri kesinlikle muhteşem. Ço...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum