fb

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza

Görüntülenme Sayısı: 889

Bu seri herkesi kendine hayran bırakacak türden! Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza Leyla Fonten'in evinde dokuz hayvan yaşar... Her birinin çeşit çeşit huyu var! Leyla, hayvan masallarıyla tanıdığımız meşhur yazar La Fontaine'in torununun torununun torunu. Evinde kirpiden örümceğe, fareden köpeğe tamı tamına dokuz hayvan var!Mesela Örümcek Rıza pek öfkeli kişiliğiyle öne çıkıyor. Rıza çalışıp didinir ve birbirinden süslü ağlar örer. Ama evde koşturup duran arkadaşları bu ağları her seferinde bozarlar. Örümcek Rıza buna nasıl çözüm bulacak, gelin Leyla'nın bize anlatacağı öyküyü dinleyelim...Bu kitap küçük yaştaki çocuklarda görülen öfke problemini ele alıyor. Serinin diğer kitaplarında ise inatçılık, sabırsızlık, utangaçlık, mutsuzluk gibi sorunlar dokuz başlık altında inceliyor. Ödüllü yazar Tülin Kozikoğlu'nun eğlenceli öyküleri, ödüllü çizer Sedat Girgin'in sıradışı ve muhteşem resimleriyle bu seride buluşuyor.(Tanıtım Bülteninden)

Bu seriye çocuklar bayılıyor! Neden mi? Bir kere çizimler gerçekten sıra dışı. Serinin her kitabında çocukların kendi kendilerine başa çıkmakta zorlandıkları problemler zekice kurgulanmış hikayelerle ele alınıyor.

Öfkeli Örümcek Rıza da isminden anlaşılacağı üzerine özellikle okul öncesi çocuklarda oldukça sık rastladığımız öfke probleminden bahsediyor. Rıza öfkeli bir örümcek. Aynı evde 9 hayvan bir arada yaşıyorlar. Kedi, kirpi, köpek, fare, kurbağa, sinek, balık ,kuş ve elbette bir de Rıza. Tabi evin sahibi Leyla’yı unutmayalım.

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza-1

Rızanın öfkesinin nedeni evde yaşayan hayvanların onun ördüğü ağları bozması. Rıza her seferinde öfkeden çılgına dönüyor. Hatta hayalinde arkadaşları için korkunç senaryolar yazıyor. Arkadaşlarının onun ağlarını isteyerek bozduğunu sanıyor. Ta ki düşünmeye başlayana kadar.

Hikaye Öfkeli Örümcek Rızanın başına gelenlerle çocuklara öfkeli olmanın sağlıksız düşüncelere yol açabileceğini, sakinleşip bir süre öfkelendiğimiz soruna dair düşündüğümüzde akıllıca çözümler üretebileceğimizi anlatıyor.

Çocuklar Rıza’dan öfkeleriyle başa çıkabilmeyi öğrenebilirler. Keyifli okumalar…

Bu makale Esin Acartürk tarafından 28 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Montessori Eğitimi Almış 10 Başarılı İnsan Her çocuğun kendine özel bireyselliği olduğunu dikkate alarak geliştirilen eğitim modeli Montessori eğitimi almış ünlüler ve başarılı girişimciler.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu Özel Okul
Özel İlk Yuvam Abc Anaokulu

Çekmeköy de anaokulu arayanlar muhakkak baksın buraya. Biz çok memnunuz. Sınıf ve branş öğretmenlerinden, verdikleri eği...

Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu Özel Okul
Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu

Okul, profesyonel yaklaşımı ve alanındaki uzman eğitim kadrosuyla oldukça hoşumuza gitti. Her şey en ince ayrıntısına ka...

Özel Güzelyalı Mavi Okyanus Anaokulu Özel Okul
Özel Güzelyalı Mavi Okyanus Anaokulu

Okul etkinlikleri içinde mutfak faaliyetleri de var kızım çok seviyor bu etkinlikleri bir çok şey öğreniyor ve eğleniyor...

11400 Farklı Okuldan
Uygun Olanı
Bul!