fb

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza

Görüntülenme Sayısı: 2375

Bu seri herkesi kendine hayran bırakacak türden! Size önerimiz bu serinin öfkeli örümceği Rıza!

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza

Bu Evde Dokuz Hayvan Yaşıyor

Leyla Fonten'in evinde dokuz hayvan yaşar... Her birinin çeşit çeşit huyu var! Leyla, hayvan masallarıyla tanıdığımız meşhur yazar La Fontaine'in torununun torununun torunu. Evinde kirpiden örümceğe, fareden köpeğe tamı tamına dokuz hayvan var!

Mesela Örümcek Rıza pek öfkeli kişiliğiyle öne çıkıyor. Rıza çalışıp didinir ve birbirinden süslü ağlar örer. Ama evde koşturup duran arkadaşları bu ağları her seferinde bozarlar. Örümcek Rıza buna nasıl çözüm bulacak, gelin Leyla'nın bize anlatacağı öyküyü dinleyelim...

Öfke Problemi Olan Çocukları Ele Alıyor

Bu kitap küçük yaştaki çocuklarda görülen öfke problemini ele alıyor. Serinin diğer kitaplarında ise inatçılık, sabırsızlık, utangaçlık, mutsuzluk gibi sorunlar dokuz başlık altında inceliyor. Ödüllü yazar Tülin Kozikoğlu'nun eğlenceli öyküleri, ödüllü çizer Sedat Girgin'in sıradışı ve muhteşem resimleriyle bu seride buluşuyor. (Tanıtım Bülteninden)

Çocuklar Çizimlere Bayılıyor

Bu seriye çocuklar bayılıyor! Neden mi? Bir kere çizimler gerçekten sıra dışı. Serinin her kitabında çocukların kendi kendilerine başa çıkmakta zorlandıkları problemler zekice kurgulanmış hikayelerle ele alınıyor.

Öfkeli Örümcek Rıza da isminden anlaşılacağı üzerine özellikle okul öncesi çocuklarda oldukça sık rastladığımız öfke probleminden bahsediyor. Rıza öfkeli bir örümcek. Aynı evde 9 hayvan bir arada yaşıyorlar. Kedi, kirpi, köpek, fare, kurbağa, sinek, balık ,kuş ve elbette bir de Rıza. Tabi evin sahibi Leyla’yı unutmayalım.

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza-1

Rıza Neden Öfkeli?

Rızanın öfkesinin nedeni evde yaşayan hayvanların onun ördüğü ağları bozması. Rıza her seferinde öfkeden çılgına dönüyor. Hatta hayalinde arkadaşları için korkunç senaryolar yazıyor. Arkadaşlarının onun ağlarını isteyerek bozduğunu sanıyor. Ta ki düşünmeye başlayana kadar.

Hikaye Öfkeli Örümcek Rızanın başına gelenlerle çocuklara öfkeli olmanın sağlıksız düşüncelere yol açabileceğini, sakinleşip bir süre öfkelendiğimiz soruna dair düşündüğümüzde akıllıca çözümler üretebileceğimizi anlatıyor.

Çocuklar Rıza’dan öfkeleriyle başa çıkabilmeyi öğrenebilirler. Keyifli okumalar…

Bu makale Esin Acartürk tarafından 28 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Montessori Eğitimi Almış 10 Başarılı İnsan Her çocuğun kendine özel bireyselliği olduğunu dikkate alarak geliştirilen eğitim modeli Montessori eğitimi almış ünlüler ve başarılı girişimciler.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel AKD Kids Ataşehir Anaokulu Özel Okul
Özel AKD Kids Ataşehir Anaokulu

Çocuklarımız için mükemmel bir başlangıç, iyi niyetli ve amacı olan insanlar çalışmakta.

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu Özel Okul
Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu

Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Etkinlikleriniz çok faydalı ve yerinde. başarılarınızın devamını dilerim.

Özel Mavi Çınar Anaokulu Özel Okul
Özel Mavi Çınar Anaokulu

Okul temiz ve sıcak bir ortamda çocuklara en iyi eğitimi vermek için emek harcıyor. Çok memnun olduğumuzu soyleyebilirim...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum