fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza

Görüntülenme Sayısı: 5061

Bu seri herkesi kendine hayran bırakacak türden! Size önerimiz bu serinin öfkeli örümceği Rıza!

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza

Bu Evde Dokuz Hayvan Yaşıyor

Leyla Fonten'in evinde dokuz hayvan yaşar... Her birinin çeşit çeşit huyu var! Leyla, hayvan masallarıyla tanıdığımız meşhur yazar La Fontaine'in torununun torununun torunu. Evinde kirpiden örümceğe, fareden köpeğe tamı tamına dokuz hayvan var!

Mesela Örümcek Rıza pek öfkeli kişiliğiyle öne çıkıyor. Rıza çalışıp didinir ve birbirinden süslü ağlar örer. Ama evde koşturup duran arkadaşları bu ağları her seferinde bozarlar. Örümcek Rıza buna nasıl çözüm bulacak, gelin Leyla'nın bize anlatacağı öyküyü dinleyelim...

Öfke Problemi Olan Çocukları Ele Alıyor

Bu kitap küçük yaştaki çocuklarda görülen öfke problemini ele alıyor. Serinin diğer kitaplarında ise inatçılık, sabırsızlık, utangaçlık, mutsuzluk gibi sorunlar dokuz başlık altında inceliyor. Ödüllü yazar Tülin Kozikoğlu'nun eğlenceli öyküleri, ödüllü çizer Sedat Girgin'in sıradışı ve muhteşem resimleriyle bu seride buluşuyor. (Tanıtım Bülteninden)

Çocuklar Çizimlere Bayılıyor

Bu seriye çocuklar bayılıyor! Neden mi? Bir kere çizimler gerçekten sıra dışı. Serinin her kitabında çocukların kendi kendilerine başa çıkmakta zorlandıkları problemler zekice kurgulanmış hikayelerle ele alınıyor.

Öfkeli Örümcek Rıza da isminden anlaşılacağı üzerine özellikle okul öncesi çocuklarda oldukça sık rastladığımız öfke probleminden bahsediyor. Rıza öfkeli bir örümcek. Aynı evde 9 hayvan bir arada yaşıyorlar. Kedi, kirpi, köpek, fare, kurbağa, sinek, balık ,kuş ve elbette bir de Rıza. Tabi evin sahibi Leyla’yı unutmayalım.

Kitap Önerisi; Öfkeli Örümcek Rıza-1

Rıza Neden Öfkeli?

Rızanın öfkesinin nedeni evde yaşayan hayvanların onun ördüğü ağları bozması. Rıza her seferinde öfkeden çılgına dönüyor. Hatta hayalinde arkadaşları için korkunç senaryolar yazıyor. Arkadaşlarının onun ağlarını isteyerek bozduğunu sanıyor. Ta ki düşünmeye başlayana kadar.

Hikaye Öfkeli Örümcek Rızanın başına gelenlerle çocuklara öfkeli olmanın sağlıksız düşüncelere yol açabileceğini, sakinleşip bir süre öfkelendiğimiz soruna dair düşündüğümüzde akıllıca çözümler üretebileceğimizi anlatıyor.

Çocuklar Rıza’dan öfkeleriyle başa çıkabilmeyi öğrenebilirler. Keyifli okumalar…

Bu makale Esin Acartürk tarafından 28 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Montessori Eğitimi Almış 10 Başarılı İnsan Her çocuğun kendine özel bireyselliği olduğunu dikkate alarak geliştirilen eğitim modeli Montessori eğitimi almış ünlüler ve başarılı girişimciler.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mavera Anaokulu Özel Okul
Özel Mavera Anaokulu

Oğlumun okul ile tanıştığı, ilk adımını attığı yer. İyi ki de tanışmışız. 3 yaşındayken başladığımız kurumdan 6 yaşımıza...

Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Mini Renk Anaokulu

Yavrumuzun özgüveninin gelişmesindeki inanılmaz katkılarınız için çok teşekkürler.

Özel Yetenek Avcıları Anaokulu Özel Okul
Özel Yetenek Avcıları Anaokulu

ÜMRANİYE Atakent bölgesinde yöneticileri eğitmen öğretmen olan tek okul ve eğitim konusunda çocuklarımıza profesyonel şe...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum