fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

Görüntülenme Sayısı: 4225

Küçükken çocukların en çok karşılaştığı soruların başında "Büyüyünce Ne Olacaksın?" sorusu gelmektedir. Buna birbirinden renkli cevaplar verilse de kız çocukları için bazı kalıplaşmış cevaplar vardır.

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

Elena Favilli ve Francesca Cavallo tarafından yüzlerce farklı meslekte yer edinen kadının hikayesini anlatan hikayeler Hep Kitap tarafından yayınlanmaktadır. Kitapta kadın olarak "Yazılımcı, İmparatoriçe, Bilim İnsanı" olan insanların hikayeleri anlatılmaktadır. Elena Favilli ve Francesca Cavallo'nun önsözü kitabı en iyi şekilde açıklamaktadır. "Bu cesur öncüler size ilham versin. Onların portreleri, kızlarımıza güzelliğin bütün biçimlerde, renklerde ve her yaşta kendini gösterdiği fikrini aşılasın. Okuyucuların her biri, yaşamdaki en büyük başarının tutkuyla, merakla ve cömertlikle dolu bir yaşam sürmek olduğunu öğrensin. Mutlu olmaya ve çılgınca keşfetmeye hakkımız olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmayalım. Artık elinize bu kitabı aldığınıza göre, tek hissettiğimiz birlikte kurmakta olduğumuz dünyaya karşı umut ve heyecan olmalı. Ne kadar büyük hayallerinin olabileceğini, ne kadar uzağa gidebileceğini cinsiyetinin belirlemediği bir dünya. Her birimizin büyük bir güvenle, ‘’Özgürüm’’ diyebileceği bir dünya."" Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler-1

Kitapta erkeklerin hüküm sürdüğü birçok meslekte kalıpları yıkarak hayatını sürdüren kadınların hepsinin bir sayfalık hikayeleri anlatılıyor. Bilim adamı olarak dillere yerleşen bir meslek olarak bilim insanı olan kadınlar, kadınlar bilgisayardan ne anlar diyenlere karşı çıkarak yazılımcı olan kadınlar, kadınlar fiziken güçsüz görüldüğü için ağırlık sporcularına, casuslar, ressamlar, yazarlar, gitaristlere kadar birçok mesleğe sahip kadına dair hikayeler bulunmakta.

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler-2

Kitap ayrıca birçok kadın için illüstrasyon da bulundurmaktadır. Yüz hikayeden oluşan bu kitap 101. hikaye kitabı okuyan genç kıza ayrılmış. 101. hikaye ona aittir ve sadece yazılmayı bekliyordur. Sadece çocuklar için değil birçok yetişkine de ilham verecek bu kitabı herkes öneriyoruz.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 10 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Akran Zorbalığı Nedir? Çocukların okulda en çok zorlandığı ve okula gitmek istememesine sebep olan akran zorbalığı nedir? Akran zorbalığı nasıl oluşur? Zorbalığa karşı alınacak önlemler nelerdir?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum