fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi

Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi Hakkında

Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi, öğrencilerinin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini ön plana almaktadır. Kurum, öğrencilerinin üniversiteye giriş sınavlarındaki başarılarını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Öğrencilerin aldığı eğitimin kalitesini yükseltmek adına, öğretmen kadrosu alanında uzman kişiler arasından özenle seçilmektedir. Böylece öğrenciler ihtiyaç duydukları konularda hızlıca destek alma ve sınav sürecinde başarılarını en üst seviyeye çıkarma fırsatı bulmaktadır. Okulun rehberlik servisi de öğrencilerin sınava hazırlandıkları süreçte kritik rol oynamaktadır. Rehberlik servisi öğrencilerle düzenli olarak görüşmekte ve onların seviyelerini belirlemeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi, böylece öğrencilerin eksik oldukları konularda telafi ve destek çalışmaları gerçekleştirmektedir.
Okul, öğrencilerinin üniversiteye geçiş sınavlarındaki başarılarının yanı sıra sosyal gelişimlerini de artırmaya odaklanmaktadır. Bu sebeple kurumda çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilerek eğitim programı zenginleştirilmektedir. Basketbol, futbol, voleybol, beden eğitimi ve masa tenisi aktiviteleriyle öğrencilerin fiziksel gelişimleri desteklenmektedir. Böylece öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşmaları ve sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır. Görsel sanatlar, dekoratif sanatlar, el sanatları, sinema ve tiyatro aktiviteleriyle de öğrencilerin kültürel birikimleri artırılmaktadır. Sanatsal aktivitelere katılım sağlayan öğrencilerin estetik bakış açısı kazanırken aynı zamanda kendilerini ifade etmenin farklı yollarını keşfetmeleri de sağlanmaktadır. Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi'nde bu aktivitelerin yanı sıra bilişim kulübü faaliyetleri düzenlenmektedir. Kulüp bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlerle öğrencilerin çağın teknolojilerine hakim bireyler olmaları hedeflenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Batıkent Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Fen Lisesi İletişim Bilgileri

İlkyerleşim Mah. 1939. Cad. No:7, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1027
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum