fb

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları

Görüntülenme Sayısı: 1137

Ankara'nın en önemli bölgesinde yer alan Çankaya Anaokulları arasından materyalleri ve fiziksel olanakları ile öne çıkan birkaç anaokulunu sizler için inceledik. Okullar hakkında detaylı bilgilere okul profillerden ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları-5

Özel Arte Preschool Anaokulu

Arte Anaokulu, Yaşamkent bölgesinde verdiği İngilizce eğitim ve materyallarinin hijyeni ve çocuk sağlığına uygun olması, bahçesi, sınıflarının genişliği ve havuz gibi birçok imkanı ile öne çıkmaktadır. Ayrıca kültürel, bilişsel ve sportif birçok faaliyet de sürdürülürmektedir. Fen ve doğa çalışmaları, drama, piyano, satranç, dans gibi çocukların hemen bilişsel hem de psikomotor becerilerini gelişimine önem verilir.

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları-4

Özel Turuncu Çizgi Anaokulu

Özel Turuncu Çizgi Anaokulu Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi içerisinde eğitim veren önemli bir kurumdur. Okulun eğitim felsefesi PYP (Primary Years Programme-İlk Yıllar Programı) olarak belirlenmiş olup öğrencilerin ileride sosyal hayata en iyi şekilde hazırlanmasını amaçlamaktadır. MULTIPLE INTELLIGENCE ve HIGH-SCOPE gibi iki önemli eğitim felsefesi de ders içeriklerinde mevcuttur.

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları-3

Özel Doğuş Anaokulu

Özel Doğuş Anaokulu, Alacaatlı mahallesinde yer almaktadır. Bu okulda çocuklar bağımsız, sorgulayan, araştıran, empati yapabilen bireyler olarak yetişirler. Okulda verilen derslerde özellikle sanatsal faaliyetler öne çıkmaktadır, drama etkinlikleri, bale, satranç, müzik eğitimi ve ORFF dersleri ile öğrenciler küçük yaştan sanat eğitimi görmein yararı ile tanışır. Okulun oyun alanları ve merkezi konumu diğer öne çıkan özelliklerindendir.

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları-2

Özel Yıldız Çocuk Anaokulu

Yıldız Çocuk Anaokulu'nda öğrenciler tam olarak her şeyi oyunla öğrenirler. Yıldız Çocuk Anaokulu Hilal Mahallesi'nde yer alır. Bu okulda çocuklar için oyun alanları dışarı ve içeri geniş alanlarda yer almaktadır. Çocuklar için her türlü ekipman okulda var olmakta olup çocukların özgürce hareket edebilecekleri çok fazla alan vardır. Okulun İngilizce dersleri bile oyun ve etkinliklerle gerçekleşmektedir.

Çocuğunuzun Gitmek İçin Can Atacağı Çankaya Anaokulları-01

Özel Çukurambar Rota Çocuklar Anaokulu

Çukurambar Rota Çocuklar Anaokulu, Kızılırmak Mahallesi'nde yer almaktadır. Burada çocuklar hijyenik okul materyalleri, rahat oyun alanlarının yanı sıra proje ve tema odaklı eğitim görürler. Böylece çocuklar analitik düşünme sistemine katkı sağlayacak projeler ile öğrenir. Çocuklar bu okulda kendi el becerilerini geliştirmenin yanında bilişsel gelişimini de geliştirecektir. Rota Çocuklar Anaokulu'nun mutlaka incelemeyi unutmayın!

Bu makale Furkan Namlı tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuklar Sosyal Medyadaki Tüm Haberleri Gerçek Sanıyor Hızla yayılan dijital çağda çocuklar sosyal medyada gördüğü her şeyi gerçek sanıyor. Sahte haberler ile gerçekleri ayırt edemiyor.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Arzu Anne Anaokulu Özel Okul
Özel Arzu Anne Anaokulu

Gözüm kapalı çocuklarımı teslim edeceğim sizin gibi bir kurumu iyi ki tanımışım. Her zaman nazik ve sıcak kanlı bize güv...

Özel Florya Erken Başarı Montessori Anaokulu Özel Okul
Özel Florya Erken Başarı Montessori Anaokulu

Buyuk oğlum onlarla büyüdü şimdi 2,5 yaşındaki oğlumda gözüm kapalı onlara emanet. Eğitimcileri harika insanlar Montesso...

Özel Kurtköy Bade Su Anaokulu Özel Okul
Özel Kurtköy Bade Su Anaokulu

Oglum 2yasından beri bu kreste ve cok titizlikle arastırdıgım dönemlerde iyiki badesuyu tercih etmişiz.güler yüzlü ilgil...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum