fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu

Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu Hakkında

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kalitesiyle İzmir'in Buca ilçesinde bulunan Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu, Atatürk'ün devrimleri ışığında; akademik başarıyı ön planda tutan, koçluk eğitimi ile öğrencilerine bire bir destek sağlayan, kendinin farkına varmış ve sonraki eğitim hayatında fark yaratabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye'nin en iyi liselerini kazandırmayı hedeflemiş bir kurum olarak, ortaokul kademesinde tarihi binada eğitime devam etmektedir. 15 kişilik öğrenci kapasitesiyle sabah 8.30, akşam 17.30 saatleri arasında eğitim veren bu kurumda, öğrencilere bir çok imkan sunulmaktadır. Akademik başarıya büyük önem veren bu okul, öğrencilerinin gelişme çağında olduğu kanısıyla, her öğrenciye özel ilgi ve yetenekleri dahilinde yönlendirmelerde bulunmaktadır. Rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar iş birliği ile yürütülen bu sistemde öğrencilere eğitim koçluğu ve aynı zamanda yaşam koçluğu yapılmaktadır. Öğrencilerin kişisel problemleri, dikkat dağınıklığı, sınav heyecanı ve gelecek kaygısı gibi sorunlarına çözüm getirmektedirler. Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu'nda öğrencilere düzenli olarak konu tarama testleri ve seviye tespit sınavları uygulanarak, öğrencilerin hafta sonu eğitimlerde eksik konularını tamamlamaları veya soru çözümüyle pekiştirmesi sağlanmaktadır. Öğrencilerin akademik eğitimlerine büyük önem veren bu kurum, bunun yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimi de önemsemektedir. Bu bağlamda okulda, konferans salonu, sanat atölyesi, bahçe, kütüphane, oyun ve spor alanı ve müzik odası bulunmaktadır. Tüm bu imkanlar dahilinde öğrenciler için, akıl ve zeka oyunları, basketbol, modern dans, voleybol, futbol, gezi, seramik, yabancı dil, dans, ebru, fotoğrafçılık, gitar, hentbol, proje kulübü, badminton, bilişim, tiyatro, koro, el sanatları, gazetecilik, masa tenisi ve satranç gibi aktiviteler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Okulun yemekhane hizmetiyle öğrencilere sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılmakta ve öğrencilerin yaş grubuna göre enerji ihtiyaçlarını karşılayacağı besin değerleri hesaplanmış menüler sunulmaktadır. Yabancı dil eğitimine de büyük önem veren Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu, akademik okuma, yazma ve dinleme eğitiyle beraber İngilizce drama etkinlikleriyle, öğrenciye akıcı konuşma yetkinliği kazandırmaktadır.

Yorumlar (1)

  • İÖ

    Okul kendi kurum denemesini yapıyor.. ama deneme çok zor.. (LGS'DEN bile zor olduğunu bütün hocaları söylemiş çocuğuma) çocukların motivasyonu düşüyor. Ama Okuldaki herkes çok iyi ..herkes aile gibi bu özelliği çok güzel.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Buca Fen Bilimleri Ortaokulu İletişim Bilgileri

Vali Rahmi Bey Mah. Uğur Mumcu Cad. No:22-24, Buca / İzmir
0 232 335 1827
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum