fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Dalton Koleji Ortaokulu

Özel Dalton Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:30

Özel Dalton Koleji Ortaokulu Hakkında

İzmir Menemen’de eğitim-öğretim faaliyetleri vermekte olan Özel Dalton Koleji Ortaokulu, öğrencilerini 21. Yüzyılın gerektirdiği yetkinliklere, evrensel bakış açısına ve dünya ile entegre olan görüşe sahip bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke edinmiş bir eğitim kurumudur. Kurum, Dalton International olarak adlandırılan bir eğitim anlayışının Türkiye üzerindeki ilk ve tek temsilcisidir.
Özel Dalton Koleji Ortaokulu, Dalton eğitim sistemi olarak adlandırılan bir sistem ile öğrencilerini güne başlamaları için öğretmenleri ile bir atölyede bir araya getirmekte ve gün planlaması yapmalarını sağlamaktadır. Bu 15 dakikalık zaman diliminde öğrenciler günlerini öğretmenleri ile iş birliği içerisinde, eksiklerine ve ihtiyaçlarına göre planlamaktadır. Bu sistem ile fark yaratan kurum, öğrencilerinin kendi eğitimlerinde söz ve sorumluluk sahibi olmalarına imkan tanınmaktadır. Akademik dersleri branş dersleri ile destekleyen kurum, branş derslerin öğretmenleri ile teorik derslerin öğretmenlerinin iş birliği yapmasını sağlamaktadır. Böylelikle öğrencilerinin teorik olarak aldıkları dersleri branş dersleri ile pekiştirilmektedir. Kurum aynı zamanda öğrencilerin velileri ile iletişime geçerek öğrencinin gelişimi ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımı yapmaktadır.
Özel Dalton Koleji Ortaokulu, teorik ve branş derslerin yanı sıra dil dersleriyle de öğrencilerini geliştirmektedir. İngilizce derslerine ek olarak Almanca eğitimi alan öğrenciler, her iki dilde de yetkin olmaları için desteklenmektedir. Kurum öğrencileri için sınav çalışmalarını 7. Sınıftan itibaren vermektedir. Her branş için ayrı ayrı denemeler ve takipler yapılmakta olup, düzenli genel denemeler ile öğrencinin gelişimi takip edilmektedir.
Özel Dalton Koleji Ortaokulu, öğrencilerini dijital vatandaş olabilmeleri için çeşitli alanlarda desteklemektedir. Maker olarak adlandırılan “kendin yap” sistemi ile, yaratıcılık, merak, motivasyon ve teknik bilgi ve donanımı okul kültürüne entegre eden kurum bunun için ideal ortamı sağlamaktadır. Bu kültür ile öğrencileri yemek yapmaktan model uçak tasarlamaya kadar geniş bir yelpazede ürünler ortaya koymaktadır. Böylelikle erken yıllarda ürünler ortaya koyabilen, eğitimini yönlendirebilen, kendisi için gelecek tasarlayabilen öğrenciler yetiştirilmektedir.

Özel Dalton Koleji Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Dalton Koleji Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Dalton Koleji Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:00 - 16:30 şeklindedir.
 • Özel Dalton Koleji Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dalton Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, Çanakkale Asfaltı Caddesi, No:144 Menemen / İzmir
0 232 335 1892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum