fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Işıkkent Ortaokulu

Özel Işıkkent Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Özel Işıkkent Ortaokulu Hakkında

Özel Işıkkent Ortaokulu, İzmir'in Bornova ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurumda anaokulundan lise kademesine kadar eğitim verilmektedir. Kurum kampüs içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği bütün imkanları teknolojinin de iş birliğiyle öğrencilere sunmaktadır. Sınıflarda akıllı tahta donanımı bulunmaktadır. Kampüs içerisinde açık ve kapalı spor alanları, yemekhane, kütüphane, müzik odası, laboratuvarlar ve havuz bulunmaktadır. Bu imkanlarıyla kurum çevredeki okullar içerisinde öne çıkmaktadır. Özel Işıkkent Ortaokulu öğrencilerin akademik eğitimini son derece önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda kurulan eğitim kadrosu, alanında eğitimini tamamlamış, deneyimli ve öğrencilerle iletişimi güçlü kişilerden seçilmektedir. Kurum bünyesinde ayrıca psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi bulundurmaktadır. Bu birim sayesinde lise sınavına hazırlık döneminde öğrenciler ihtiyaçları olan desteği bulabilmekte; ayrıca bir lise hedefi seçmekte ve bu hedefe ulaşmak adına doğru çalışma sistemini kurmakta rehberlik ve psikolojik danışmanlık biriminden yardım almaktadır. Çevre mahallelerde ikamet eden ailelerin çocuklarını kuruma güvenle ulaştırmalarını sağlamak adına kurumda servis hizmeti bulunmaktadır. Özel Işıkkent Ortaokulu öğrencilerin gelişimini çok yönlü olarak ele almaktadır. Bu neden okul yemekhanesinde yemekler öğrencilerin günlük enerji ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, sevecekleri sağlık ve doğal yiyeceklerden oluşmaktadır. Kurum öğrencilerinin yabancı dil gelişimini de önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda kurumda birinci yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce eğitiminin yoğunlaştırılmasını sağlamak adına kurumda iki dilli eğitim sistemi uygulanmaktadır. Ortaokul döneminden itibaren öğrencilere ikinci yabancı dil seçme imkanı sunulmaktadır ve bu diller İspanyolca, Fransızca ya da İtalyanca olabilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (MYP) Middle Years Programme - Orta Yıllar Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

Yorumlar (1)

  • hk

    eğitim öğrenime verilen önem ve çocuklara kazandırılan bakış açısı tercih nedenimizdi. Okul aktivitelerinin de bu kadar iyi olmasını beklemiyorduk. şimdi önümüzde önemli bir sınav var ve okulun desteğini her zaman hissediyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Işıkkent Ortaokulu İletişim Bilgileri

Karacaoğlan Mah. 6240/5 Sok. No:3, Bornova / İzmir
0 232 335 1827
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum