fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu

Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu, İzmir'in Menemen ilçesinde bulunmaktadır. Menemen'deki ilk özel eğitim kurumu olarak açılan Paylaşım Koleji; eğitimdeki tecrübesiyle fark yaratmaktadır. Ortaokul düzeyindeki öğrencilerinin akademik anlamdaki başarılarını oldukça önemsemekte ve lise eğitimine hazırlamaktadır. Liselere giriş sınavları için öğrencilerine etütlerle ve ölçme - değerlendirme sınavlarıyla destek olmaktadır. Bu klasik yöntemler dışında da eğitim modeli belirleyen bu okul; rubikler, kontrol listeleri, kendini, arkadaşını, grubu değerlendirme formları, süreklilik cetveli, kavram haritaları gibi yöntemlerle öğrenme sağlamaktadır. Psikolojik danışmanları ve rehberlik hizmetiyle sınav heyecanı, dikkat dağınıklığı ve gelecek kaygısı gibi sorunlar giderilmektedir. Bu kurum, öğrencilerine yalnızca akademik eğitim vermekle kalmayıp, öğrencilerinin sanat ve spor alanlarındaki gelişimlerini de desteklemektedir. Okulun düzenlediği geziler, sosyal dersler, sportif faaliyetler ve çeşitli etkinliklerle öğrencilerine bu alanlarda kazanım sağlamaktadır.
Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu, yabancı dil eğitimine büyük önem vermekte ve "Dünya Vatandaşı" yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla öğrencilerine ilkokul düzeyinden başlayarak ileri düzey yabancı dil eğitimi vermektedir. Uluslararası dil yetkinliği sınavlarına hazırlanan öğrenciler Cambridge ve Oxford sınavlarına girmeye teşvik edilmektedir. İkinci yabancı dil eğitimi olarak Almaca eğitim veren bu kurum, öğrencilerinin en az iki dili iyi derecede bilerek mezun etmeyi hedeflemektedir. Ara sınıflarda gelen öğrenciler için yabancı dilde geri kalmamaları amacıyla bireysel destek programları oluşturulmakta ve yıl boyunca ek çalışmalar sürdürülmektedir.
Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu, öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. Bu amaçla okul bünyesinde yapılan kitap okuma etkinlikleri ve kitap kurdu ödülleriyle öğrenciyi daime okumaya teşvik etmektedir.
Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin başarılarının yanı sıra sağlıklı birer birey olmalarına özen göstermektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırılan öğrencilere besin değerleri hesaplanmış öğlen yemekleri çıkmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Menemen Paylaşım Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Mermerli Mahallesi, Çanakkale Asfaltı, No:460, Menemen / İzmir
0 232 335 1827
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum