fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Corona Virüs Nedeniyle Okullar Tatil Olacak Mı?

Görüntülenme Sayısı: 1137

Çin'in Wuhan kentinde 12 Aralık 2019 ortaya çıkan Corona virüs alınan önemlere rağmen Türkiye'ye de sıçradı. Corona virüsün Türkiye'de de görülmesiyle birlikte aileler de çocuklarını okula gönderme noktasında tereddütte kaldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Bir vatandaşımızın Corona test sonucu pozitif çıktı." açıklamasından sonra aileler Corona nedeniyle okulların tatil olup olmadığını araştırmaya başladı. İstanbul'a okullar tatil edilecek mi? Corona nedeniyle okullara ara verilebilir mi? Son dakika okullarda Corona virüs haberleri için takipte kalabilirsiniz.

Okullar Tatil Mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Çin'in Wuhan kentinde tam 90 gün önce ortaya çıkan yeni koronavirüs başka birçok ülkeye buluşmasına, küresel yayılım göstermesine rağmen Türkiye olarak süreçte büyük bir başarı gösterdik. Komşu ülkeler bizim aldığımız sıkı tedbirleri almadılar. Bizim strateji ve disiplinli eylem planında direncimiz hiçbir şekilde azalmadı. İnsanların ülkeden ülkeye hareket olduğu dünyada direnç hangi düzeyde olursa olsun bazı sonuçları önlemek maalesef mümkün değil" ifadelerine yer verdi.

3 aylık bir sürede dünyanın her yerine yayılan Corona virüs avrupadan gelen bir türk vatanaşıyla birlikte Türkiye'ye giriş yapmış oldu. Geniş önlemler alındığının altını çizen Sağlık Bakanı Koca, okulların tatil olacağına dair bir açıklamada bulunmadı.

Türkiye'de Okullar Tatil Mi?

Türkiye'de Corona virüsüne rastlandığının açıklanmasının ardından gözler 11 Mart okullar tatil mi? sorusunun cevabına çevrildi. Eğitim Bakanı Ziya Zelçuk resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama da "Corona virüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum." ifadelerine yer verdi. Okullar tatil edilecek mi? sorusu şu an için cevap bulmazken, Eğitim Bakanı Selçuk alınacak önlemler ile Coronadan korunabileceğini belirtti.

Şu an için hangi il de ortaya çıktığı açıklanmayan virüsün görüldüğü kişinin ve ailesinin karantina altına alındığı duyuruldu.

Okullarda Corona Virüse Karşı Alınabilecek Önlemler

Peki okullar Corona sebebiyle tatil olmazsa çocuklarımız için ne gibi önlemler alabiliriz?

  • Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmelerine dikkat etmeliyiz.
  • Açık yiyeceklerden uzak durmaları gerektiğini açıklamalıyız.
  • Ellerini sık sık yıkaması gerektiğini tembihlemeliyiz.
  • Arkadaşlarıyla tokalaşmaması gerektiğini söylemeliyiz.
  • Elleriyle yüzüne temas etmekten kaçınması gerektiğini söylemeliyiz.
Bu makale Umut Arslan tarafından 13 Eylül 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Japonya Eğitim Sistemi Benimsediği eğitim modeli ile fark yaratan Japonya eğitim sisteminin artılarını, eksilerini ve detaylarını hemen inceleyebilirsiniz.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Şerifali Erse Anaokulu Özel Okul
Özel Şerifali Erse Anaokulu

Okula başlamamızın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen hissettirdiğiniz anlayış, sevgi, saygı, ilgi ve destek için...

Özel İzci Montessori Anaokulu Özel Okul
Özel İzci Montessori Anaokulu

Kızımız daha küçük yaşta olmasına rağmen, okula başlamasından hemen sonra gelişiminin etkileyici şekilde hızlandığını g...

Özel Sultangazi AKD Kids Anaokulu Özel Okul
Özel Sultangazi AKD Kids Anaokulu

Okul yönetimi çok sevdiğimiz insanlardır. Gerçekten işlerini severek yapan iyi kalpli eğitimcilerdir kendileri. Biz de k...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum