fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Özel Okul Kayıt Takvimi 2022

Görüntülenme Sayısı: 5350

Özel okullarda kayıt takvimi değişti! Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği LGS başarı puanına göre öğrenci kabul edecek okulların kayıt takvimleri açıklandı. LGS başarısı ile öğrenci kabul edecek kurumlar 2022 senesinde hem kesin hem de yedek kayıtları aynı gün içerisinde gerçekleştirecek. 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavının sonuçları 30 Haziran tarihinde açıklanması bekleniyor. Özel okulların kayıt takvimi belli oldu! Geçen yıllardan farklı olarak bu yıl liselerde sadece yarım gün kayıt takvimi olacak. Yabancı özel liseler de aynı kayıt takvimini işleyecekler.

Özel Okul Kayıt Takvimi 2022

2022 Özel Okullar Kayıt Takvimi

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), bu sene öğrencilerini özel okula kaydettirecek velileri oldukça dikkatli olması konusunda bilgilendirdi. TÖZOK, LGS taban puanları düşük olan öğrencilerin takvimi iyi bir şekilde takip etmeleri konusunda uyardı. 30 Haziran'da açıklanması ön görülen LGS sonuçları doğrultusunda özel okullara kayıtlar başlayacak. Birinci ön kayıt dönemi 30 Haziran, 1-2 ve 3 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Önkayıt süresi 3 Temmuz Pazar günü saat 13.00'da son bulacak. Önkayıt süresi sonlandıktan sonra asil ve yedek kayıt listeleri açıklanacak. Özel Okullar Taban Puanları makalesine göz atarak LGS taban puanları açıklanan özel okulları inceleyin! Tercih listenizi şekillendirerek takvime uygun biçimde ilerleyin.

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin yaptığı açıklamaya göre, özel liselerin taban puanları 30 Haziran'da ilan edilecek ve aynı gün ön kayıtlar başlayacak. Ortalama net sayılarını bilen öğrenciler Okul.com.tr LGS Tercih Asistanını kullanarak taban puanlarını ve yüzdelik dilim tahminlerini edinebilecek.

Birinci kesin kayıt dönemi 4 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşecek. Asil listede olan öğrenciler saat 12.00'a kadar kayıt yaptırabilecekler. Yedek listede bulunan öğrenciler ise aynı gün saat 13.30'da okullar tarafından bildirilecek. Bu sebeple velilerin okul içerisinde bulunmaları gerekecek. Kayıt işlemleri saat 21.00'a kadar sürecek eğer kurumda boş kontenjanlar kaldıysa kurumlar serbest kayıt dönemi için tekrardan bir puan belirleyecek. Boş kontenjanlar için serbest kayıt dönemi ise 5, 6, 7 ve 8 Temmuz tarihlerine kadar sürecek. Serbest kayıt dönemi saat 9.30'da sona erecek, 10.00-11.00 saatlerinde serbest kayıt asil listesi kesin kayıt yaptırabilecek. 11.30-13.00 saatleri arasında yedek liste kesin kayıt işlemi yapılabilecek.

Kayıt İçin Vekalet Verilebilecek

Öğlene kadar kesin kayıtlar, daha sonrasında yedek kayıtlar olacağı için başka okullarda da kayıt yaptıracak veliler için kısıtlı bir süreç meydana gelecek. Bu sebeple TÖZOK, anne ve babaların farklı okullarda bulunmasının doğru olacağını belirtse de kayıt işlemleri için vekalet verilebilecek.

Özel Okul Kaydından Vazgeçmek

TÖZOK, kayıt yaptırılan okuldan vazgeçilmesi durumunda velilerin ödediği ücretin yüzde 10 kesintili biçimde geri ödeneceğini belirtti. Sonrasında öğrenci LGS ile öğrenci alan bir liseye kaydolduğu durumda ücret kesintisi olmadan tüm ödeneği geri alabilecek.

Özel Okul Kayıt Tarihleri


  • Birinci ön kayıt dönemi: 30 Haziran, 1-2-3 Temmuz 2022 saat 13.00
  • Birinci asil kesin kayıt dönemi: 4 Temmuz
  • Birinci yedek listeden kesin kayıtlar: 4 Temmuz
  • Serbest kayıt dönemi: 5, 6, 7 ve 8 Temmuz saat 9.30özel
Bu makale Zafer Kuş tarafından 10 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Dijital Vatandaşlık Nedir? Sizin çocuğunuz dijital mi? Tüm dünyada bilişim ve iletişim teknolojileri başta olmak üzere her alanda dijitalleşme adına çalışmalar hız kazanmaktadır. Peki nedir bu dijital vatandaşlık ?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi

Okul arayışı içinde iken Balkanlar Anadolu Lisesinin eğitimdeki başarısı ile okulun Pendik Tavşantepe metro istasyonuna...

Özel Ataşehir Sevinç Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Ataşehir Sevinç Koleji Anadolu Lisesi

Özellikle kış sporlarında alışılmışın dışında başarılarla biz velileri ve öğretmenlerini gururlandıran öğrencileri yetiş...

Özel Yenibosna Final Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Yenibosna Final Okulları Anadolu Lisesi

Bir öğretmen(devlet ortaokul) ve bir veli olarak okulunuzdan oldukça memnun kaldım.En dikkat çekici performanslar;önemli...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum