fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

LGS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı; Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Sınav Ne Zaman?

Görüntülenme Sayısı: 232

Bakanlık tarafından merkezi şekilde yapılan LGS Sınavı başvuruları, 5 Nisan tarihi itibari ile başlıyor. Binlerce öğrencinin ortaöğretim kurumlarına yerleştiği, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı başvuruları, bu yıl 5-14 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 6 Haziran 2021 tarihinde, merkezi olarak yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı ve başvuruları için “LGS Başvuru Kılavuzu” MEB tarafından yayımlandı. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, resmi sitesinde yayınlanan kılavuzda; öğrenci alacak Fen Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve özel programla eğitim veren ortaöğretim kurumları listeleri ve kontenjan bilgileri de paylaşıldı.

LGS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı; Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Sınav Ne Zaman?

LGS Başvuru Kılavuzu’na buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi başvuruları online olarak yapılacak. Öğrencilerin bilgilerinin güncel olması ve olmayanların okul müdürlüklerinden güncelleme yapmaları gerekecek.

Yurt içindeki kurumlarda okuyan 8. sınıf öğrencilerinin başvuruları otomatik başvuru sistemince gerçekleştirilebilecek. Fakat; yurt dışında okuyan ve yurt içindeki bir ortaöğretim kurumuna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, yayımlanan kılavuzdaki formu doldurup başvuru yapmaları gerekecek. Otomatik olarak sınava başvuruları gerçekleştirilen öğrencilerin sınava katılma zorunluluğu bulunmayacak.

27 Mayıs itibari ile e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde sınav giriş belgeleri yayımlanacak. Öğrenciler mühürlenmiş sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden alabilecek ve sınava katılabilecekler.

LGS Sınavı Nasıl Olacak? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Liselere Giriş Sistemi (LGS) Sınavı geçen sene olduğu gibi çoktan seçmeli 90 soru ve iki oturum şeklinde olacak. Sınav Sonuçları; 30 Haziran 2021 tarihinde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde açıklanacak. Sınavla öğrenci alan okullara toplam 174 bin 160 öğrenci alınmış olacak.

Bu makale Didem araz tarafından 05 Nisan 2021 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Özel Okullar Taban Puanları 2021 Özel liselerin taban puanlarına, özel okulların LGS 2021 yüzdelik dilimlerine, yabancı liselerin taban puanlarına ulaşabileceğiniz listeye göz atabilirsiniz.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Eryaman Odtülüler Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Eryaman Odtülüler Anadolu Lisesi

Üniversite sınavına 11. sınıfı bitirdiğim yaz döneminde çalışmaya başladım. Daha önceki yıllarda çok az ders çalışıyordu...

Özel Güneşli Yeniay Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Güneşli Yeniay Okulları Anadolu Lisesi

Daha önce doğa kolejinde eğitim görüyordu çocuğum. Yeniay okuluna Geçen yıl oğlumu 5. Sınıfa kızımı 9. Sınıfa kayıt yapt...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum