fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi

Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:30/18:30

Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi Hakkında

MİSYONUMUZ - Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi çocuğu merkez alan bir eğitim kurumudur. " yaparak, yaşayarak öğrenme" olgusu desteklenirken; yapılandırılmış, yarı ve doğal eğitim-öğretim tekniklerinin tümü kullanılmaktadır.

Ankara Çankaya’da Çiğdem de 0-6 yaş arası çocukları kabul eden kurum, okul öncesi eğitim ve bakımevi olarak hizmet vermektedir. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlemiş olduğu Eğitim Programı ve ilgili programların eğitim materyallerine tam uyumlu yapısı ile Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi sürekli açıktır. 0-2 yaş grubu için bakım hizmetinin yanı sıra; 2-3 yaş oyun grubu ve hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Öğrencilere eğitsel eğlenceli aktivite faaliyetleri ile öğrenme isteği ve merakı aşılamayı hedef edinen kurum, yaparak yaşayarak öğrenme prensibini taşımaktadır. Halı kaplı bahçesi ve oyun parkında serbest zamanlarını eğlenerek geçiren öğrencilere, bilim ve sanatsal gelişimlerine yönelik gezi aktivite programları hazırlanmaktadır. Çocukların, ilköğretime en iyi şekilde hazırlanmaları için belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığının tespiti için, eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesi yapılmaktadır.

KURUCUMUZUN MESAJI . Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi'ne köklü ve öncü kurum olan kimliğimiz ile deneyimli, iddialı, dinamik ve sürekli gelişmeyi önemseyen kadromuz rehberliğinde; öncelikle sağlıklı, mutlu, özgür düşünebilen, sorumluluklarının bilincinde, etkili iletişim kurabilen, soran, sorgulayan kendisi ve çevresi ile barışık hoşgörülü, kendi hakkını korurken başkalarının hakkına saygı gösteren paylaşımcı ve ATATÜRK ilke ve inkılapları doğrultusunda aydın bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

.Çocukluğun tekrarı yoktur, bırakın doyasıya yaşasınlar.
. Uğur kreş ve anaokulu olarak çocukların meraklarının peşine düşmelerini sağlamak. Öğrenmeyi sevsinler, Çocukları çocuklukları ile baş başa bırakıyoruz, gerisi gelir.
. Her çocuğun yolu ayrıdır Uğur kreş'in kuralı çocuğun öğrenme hızına ve yöntemine saygı! .Uğur Kreşde en önemli etkinlik oyundur. Çocuklar planlar ve sürdürür
. Uğur kreş olarak ezber ve ürün odaklı etkinliklere hayır ! Çocuğun gelişiminin kendi içinde değerlendirilmesi önemli. Her çocuk aynı resmi çizemez. aynı etkinliği yapamaz. Çocuğunuz Uğur Kreş'de kimse ile karşılaştırılmayacaktır. .
. Ayakkabısını,kıyafetini ters giydise fark etmesini sağlayın değiştirmeyin .Yoksa nasıl öğrenecekler. Çocukların üşüdüğünü, terlediğini, acıktığını, doyduğunu bilmemesi ne acı! Bırakalım hissetsinler!
. Uğur kreş olarak inanıyoruz ki öğrenmenin, gelişmenin olmadığı yerde; ilerlemenin mümkün olmadığını biliyoruz. Teknoloji kabul ediyoruz ama esiri olmayı istemiyoruz.
.Özel Uğur Kreş çocuklar kendi kararlarını verebilen, kurallara dost ,katı disiplinden uzak oynayarak öğrenen hür mutlu çocuklardır. Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevin'in çocukları; Çember saatinde tüm gününü kendi planlar ve ardından kumla. çamurla lego ile, kozalakla oyun kurar, oynar. Huniler. kepeler, maşalar ,tava, tencere kapaklar oyun materyalleridir. Bahçede oyuncaklarını yıkayan, okulda oto yıkamacısı, tamirhane açan, kurabiye yapıp pastanecilik oynayan, kuklaları konuşturan Uğur kreş çocuklarıdır onlar.
. Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin çocukları girişkendir, kendine güveni tamdır. Bence... diye söze başlayan çocuklardır onlar. Dağıtmayı severler,toplamayıda bilirler
.Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevini görmek isterseniz, hafta içi uyku saatinde çocuklarımızı rahatsız etmeden gezebilirsiniz.
. Görüşmek için randevu almanızı öneririz.

MUTFAĞIMIZ
. Uğur Kreş'in mutfağı özenle seçilmiş,doğal ürünlerle hazırlanan yemekler, çocuklarrımızın günlük almaları gereken karbonhidrat, yağ ve protein miktarlarına dikkat edilerek kendi aşcımız tarafından hazırlanmaktadır. Uğur kreş'de "Sabah kahvaltısı, ara öğün, Öğle yemeği, ikindi kahvaltısı, ara öğün" olmak üzere toplam beş (5) öğün verilmektedir.
. Sabah kahvaltısında haftanın en az üç günü yumurta verilmektedir.
. Öğle yemeklerimizde mutlaka çorba bulunmaktadır. Kızartma ve sağlıksız hazır gıda kullanılmamaktadır.
.Tüm yemeklerimizde Zeytinyağı ve tereyağı kullanılmaktadır.
. Reçellerimiz, pekmez. tarhana ,yoğurt Uğur kreş mutfağında hazırlanmakta olup, ceviz, adaçayı, ıhlamur, fındık mevsim meyveleri ,domates, salatalık bahçeden hiçbir koruyucu ve ilaç kullanılmadan toplanmaktadır.
. Yemeklerimizde 1.kalite dana eti hindi, tavuk ve balık kullanılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Oyun Temelli Eğitim

- Masal Terapisi Eğitimi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (6)

 • SA

  Kızım bir yıldır Uğur Kreş'e gidiyor ve çok memnunuz. Başladığı gunden bu yana okula kosarak gidiyor. Öğretmenlerimizin hassasiyetleri ve özenli yaklaşımları sayesinde hiç zorluk yaşamadık. Hatta bez bırakma döneminde çok yardımcı oldular. Her ay okul içinde veya dışında piknik, tiyatro ve eğlenceler sayesinde bol bol anı biriktiriyor ve yeni bilgiler öğreniyorlar. Uğur Kreş ile okula başladığımız için çok şanslıyız.

 • GA

  Özel uğur kreş ve gunduz bakim evi bizim icin bir babanne anane evi kadar guvenli ve huzurlu bir yer ben oglumu ilk verdigimde 2 yaslarindaydi halen devam etmekteyiz gerek kres sahibi gerek öğretmenleri olsun cok ilgili ve sevkatliler oğlumu her sabah buyuk bir istekle gitmek istiyor ve cok seviyor kresini kresimize bize gosterdigi özveriye cok tesekurler iyiki tanidik iyiki varsiniz Gayet guzel bir kres gerek oyun aktiviteleri olsun gerek yemekleri olsun bizim icin uygun bir duzende

 • YM

  Öğretmenin güler yüzlü olması en çok istenenlerdendir. Bu kurumda çalışan tüm öğretmenler güler yüzle güne başlar. Kendi çocukları gibi ilgilendiklerine çok şahitlik ettim.--

 • CP

  Kreş oğretmenleri çok kibar ve çok ilgililer. Pandemi döneminde dahi güvenerek çocuğumuzu kreşe gönül rahatligiyla gönderdik. Herhangi bir merdiven engel bulunmamakta. Tüm sınıflar aydınlık ve hijyenik. Tavsiye ederiz.

 • MT

  Çocuğumun öz bakımının gayet emin ellerde yapıldığı, sevgi ve şefkat konusunda hiçbir soru işareti barındırmayan ve çocuğumun gelişimini olması gerektiği gibi ve ihtiyaçları doğrultusunda destekleyen bir kreş, biz (anne, baba ve çocuk:)) çok memnunuz.

 • MY

  Kızım 11 aylıkken işe başlamam gerektiği için okul araştırmaya başladım ve iyi ki yollarımız Uğur Kreş ile kesişti. Kreşe başladığı zaman henüz yürüyemiyordu ilk adımlarını bu okulda attı ve konuşmayı çok hızlı bir şekilde öğrendi, ilerletti. Ayrıca tuvalet eğitimini de 22 aylıkken öğretmenlerimiz sayesinde kolayca atlattık. Düzenli olarak okul gezileri yapılıyor, pikniğe, at binmeye, müze gezmeye, mangal yapmaya gidiliyor. (servisle ve güvenli bir şekilde) Ayrıca kreşe tiyatro ekibi ve palyaçolar geliyor, eğlenceli doğum günü kutlamaları yapılıyor. Temizliğe çok önem veriliyor. Dışardan yiyecek hizmeti alınmıyor, her şey kreş mutfağında özenle hazırlanıyor. Duyusal aktivitelere önem veriliyor. İngilizce, matematik, okuma-yazmaya hazırlık etkinlikleri ve daha sayamayacağım birçok şey verimli, uygulamalı ve doyurucu şekilde gün boyunca devam ediyor. En önemlisi de Atatürk'ün izinde yürüyecek, Atatürk sevgisiyle büyüyecek çocuklar yetiştiriliyor. Gönülden tavsiye ederim ihtiyacı olan herkese.

 • Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi

  Okulun Cevabı:

  Sayın velimize güzel yorumları için teşekkür ederiz. Çocuklarımız geleceğimiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Uğur Kreş ve Gündüz Bakımevi İletişim Bilgileri

Çiğdem Mah. 1575 Sok. Erkam Apt. No:12, Çankaya / Ankara
0 312 963 1389
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum