fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel 5 Mevsim Anaokulu

Özel 5 Mevsim Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel 5 Mevsim Anaokulu Hakkında

Özel 5 Mevsim Anaokulu , İstanbul Ataşehir'de okul öncesi eğitim hizmeti vermekte olan bir kurumdur. Okul dönem boyunca vermiş olduğu eğitimle değerlerini bilen, sorumluluk sahibi, çalışkan, donanımlı, yetenekli, çevresine karşı duyarlı, insanlarla iyi iletişim kurabilen ve saygılı bireyler yetiştirmektedir. Özel 5 Mevsim Anaokulunda 10 kişiden oluşan sınıflarda 3-6 yaş arası öğrencilerine hizmet vermektedir. Sınıflar oluşturulurken çocukların yaş grupları göz önünde bulundurulmaktadır. Okul öğrencilerine yarım ve tam gün olarak eğitim vermektedir. Okulun açılış ve kapanış saatleri 07.30 ile 19.00 saatleri arasındadır. Sabah grubu öğrencileri için kahvaltı 09.00'da başlamaktadır. 12.30'da öğlen yemeği ile eğitim sona ermektedir. Öğlen grubu öğrencileri okula 12.00'de gelmekte ve öğlen yemeği ile güne başlamaktadırlar. Eğitim programı bitiş saati 18.00'dir. Çalışan ebeveynler için okulda nöbet sistemi 19:00 da bitmektedir. Özel 5 Mevsim Anaokulu öğrencilerine güvenlik, rehberlik, yaz okulu, servis, oyun grubu ve oyun çocuk grubu hizmetlerini sunmaktadır. Okulun sahip olduğu fiziksel imkanlar; uyku odası, yemekhane, spor salonu, sanat atölyesi, kütüphane, müzik odası, oyun alanı, bahçe, mutfak atölyesidir. Yabancı dil eğitimine önem veren okul, öğrencilerine İngilizce ve Fransızca dilini yabancı dil olarak vermektedir. Okul öncesi eğitimde yeni bir dilin kazanımı, çocukların dil becerileri penceresinin sürekli açık tutulması, ve birden fazla dilin yapısına aşinalık kazanarak gelişmesi anlamına gelir. Bu süreçte, yabancı dil eğitiminin çocuğun günlük akışının bir parçası şeklinde sunulması önemlidir. 5 Mevsim Anaokulunda tam gün native İngiliz öğretmeni bulunmaktadır ve bütün sınıflarda İngilizce dersi vermektedir Özel 5 Mevsim Anaokulu öğrencilerine , Basketbol, Satranç, Bale, Modern Dans, Tiyatro, İngilizce Drama, Jimnastik, Akıl ve Zeka Oyunları, El Sanatları, Değerler Eğitimi, Beden Eğitimi ve Futbol aktivite ve derslerini sunmaktadır. Covid-19 kapsamında Milli Eğitim Bakanlığın onayıyla ve Sağlık Bakanlığın onayıyla ´Beyaz Bayraklı okul´ ünvanına sahiptir. Bütün tedbirleri en üst seviyede uygulayan ve hiç bir şeyi şansa bırakmayan kurum. Bu yüzden sınıf kapasiteleri 10 kişiye kadar sınırlandırılmıştır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Eklektik Yaklaşım

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (16)

 • NA

  Kısa bir süre önce başlamamıza rağmen 5 ve 3,5 yaşındaki çocuklarım için doğru adres diyebileceğim güvenli ortam,güleryüzlü insanlar ,pozitif enerji veren bir kurumun yanı sıra bir çocuğun ihtiyacı olabilecek her türlü donanıma sahip olan 5 mevsim anaokulu iyi ki varsın

 • AD

  Ataşehir genelinde bütün ana okullarını eşimle birlikte ziyaret ettik. Kızımın seneye okula başlayacak olması sebebiyle kapsamlı bir araştırma yaptık. Bunca anaokulu gezip bunca zaman dolaştıktan sonra doğru adresi bulduk. Nihayet çocuğumuzu gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimiz okulu bulduk. Okula adım attığınız andan itibaren farkı açıkça görebiliyorsunuz. Hem eğitim programları hem branş dersleri bizi etkilemeye yetti. Temizlik ve titizlikleri sınıfların düzeni yemekhanesi tuvaletleri pırıl pırıl. Çocukların olduğu saatte veli kabul etmiyorlar ve randevu sistemiyle çalışıyorlar. Öyle biz geldik hoşgeldiniz durumu yok. Malum pandemi döneminde kapısını çaldığımız tüm okullar yol geçen hanı gibi öğrencilerin eğitimleri esnasında bizi sınıflarda gezdirdiler. Ama 5 mevsimde bir gün sonrasına randevu alabildik ve hızlıca kayıt yaptırdık. Eylül ayında kızımız okuluna başlayacak. En önemlisi kafamızda en küçük bir soru işareti kalmadı.

 • OD

  Bütün okul çalışanı bir aile olmuş ve bu aile duygusunu çocuklarımıza ve bizlere yansıtıyorlar. Çocuğumuz güvende ve mutlu. Yani çok iyi tercih yapmışız. Kapının önünde rahat park edebilmemiz de büyük avantaj :)Böyle devam

 • DO

  sans eseri tanıştığımız 5 mevsim anaokuluna kızım 2 senedir devam ediyor .Daha önce kötü tecrübeleri olan bir öğrenci velisi olarak kızımın okulu tekrar sevmesi için verdikleri emek, çaba paha biçilemez. İşini severek yapan insanların bir araya geldiği emeklerini hiç esirgemeyen bir okul .. gözümüzü bir gün olsun arkada bıraktirmayan tüm okul çalışanlarına, sevgili Öznur hanım ve Sinan beye teşekkür ederiz.

 • St

  Kızımız baska okullara kaydetmiştik. Alışamadı. 5 Mevsim Anaokulunu gördük sonra. Farkli güzel bir enerjisi var. Personelin ve kurucunun sıcak yaklaşımı bizi okula bağladı. Çocuğumuz koşarak gidiyor okula. Kesinlikle bütün velilere tavsiye ederim

 • Pg

  Her cocugun muhakkak bu okula gelmesi lazim, Velilere sesleniyorum baska okul aramadan gonul rahatligi ile yavrularinizi 5 mevsime teslim edebilirsiniz, ilgi alaka hep en ust seviyede, yavrularimizin gelismesine cok destekleri oluyor

 • Eo

  Yeni başlamanıza rağmen çocuğumdaki gelişmeyi hemen fark ettik..evde kendi kendine tekrar çalışması yapınca çok mutlu olduk. Öznur hanım ve Sinan beye çok teşekkür ederiz.

 • SB

  Sorumlulardan çok teşekkür ederim. Muhteşemsiniz. Bizim çocukluğumuzda neden böyle yerler yoktu dedirten bir okul. Gözüm arkada kalmıyor. Çocuğum burada büyüsün ilk eğitimini alsın. Benden tam destek. Elimden geleni yapacağım. Tekrar teşekkürler ve başarılar.

 • Ak

  Harika. Okul muhteşem. Disneyland gibi. Öğretmenler çok ilgili. Uyum sağlıyor çocuklarla. Çocuğumda mutlu olunca daha ne isterim?

 • FD

  Oglumuz yaklaşık 6 aydır 5 Mevsim Anaokuluna gidiyor. Yaklaşımları, her ince detayla ilgilenmeleri, özveri ile işlerini yapmalarini cok begeniyoruz. Oğlumuz çok mutlu ve haliyle bizde çok mutluyuz. En önemlisi de bu.

 • YA

  İlgi ve alakanıza çok teşekkürler. Güler yüzlü eğitim ile geleceğimiz olan çocuklarımızın bu şekilde eğitim görmeleri çok güzel. Tüm emekleriniz için teşekkürler :)

 • Bu zamanda böyle dürüst ve samimi insan bulmak kolay değil. canımın içini gözüm kapalı emanet ediyorum. Aile şefkati. Anne yemekleri. Eğitimi benim için en son planda ama o da bir harika. Çocuğundaki gelişimleri gördükçe duygulanıyorum. Özgüvenli bir çocuk olmaya başladı. El becerileri arttı. Çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.

 • ÖT

  Bir Anne ve Baba bu zamanda güvenipte canının bir parçasını emanet edebileceği bir yer bulabilmesi çok zor iken .Aile gibi ortam huzurlu ve güler yüzlü insanlar. Eğitici ve öğretici derslerin bulunduğu gerçekten çok güzel bir okul. Gönül rahatlığıyla çocuğumuzu bırakabiliyoruz.

 • Bir kaç okul gezdikten sonra 5 mevsim anaokulu ile tanıştık. Öznur Hanım ve İdil Hanımla tanışıp bilgi aldıktan sonra okulu gezme fırsatımız oldu. Okul tam bizim istediğimiz gibiydi. Aslında daha çok çocuğumuzu sanki tanıdığımız güvendiğimiz birilerine bırakıyor gibi hissetmeye başladık. Her konuda inanılmaz özenli ve titizler. Ayrıca her zaman güleryüzlüler daha kimseyi suratı asık görmedim :)Kızımız öğretmenlerini ve okulu çok sevdi ve hiç zorluk yaşamadık. 5 mevsim her çocuğun gitmek isteyeceği sıcak bir anaokulu. Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim.

 • İ

  Okula bu Eylülde başladık.. ilgi ,alaka ve çocuğumdaki gelişimden çok memnunum Teşekkürler 5 Mevsim

 • A

  Kızım bu okulun henüz yeni açıldığı için ilk öğrencisi oldu. Herhangi bir tavsiye olmaksızın başladığımız bu okulda mutluluktan uçuyoruz.:-) Oldukça özenle hazırlanmıs sınıflar,ilgili ögretmenler( hatta öz teyze, babaanne, anneanne tadında) , söylediginiz herseyi gerçekten dikkate alan va başında bulunan cici bir kurucu(Öznur Hanım), inanılmaz güzel ve huzur veren ayni zamanda çocukları çosturup eğlendiren perfect bir bahçe, mevcut. Yaz okulu arayışında iken tanıştığım bu çiçeği burnunda yuva sıcaklığı veren okulun tüm degerli fertlerine teşekkurlerimi buradan bildirmeyi borç bildim. Şiddetle tavsiye edeceğim bir okul. Bütün yavruların mutluluğu hakettiklerini düşünen ve daha önce gittigimiz okulda oldukça mutsuz edilen bir aile olarak hiç tereddüt etmeden önerebilirm.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel 5 Mevsim Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Girne Cad. N:44/1, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum