fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Atakent Alfa Anaokulu

Özel Atakent Alfa Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Atakent Alfa Anaokulu Hakkında

İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Özel Atakent Alfa Anaokulu’nun öncelikli hedefi çocuklara, yaşlarına uygun olarak sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen eğitimi vermek, ayrıca paylaşma, sorumluluk ve yaratıcılık duygularını geliştirmeyi sağlayacak eğitimi sunmaktır. Okulumuzda, oyun parkı, tarım uygulama bahçesi bulunmaktadır. Özel Atakent Alfa Anaokulu 'nda bahçenin yarısı kadar oyun alanı bulunmaktadır. Okul 3 ve 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. 20 kişilik sınıflar her yaş için ayrı dizayn edilmiştir. Sınıfların oyun grupları 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş grupları olarak dörde ayrılmıştır. Uyku odası özel bir şekilde tasarlanmıştır. Okulun tuvalet ve lavaboları 2,5-6 yaş gruplarına uygun bir şekilde tasarlanmıştır.. Okul öncesi eğitim yuvasında bulunan bütün eğitmenler ilk yardım sertifikasına sahiptirler. Okul binasının depreme dayanıklılık raporu ve ilk yardım dolabı bulunmaktadır. Giriş çıkışlar kontrol edilmektedir. Özel Atakent Alfa Anaokulu' nda 5 sınıf ve 10 öğretmen bulunmaktadır. Tam gün görev yapan 10 öğretmen dışında, sanat eğitimi, modern dans, müzik, bale, halk oyunları, jimnastik, bilim, İngilizce dersleri de alanında uzmanlaşmış öğretmenler tarafından verilmektedir. Okulun aylık yemek listesi beslenme uzmanı tarafından hazırlanır . Bütün öğrencilerin sınıflarında kendi şahıslarına ait dolapları bulunmaktadır. Okulun çalışma saatleri 07.30 ve 18.30'dur. Çocukların güvenli bir şekilde okula gelip gitmeleri için 15 kişilik servisler bulunmaktadır. Türkçe dil etkinliği ile her gün öykü öncesi ve öykü sonrası etkinlikleri ders programın yer almaktadır. Sanat etkinlikleri kapsamında Özel Atakent Anaokulu' nda her gün farklı bir sanat etkinliği yapılmaktadır. Yoğurma maddeleri, boya maddeleri, artık kağıtlar ile çalışmalar yapılmaktadır. Resim ve seramik çalışmaları ile çocukların, düşünebilmeleri, düşündüklerini kolayca ifade etmeleri ve yaratıcı bir kişilik kazanmaları sağlanmaktadır. Grup oyunları, bireysel oyunlar, havanın güzel olduğu zamanlar bahçe oyunları oynanmaktadır. 5 ve 6 yaşındaki çocuklara okuma hazırlık eğitimleri verilmektedir. Müzik etkinlikleri ile çocukların ritim yeteneğine sahip olması ve var olan müzik yeteneklerinin gün yüzüne çıkmasını sağlanmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından çocukların güne daha zinde başlamaları için müzik eşliğinde jimnastik ve beden hareketleri yaptırılır. Tam Zamanlı İngilizce Haftada bir gün profesyonel Müzik Ritm Haftada bir gün Satranç Haftada bir gün Drama Haftada bir gün Modern Dans-Bale Aylık kültürel geziler Sanatsal Faaliyetler Montessori Eğitim Reggio Emilia Robotik Kodlama

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Okul Personeli

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (11)

 • Biz başlayalı 2 ay oldu oğlum seve seve gidiyor öğretmeni olsun cici annesi ölsün açısına kadar çok memnunuz çok ilgililer çok minnettarız özellikle saat konusunda çok takılmıştık Mustafa bey çok yardımcı oldu çok teşekkür ederiz hijyenik ve tam kapsamlı bir okul çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

 • Ad

  Çocuğunuzu gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz. Öğretmenleri ve tüm kadrosu yardımsever güleryüzlü çocuğunuza sevgiyle yaklaşan eğitimciler, çocukların iyi bir şekilde gelişmeleri ve öğrenmeleri için ellerinden geleni faylasıyla yapıyorlar… Benim kızım çok mutlu okulunu öğretmenlerini cici annesini ablalarını arkadaşlarını çok seviyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Çocuğunuzun mutlu ve güvenli bir şekilde yetişip sosyalleşeceği yeni yeni şeyler öğreneceği kendini tanıyıp gelişteceği güzel bir ortam olduğundan tüm velilere tavsiye ediyorumHerşey çocuklar için ideal, zamanla yeni yeniliklerinde ekleneceğine inanıyorum gelişmeleri bizlerde merakla takip ediyor olacağız

 • Alfa anaokuluna 1 yıldır oğlumu gönderiyorum. Her anlamda çok memnun kaldık. Eğitim, güvenlik, hijyen açısından beklentimizi karşıladı.Duygu hanımın zarif idareciliği,Gözde öğretmenimizin oğlumun bilişsel ve sosyal gelişimine sağladığı katkı, cici anne Meryem hanımın her öğrenciyi güleryüzlü karşılaması, yemekleri yapan Sevda hanımla tanışmasamda oğlumun ağzından sürekli adını duyuyorum Sevda ablasını çok sevdiğini ve çok güzel yemek yaptığını özellikle mercimek çorbasını

 • Pc

  Güleryüz ilgi alaka cocuklara verilen deger cocuklardaki degısım muhtesemmm iyiki sizz❣️

 • Özel Atakent Alfa Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Bu güzel yorumunuzla bizi gururlandırdınız . Çok Teşekkür ederiz.:)

 • SS

  Bizim için ilk okul deneyimimiz için çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. öğretmenimiz Dilekciğim olsun, okul Müdürümüz Duygu Hanım ve Mustafa bey, servis hostesimiz Pınar hanım (kahkahalarını asla unutmayacağım) ve diğer çalışanlar o kadar ilgili ve güler yüzlüler ki anlatamam. Anılarımız da hep güzel anaokulumuz olarak hep sizleri anacağız Alfaözelanaokulu sizleri çok seviyoruz. Süllü Ailesi

 • Özel Atakent Alfa Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Kıymetli öğrencimiz ve velimiz bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz

 • MA

  Kızım 2yaşındayken başladı ve şuan 5yaşında devam ediyoruz.Aile olarak beklentimiz çocuğumuza güvenli ortam ve iyi bir eğitimdi.Tüm beklentilerimizi karşıladı.Kendini sürekli geliştiren,aksaklıklara mahal vermeyen, çözüm odaklı sıcak bir eğitim yuvası herkese tavsiye ederim

 • Özel Atakent Alfa Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Bu güzel yorumunuzla bizi gururlandırdınız. Teşekkür ederiz.

 • ES

  Öğretici eğitim metodları sayesinde kızım çok yol aldı. İlk okula güzel bir başlangıc yapacağımıza inanıyorum. Bu da Minik Panda sayesinde. Ellerinize, emeğinize sağlık.

 • Çeşitli etkinlikler, öğretici oyunlarla sıcak bir yuva. Çocukları değerlerine sahip çıkan bilinçli bir nesil yetiştirme çizgisinde başarılı bir okul.

 • HY

  Huzur dolu bir yuva. Çocucuğum burada çok mutlu. Öğretmenleri sayesinde bu da. Geniş oyun alanı güvende vakit geçirmelerine olanak tanıyor. Tercih edilebilecek bir okul.

 • Araştırdığımız okullar içinde oldukca olumlu yorumlar okuduğumuz bir okul. Haklılarmış. Biz çok memnun kaldık. Kızım da öyle.

 • OK

  Çok yönlü sosyal bir okul. Çocuklar için uygun ortamda yeterli seviyede eğitim görüyorlar. Güven içinde güzel vakit de geçirmeleri bizim içimizi rahat ettiriyor.

 • Özel Atakent Alfa Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Memnuniyetiniz bizim için çok kıymetli. Çok teşekkür ederiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atakent Alfa Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. Soyak Olympiakent Sitesi 231 Sok. No:1, Küçükçekmece / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum