fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu

Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu, İstanbul – Ataşehir Atatürk Mahallesinde hizmet vermektedir. Ataşehir Fidol Anaokulunda, Oyun Merkezli, Yaşayarak öğrenmeye dayalı eğitim anlayışıyla, öğrencilerin düşünce kapasitelerini geliştirmek için Zihin Haritaları yöntemiyle, tüm potansiyellerini kullanmalarını sağlayarak onları Atatürk’ün mirası olan akıl ve bilim yolunda bugüne ve yarınlara hazırlamak amacıyla kurulmuştur. Hedefimiz çocuklarımızı sosyal-duygusal, bilişsel, dil ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak ve onları okul olgunluğuna ulaştırarak ilkokula hazırlamaktır. Okulumuzda keşfetmek, dünyayı anlamak, arkadaşlık kurmak ve en önemlisi oyun oynamak bir araçtır. Oyun odaklı öğrenme modeli, her çocuğun gelişim sürecine ve ilgisine önem vererek serbest oyun ve yapılandırılmış oyunların sentezi ile öğrenme şansı verir. Oyunla Gelişen Program, MEB müfredatına uygun ve dünya standartlarını da sürece dahil eden bir sistemdir. Oyun odaklı öğrenme modeli ile araştırmacı öğrenme yaklaşımı, anadil etkinlikleri, yabancı dil etkinlikleri , okuma yazma hazırlık çalışmaları, fen ve matematik çalışmaları, Fidol'e özel eğitim programı, branş dersleri; Yaratıcı drama, İngilizce, Almanca, Modern Dans, Folklör), Müzik (orff, beden perküsyonu), Spor (artistik jimnastik), dış dünya deneyimi gibi birçok farklı sistem de kullanılmaktadır. Orta ve büyük gruplarda yarı zamanlı İngilizce programı ile ilerleyen bir programdır. Küçük gruplarda günde 1,5 saat, oyun gruplarında günde yarım saat İngilizce program uygulanır. Her gün mutlaka okul bahçesine çıkılır ve programın bir bölümü burada uygulanır. İkinci yabancı dil etkinlikleri orta ve büyük grubu ile yapılmaktadır. Okul toplam kullanım alanı 585 m2 olan 5 katlı ön ve arka olmak üzere iki bahçesi olan binamızda hizmet vermekteyiz. Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu’nda Beş farklı sınıf( dönüşümlü kullanılıyor), iki oyun bahçesi, ekim dikim alanı, tavuk-tavşan-ördek kümesleri, yemek salonu, uyku odası, akıl oyunları atölyesi, görsel sanat atölyesi, müzik atölyesi, drama atölyesi, çocuklara uygun tuvalet ve lavabolar bulunmaktadır. Sınıflar yaş gruplarına göre oyun grubu, küçük grup, orta grup, büyük grup ve hazırlık grubu olarak oluşturulmuştur. Sınıflar tüm yaş gruplarına uygun materyaller içermektedir, her gün yapılan alan değişimleriyle tüm okulu aktif kullanabilmektedirler.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (15)

 • ÇY

  6 Yıl önce Yaşam çiçekleri olarak tanıştığımız daha sonra aynı kadro ile Fidol olarak devam ettiğimiz güzel Okulumuz. 2 çocuğumu da buraya güvenle ve huzurla gönderdiğim için asla gözüm arkada kalmadı. Bir çok iyi kazanımlarını burada aşıladıkları için onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Çocuğa önce sevgi, mutluluk kavramları ile yaklaşan her konuda sorun çözmek için sizinle beraber yol gösterici olan bir Okul. Çocuklara bahçelerinde hayvan sevgisini tatmalarını sağlayan, toprağa, çimene çiçeğe dokunmalarına olanak tanıyan yegane okullardan biri. Taşındığımız için ayrılmak zorundayız fakat ihtiyacımız olduğunda her zaman burası bizim bir limanımız olarak kalacağından eminim sadece bunu hissetmek bile bize yetiyor. Taşınacağım için Okul arayışı içerisinde olduğum şu günlerde görüştüğüm Okulların bir ticarethaneye dönüştüğünü gördüğümde çok üzülüyorum. Çocuk sevgiyle büyür ve bu hissettirilmezse çocuk mutsuz olur biz bu zamana kadar çok mutluyduk umarım karşımıza yine böyle bir okul çıkar. Sevgiyle....

 • ST

  Doruğumuz okul yaşına geldiği zaman okullar hakkında çok fazla yorum okuduk ve görüşmelere gittik. Ne zaman ki Fidol Ataşehir de Sevda hanım ile tanıştık okul arayışımız o gün son buldu..Kendisi bize kayıt öncesi ve sonrasında gerçekten çok yardımcı oldu..3-4 ay geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi yaklaşıyor bizlere.. Okula gelecek olursak; eğitim sistemi, oyun bahçesi, hayvanat bahçesi, İngilizce dersi, jimnastik gibi çok çeşitli imkanların yanında eğitimli ve deneyimli öğretmenlere sahip.. Çocuğunuzun kısa sürede alışması için herkes elinden geleni yapıyor. Teşekkürler.

 • Çocukların önce mutluluğunu sonrasında gelişimlerini gerçek anlamda destekleyen bir okul fidol. Aileler için psikolojik farkındalığa önem veren ve eğitimlerle destekleyen, çocuklar için her ay özenle hazırlanan gezi programları, hayvanlarla ve doğayla iç içe gerçek bir eğitim yuvası. Başta güzel enerjisi ve deneyimiyle güven veren Sevda öğretmenimize sırasıyla Burcu öğretmenimiz ve tüm ekibe teşekkürler

 • İsmini yıllardır duyduğumuz, prestijlerine güvendiğimiz tüm okullarda mutsuz olunca tanıştık Ataşehir Fidol Anaokulu ile. Ne mutlu hala böyle eğitimcilerimiz var. Hem öğretmen hem anne hem yol gösterici öğretmenler ve kurucular var okulda. Çocuklara şehir hayatında bahçeyi, hayvanları, toprağa el değmeyi öğretmeyi başarıyorlar. Her çocukla tek tek, kendi karakterleri ve alışkanlıkları doğrultusunda iletişim kuruyorlar. Çocukların sorunlu davranışlarının altındaki sebepleri anlayıp sonrasında velilerle sorunu çözmek için işbirliği yapıyorlar. Meğer benim çocuğum sorunlu değilmiş, gerçek eğitimcilere denk gelememişiz sadece. İyiki varsınız.

 • İA

  Gözüm kapalı bir şekilde çocuğumu teslim ediyorum içim çok rahat içerideki mükemmel eğitimin yanında bir aile ortamı kendi çocukları gibi bütün çocuklarla tek tek ilgileniyorlar , kocaman bir bahçe çocukların yaz kış oynamaya çıkartıyorlar ufak ve sevimli bir de hayvanat bahçeleri var. Herşeyden çok memnunuz teşekkür ederiz .

 • Ab

  3 yaşındaki oglum 1 senedir devam ediyor. Okul araştırırken aradığımız ilk önce sevgi ve sabırdı. Okul müdürü, kurucular ve Ögretmenler hepsi özveri, sabır ve sevgiyle işini yapıyor.oglum çok severek gidiyor. Sevda Ögretmen, Merve Ögretmen, dilek hanım, ve diger Ögretmenler imiz hepsine çok teşekkür ederim. Herkese de çok tavsiye ederim.

 • ET

  Farklı bir anaokulunda 4 yaşında olan kızımla 2018 yılın çok kötü bir okul deneyimi yaşamıştık. Ben tamamen inancımı kaybetmiş durumdaydım. Kızım asla okula gitmek istemiyordu. Sonra yine okul.com.tr üzerinden Fidol Ataşehir Anaokulunu bulduk ve iyi ki bulmuşuz. Okuldaki bütün ekip bizi anladılar ve bize tüm yüce gönüllülükleri ile kucak açtılar. Kızım 26 Eylül 2019’dan itibaren okula koşa koşa gidiyor. Başta Sevda Hanım olmak üzere, kurucu Dilek hanım, Zekiye öğretmen, Özge öğretmen, Safiye öğretmen, Merve öğretmen, Rabia öğretmen, Psikolog Elif hanım ve diğer tüm öğretmen ve ekibe minnettarım. Şu an oğlum da aynı okula sorunsuz devam ediyor. Çok profesyonel çalışan bir ekip, herkese çok çok teşekkür ederim. İki çocuğumu da gözüm kapalı teslim ediyorum ve içim çok rahat.

 • ÖH

  Eşimin Seçimi Olan ve her gün oğlumu okula bırakn biri olarak Samimi ve Güler Yüzlü olmaları her anlamda dört dörtlük olan okul FİDOL

 • NH

  Sevgi,Emek,Saygı,Güler yüzlü Olmak vs.. Hepsi ve daha fazlası Bir annenin istediinden daha fazlası GÜVEN kelimesini duruşuyla her anlamada bana ifade eden Sevda Hanım Hanıma Tesekkür Ederim Oğlumun bu sene okula alışma süreciyl ilgili düşüncelerim vardı fakat kendisi çok sevdiği için okulu bu sorunu yaşamadık... Sorulara cevapsız kalmayan anında cevaplayan tek okul, Aklınız okulda kalmasın hiç Düşünmeden FİDOL

 • N

  Kızım bu yıl başladı. Güleryüzlü eğitimcilerin bulunduğu bir okul. Her şeyden önemlisi çocuğu ticari meta gibi görmüyorlar. Kocaman bir açık alanları var, çocuklar özgürce oynuyorlar. Her hafta en az ekstra 1 etkinlik oluyor. Kızımda ben de çok mutluyuz.

 • B

  En meşhur okullardan birine adapte olamayan, üstüne bir de uyumsuz çocuk ilan edilen 3 yaşındaki kızım Fidol'e iki üç gün içinde adapte oldu, hem yöneticileri hem de öğretmenimizden çok memnunuz. Harika insanlar. Yaz okulundalar şu an ve her gün bir aktivite var, yüzme, binicilik, jimnastik.. okul baştan aşağı yenilendi içimiz rahat, kızım çok mutlu, müdürümüz Sevda hanım ve öğretmenimiz Özge hanıma sonsuz teşekkürler :)

 • I

  Tum ekip, ogretmenler, calisanlar ve yonetim guler yuzlu ve ilgililer. Samimi bir ortam ve guvenli kaliteli bir egitim sunuluyor. Ayrica sosyal etkinliklere de cok onem veriliyor. Ortam ve genis bahcesi cok keyifli. 3 yasindaki oglum 4 aydir devam ediyor ve bence her bakimdan bizim icin dogru adres.

 • ÜT

  1 yıldır okuldayız kaliteli bir eğitimi var kızım severek okulunuza geliyor ve çok mutlu geliyor benim içinde önemli olan kızımın mutlu olması.Hem çalışanlar hemde Okul müdürü çok güler yüzlü. başarılarınızın devamını diliyorum.

 • *

  Kaliteli eğitim,Güler yüzlü bir ekip ve çok güzel sosyal etkinlikleri olan bir okulHiç bir olumsuz görüşüm yok

 • Cb

  Her zaman sorulan sorulara hızlı yanıt alabilmek. Çocuklar için özenli bir şekilde çalışılması. Psikolojik olarak herzaman sıkılmadan yorulmadan istediğiz saate yanıt alabilmek. Eğitim müthiş.Vallahi benim için şuan hiç olmadı

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Fidol Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Vatan Caddesi, No:24 Ataşehir
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum