fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu Hakkında

İstanbul Kartal bölgesinde bulunan Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu 2012 yılından itibaren hizmet vermektedir. Okulda çocuk gelişimleri baz alınarak oluşturulan gruplar ile 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim verilmektedir. Okulda öğrenciler için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.Beslenme , kitap günü , oyuncak günü gibi çeşitli etkinliker ile çocukların kaynaşmaları ve paylaşma yönleri geliştirilmektedir. Okulda birçok branş dersleri verilmektedir. Bunlar tiyatro, drama, animasyon gösterileri, zeka oyunları, puzzle, matematik, el sanatları gibidir. Bunların yanında çocuğun sağlıklı bir gelişim göstermesi için Ana dil etkinlikleri, yabancı dil, mutfak atölyesi, görsel sanat etkinlikleri, fen ve doğa çalışmaları gibi farklı birçok etkinlik okulda öğrencilere sağlanmaktadır. Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu 'nun eğitim programlarında kültürel ve bilimsel alan gezilerine yer verilmektedir bu geziler ile çocukların görerek bilgi sahibi olması ve merak duygusunu geliştirilmektedir. Okulun Twinning projeleri mevcuttur. Okulda portfolyo çalışmalarına da yer verilmektedir portfolyo çalışmaları ile çocuklar anne ve babalarına sunumlar yaparak hem iletişimlerini hemde sunum yeteneklerini geliştirmektedir. Okul bahçesinde ve iç mekanlarda hijyene oldukça önem verilmektedir. Çocukların karşılaşacağı olası kazalara karşı çocukların kullandığı tüm materyaller özenle seçilmiştir.. Güvenlik önlemleri üst seviyededir. Kendi sitesinde iç güvenliğe sahiptir. Aynı zamanda bahçede bulunan duvar çitleri özel bir koruma sağlamaktadır. Bilişsel etkinliklere fazlasıyla önem veren okul bu kapsam altında: Anadil Etkinlikleri Kavram çalışmaları Ses çalışmaları Hikâye okuma / oluşturma Masal okuma / oluşturma / dramatize etme Şiir Tekerleme Bilmece Parmak oyunu Drama Görsel nesneleri yorumlama Matematiksel Etkinlikler yapmaktadır. Bu etkinliklerin hepsi çocukların temelde yaratıcılıklarını geliştiren etkinliklerdir. Çocukların sıkılmaması için gördükleri derslerin dışında sosyal aktivitelere de yer verilmektedir. Bu geziler binicilik, yüzme, buz pateni, tiyatro ve sinema gibi daha çok sanatsal, bilimsel ve kültürel etkinliklerdir. İyi bir nesil yetiştirmek için velilerin de bilinçlenmesine önem veren Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu veliler için de dönem içerisinde çeşitli eğitimler vererek bilinçlenme sağlamaktadır. Bu eğitimler okul psikolojik danışmanı tarafından verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Karton/Mukavva

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

- Sınıf Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (5)

 • FK

  Okulda montessori eğitimi veriliyor. Çocukların zeka gelişimini ve yaratıcılığını arttıracak pek çok şey düşünülmüş. Sanatsal derslerle kültürel gelişimleri de sağlanıyor. Kaliteli bir eğitim istedik ve bu okulu seçtik.

 • KK

  Okulda Temizliğe ve güvenliğe çok önem veriliyor bu konularda her önlem alınmış Çocukların sağlığını etkileyecek materyallerden uzak duruluyor. Öğretmenleri Güzleryüzlü ve sıcak kanlı öğrencilerle birebir ilgileniyorlar. Gayet memnunuz Kızım da okulunu çok seviyor.

 • BT

  Branş derslerinin yanı sıra çeşitli etkinliklere, sosyal aktivitelere ve gezilere yer veriliyor böyle çocukların sosyalleşmesini, el becerilerini geliştirmeyi ve farkındalıklarının artmasını sağlıyorlar. Mutfak etkinliklerine bol bol yer vermeleri çok güzel.

 • KY

  Yeşillikler içinde bir bahçeye sahip iç mekanlar da bir o kadar iyi dekore edilmiş. Bir anaokulunda olması gereken her şey düşünülmüş. Hayvanla üşümesin diye çocuklar kendileri küçük barınaklar yapmışlar böylece çocuklara hayvan sevgisini, duyarlılığı çok güzel bir şekilde aşılıyorlar.

 • ÖÖ

  Kitap okuma alışkanlığı kavramalarının eğlenceli bir etkinlik aracılığı ile çocuklara benimsetilmesini hedefleyen bir okul bunun için de pek çok çalışma yapıyorlar. Genel olarak iyi bir eğitim veriliyor. Oyunlarla öğrenme yöntemini benimsemişler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu İletişim Bilgileri

Çavuşoğlu Mahallesi Neşeli Sokak Havacilar Sitesi No:16 Kartal/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum