fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:30

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu Hakkında

İstanbul bölgesinde Başakşehir’de Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu bulunmaktadır. Okulda verilen eğitimler ile sorumluluk sahibi, öz güveni yüksek, başarılı, yeteneklerinin farkında, değerlerini bilen, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı ve insanlarla iyi iletişim kurabilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okuldaki öğrenci kapasitesi 18 er kişilik sınıflardan oluşmaktadır. Öğrencilerin yaş gruplarına göre 4 yaştan başlayıp, 6 yaşa kadar çocuklar için eğitim verilmektedir. Okulun günlük eğitim saatleri ise, 08:30 da başlamakta ve 16:30 da sona ermektedir. Sorgulamaya ve etkin öğrenmeye dayalı eğitim programına sahip olan Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu'nda gün içerisinde çocuklarla Müzik, Hareket Eğitimi, Modern Dans, Görsel Sanatlar, Yaratıcı Drama, Halk Oyunları, Yüzme, Satranç ve Ritim etkinlikleri yapılmaktadır. Okula ait bir psikolojik danışman mevcuttur. Okula ait bir bahçe, oyun alanı, hijyenik kuralların önemli olduğu yemekhane ve uyku odası bulunmaktadır. Okulun diğer hizmetleri ise, güvenlik, servis ve rehberliktir. İngilizce dil eğitimi ve tiyatro eğitimi de verilmektedir. Yemekhanede öğrencilere hem öğle yemeği hem de ikindi kahvaltısı verilmektedir. Çıkarılan yemekler aylık menüler olarak beslenme uzmanları tarafından belirlenmektedir. Servis aracı olarak kullanılan servislerin periyodik bakımları yapılmaktadır. Serviste bulunan bir rehber öğretmen bulunmaktadır. Okulda dört adet bayan anaokulu öğretmeni bulunmaktadır. Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu kayıtları için okul öncesi/ hazırlık sınıflarına 2011 doğumlu, orta gruba 2012 doğumlu, küçük gruba da 2013 doğumlu çocukların kayıtları yapılmaktadır. Çocukların yaş gruplarına göre sınıflar kırmızı kelebekler, mor kelebekler, kırmızı dinozorlar, sarı kediler olarak isimlendirilmiştir. 4 yaş grubu için, gezi kulübü fabrika gezisi, itfaiye gezisi, petshop gezisi, postane gezisi, sem pazarı gezisi, veteriner gezisi, gölet gezisi düzenlenmektedir. Her öğretim yılında, okul tarafından yapılan program ve etkinlikler rapor halinde haftalık olarak mail yoluyla veliler ile paylaşılır. Okulda belirlenen, 100. Gün, aile günü, cumhuriyet bayramı, dünya çocuk günü, sinema günü, büyükanne-büyükbaba günü kutlanmaktadır. Velilere veli katılım programına katılma hakkı verilmektedir. Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu'nda rehberlik hizmeti olarak, öğrencilere yönelik çalışmalar, sosyal becerilerin gelişimine yönelik çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri, anne babalara yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Görsel sanatlar eğitimi ile çocukların farklı yetenekleri değerlendirilir. Bilişim teknolojisi eğitimleri için bulunan bilgisayar sınıflarında bilgisayar eğitimi verilmektedir. Satranç eğitimleri satranç konusundaki uzman tarafından verilmekte, eğlenirken öğrenmeleri sağlanmaktadır. Tiyatro ve oyunculuk kabiliyetleri değerlendirilerek yaratıcı drama eğitimi verilmektedir.

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Cambridge Eğitim Sistemi

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  18
 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 16:30 şeklindedir.
 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu Yorumları (5)

 • VS

  Geleceğe umut dolu bir nesil yetiştiren, çizgisini asla bozmayan ve taviz vermeyen, sosyal, sanatsal faaliyetlerin dersle birlikte dengeli bir biçim veren, çocukların okuldan soğumaması için ellerinden geleni yapan tecrübeli öğretmenleriyle müthiş bir okul. Bize böyle bir değeri kazandıran bunda emeği geçen herkese teşekkürler.

 • BK

  Bu okula bayılıyorum. Buradaki öğrencilerin ne kadar şanslı olduğunu söylesem az. Türkiyenin en iyi okulu diyebilirim. Verilen eğitim aynı kalitede sosyal etkinlik ve yetenekleri geliştirme konusunda çok başarılılar. Haliyle öğrenciler de okulu çok seviyor. Okulu seven çocuk da başarılı oluyor.

 • GE

  Çocukların içindeki hazineleri keşfederek eğitim programlarını şekillendiren, tektipçilikten uzak kalarak özgür eğitimin verimliliğin farkına varmış, tercihlerin küçük yaştan itibaren öğrenciye bırakıldığı ve asla Atatürkçü kimliğinden vazgeçmeyen, ülkemizin ender ve donanımlı okullarından. Anaokulu seviyesinden itibaren öğrenci odaklı olmaları üst kademelerde de okulu tercih etmenize neden oluyor gerçekten. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 • HC

  Çocukların en güzel yıllarını gerçekten en verimli şekilde geçirmesini sağlayan, en güzel ve faydalı aktivitelere yatırımlarını yaparak yarınları güzel bir şekilde inşa etmeye çalışan isminin hakkını veren bir kurum. Aklınıza gelebilecek ve gelmeyen her türlü olanağın çocukların hizmetine sunulması ve onların okuldan çok büyük mutluluk duymaları kadar anne babaları mutlu eden bir şey olamaz. Nitelikli bir anaokulu arayışı içerisindeyseniz ve eğitimin şakaya gelmeden işini bilenler tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorsanız zaten Mef okullarını gerek anaokulu gerek ilköğretim için düşünmelisiniz derim.

 • Veli

  Atatürk ilkeleri ışığında çocukları tek bir kalıba sokmadan içlerinde ki çeşitliliği ortaya keşfetmelerini sağlayan bir eğitim sistemleri var. Derslerin içeriğinin de çok iyi düşünülmüş gerçekten birey yetiştiren eğitim kurumu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel MEF Okulları Bahçeşehir Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Ebru Sok. No:4/1, Başakşehir/İstanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum