fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Minik Kuşlar Anaokulu

Özel Minik Kuşlar Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Minik Kuşlar Anaokulu Hakkında

İstanbul’da hizmet sunan Özel Minik Kuşlar Anaokulu okul öncesi eğitimi hizmeti sunmaktadır. Hig Scope eğitim modelini kullanan anaokulu High Scope Eğitim yaklaşımı (yüksek kavrama gücü) sayesinde çocuklarda eğitim disiplini oluşturarak başarılı ve aktif çocuklar yetiştirmeyi hedefler. Okulun ders programı Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına bağlı olarak hazırlanmaktadır. Okulda verilen branş dersleri branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. Anaokulunda haftanın her günü İngilizce dersi verilmektedir. Yaş gruplarına göre okulda branş öğretmenleri tarafından verilen dersler arasında; konu-kavram eğitimi, müzik eğitimi, becerilerin geliştirilmesi, beden eğitimi, ilkokula hazırlık çalışmaları, drama eğitimi, resim, zeka oyunları, İngilizce eğitimi ve satranç eğitimi verilmektedir. Bu etkinliklerin yanı sıra okul dışında gerçekleştirilen bazı etkinliklerde bulunmaktadır. Okul dışı etkinlikler arasında; tiyatro, sinema, müze gezisi, piknik ve gezi-gözlem faaliyetleri bulunmaktadır. Çocukların sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlayabilmesi ve etkinliklerin daha verimli bir hale gelebilmesi için ailelerde davet edilmektedir. Anaokulunda coaching adı verilen anne baba eğitimi de verilmektedir. Özel Minik Kuşlar Anaokulu’nda sınıflar 10 ile 15 kişilik olarak hazırlanmıştır. Çocukların sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için okulda sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Anaokulu öğrencilerinin yapmış oldukları etkinlikler her ay okul yönetimi tarafından CD şeklinde ailelere ulaştırılmaktadır. Okulda etüd çalışmaları ve hafta sonu partileri de düzenlenmektedir. Okulun aylık bültenleri ve aylık dergisi de bulunmaktadır. Aylık bültenler sayesinde gerçekleşecek etkinlikleri takip etme fırsatı sunulmaktadır. Anaokulunda yapılan sanat etkinliği kapsamında katlama teknikleri, grup çalışması, ailem resmi, çiçek yapımı, kuru boya çalışmaları, çiçek yapımı gibi etkinlikler yürütülmektedir. Ayrıca çocuklara tekerleme, şiir, bilmece gibi unsurlarda öğretilmektedir. Özel Minik Kuşlar Anaokulu’nda verilen okul öncesi eğitimin amacı çocukların zeka puanlarını yükseltmek, beslenme ve sağlık durumlarında iyileşme sağlama, ebeveyn ve çocuk ilişkisinin olumlu yönde ilerlemesidir. Anaokulunda İngilizce eğitimi oyunlar, şarkılar ve bilmeceler eşliğinde çocuklara temel düzeyde öğretilmektedir. Oyunlar ve şarkılar sayesinde öğretilen İngilizce dil eğitimi çocuklarda kalıcı olmakta ve İngilizce öğrenirken keyif almaktadırlar.

Yorumlar

 • N

  Küçük sevimli butik bir okul. Muhteşem bir aile ortanı var.iki çocuğunu da gözüm arkada kalmadan bırakıyorum. Özellikle öğretmenlerin çocuklarla iletişimi ve sevgisi inanılmaz. Temiz kalpli öğretmenleri ve şirin bahcesi ile çocukları hergun mutlu etmeyi başaran. Sinirsiz eğlence eğitim sevgi ....hersey bu okulda var. Çocuklarımın ilkokulu ilk öğretmeni ilk dostluğu...burayı omur boyu unutamayız. Bizdeki değeriniz çok büyük bunları yüzünüze söylemek isterdim. Ama burayı bir gün okursanız kimlerin velisi olduğumu tahmin edeceksiniz. Dünyanın en tatlı öğretmenlerinin çalıştığı okul. Yeni adıyla Minik Kuşları tebrik ediyorum. Bu kadar sevgiyi çocuklarıma öğrettiğiniz için. Bu okulun eksik yani varmıdır acaba. Eksik bir yani olsa mutlaka birgün söylerdim.Bu kadar mükemmellik olamaz. Mutlaka bir eksik yanınız vardır ama biz göremedik. Çok şükür sizinle tanıştığımız güne.

 • Eğitim sistemi çocuklara çok yönlü düşünmeyi ve araştırıp bulmayı aşılamakta. Bu da günümüzde olmazsa olmazlardan. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 • ÜŞ

  Geçtiğimiz seneki anaokulu ile çok problem yaşadık. Allah razı olsun Renkli Rüyalarda idare ve personeliyle her şey çok iyi. Çok değerli insanlar. Kızım da burada çok mutlu maşallah.

 • EG

  Yardımlarından ötürü minnettarız. Oğlumla ilgili yaşadağımız bir kaç problemi öğretmeni ile geri bildirimlerle kolayca atlattık. Bu sebeple tavsiye edebilirim.

 • CT

  Bilinçli işini seven kadrosu ile çocukların severek gittiği bir okul. Sağolsunlar ilgileri son derece iyi. Bu da okula severek gitmesini münkün kılıyor kızımın her ne kadar sabah erken kalkmak olsa da.

 • Veli

  Anaokuluna başlamadan önce her anne babanın kafasında olan sorular vardı. ama kızım bu okula başlayınca olumlu gelişmeler kendini gösterdi ve artık daha disiplinli ve sosyal. İyi ki burayı seçmişiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minik Kuşlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Gültepe Mahallesi Bağlar Caddesi Güven Sok. No:2/1 Sefaköy/küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum