fb
Özel Minik Yunuslar Anaokulu

Özel Minik Yunuslar Anaokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:45/18:45
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16

Özel Minik Yunuslar Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan Özel Minik Yunuslar Anaokulu 3-6 yaş arası çocuklara sağlamış olduğu okul öncesi eğitim imkanı ile çocukların ezber yoluyla değil deneyerek, görerek ve tecrübe ederek öğrenmelerini amaçlamaktadır. Okulda sorgulayan, araştıran, disiplinli, başarılı, sorumluluk sahibi, bilinçli, çevresine duyarlı, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı ve çevresiyle iyi ilişkiler kurabilen bireyler yetiştirilmektedir. Okulda ihtiyaçlara göre ve velilerin çalışma durumlarına göre 5 tam gün ya da 3 tam gün eğitim programı imkanı sunulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Okul Öncesi programına göre hareket eden Özel Minik Yunuslar Anaokulu çocukların sosyal-duygusal, dil ve bilişsel gelişimlerini desteklemekte, öz bakım becerilerini kazandırmakta ve çocukları ilköğretime hazır hale getirmektedir. Branş Dersleri; 5 gün İngilizce 1 gün Satranç 1 gün P4C (Çocuklar İçin Felsefe) 1 gün Jimnastik 1 gün Bale / Modern Dans 1 gün Aktif Drama Okulda çocukların fiziksel, sosyal ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla Türkçe dil, matematik, fen-doğa, proje, mandala, origami, oyuncak yapım, organik bahçe ekim, mutfak, survivor, bahçe oyunları ve şeker hamuru-kurabiye etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca okul içerisinde çocuklara yaz aylarında yüzme imkanı sağlanmakta, drama, kum havuzu, satranç, tiyatro, müzik, bale / modern dans branşlarında kendilerini geliştirmelerine imkanlar sağlanmaktadır. Okulda yabancı dil eğitiminde çocuklara 5 tam gün İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Ayrıca okulda bulunan psikolojik danışman çocuklarla uyum ve değerlendirme çalışmaları, gözlemler, psikolojik testler ve veli görüşmeleri yapmaktadır. Çocukların performansları dönem boyunca takip edilmekte ve analizler yapılmaktadır. Ayrıca bireysel olarak veli görüşmeleri düzenlenmekte, veli bültenleri ile de çocuğunuzun gelişimi alanları ve ihtiyaçları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Çocukların sıcak arkadaşlık ortamı içinde bedensel, ruhsal, sosyal yönden gelişimlerini desteklemek ve eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz dönemi için bir program hazırlanmaktadır. Yaz programına 3-8 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir. Yaz okulu programında çocuklar açık hava ve bahçenin keyfini çıkarıp, bilişsel ve motor becerilerini geliştirecekler, aynı zamanda keyifli bir yaz tatili geçirmektedirler.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Klasik Sistem

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

- Sınıf Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

- Psikolojik Danışman

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • A. Y.

  Öğrencileri ile birebir ilgilenen, sorduğum her soruya sabırla cevap veren kurum müdürü Ayça Tuğba Kalemciye çok teşekkür ediyorum. Çocuğuma kendi çocuğu gibi bakıyor. Gözüm arkada kalmadan emanet ediyorum.

 • N.

  Bulunduğu konumda tek geçilebilecek bir okul, cunku milli eğitim bakanlığına bagli o civardaki tek gercek okul. Kendine ait spor salonu, okulumuzun büyüklüğü , servis imkanı , genel temizliği , branş dersleri (santranc, jimnastik,bale,aktif drama) ile herkesin tercih sebebi olabilecek bir okul. Yapılan aktivitelerin , eğitimin hep kaliteli olması , oglumun her gün İngilizce öğreniyor olması bütün bunların üzerine bir de okulumuzda pedagog olması cok memnun edici. Mürümüz ayca tugba kalemci her konuda yardimci ve anlayışli, işte bu yüzden iyiki varsin Ataşehir ozel minik yunuslar anaokulu.

 • G. Ş.

  Geç tanıştık ama iyiki tanıştık. Ayça öğretmene ve tüm öğretmenlerimize çok teşekkürler.

 • F.

  Kızım mimikyunuslaranaokulunda büyüdü demeliyim ben çalışan bir anne olarak.Okul kurucusu ve yöneticisi olan Ayça Tuğba Kalemci müdire mizden , öğretmen , sitajer öğretmen ve diğer personelin çocuklara tutum ve danranışlarından son derece memnunum.Aile ve okul arasındaki iletişim son derece güzel her an çocuğunuz hakkında bilgi alabiliyorsunuz.okulun sosyal ağ, kişisel msj ve bilgi msj olmak üzere etkinlik ve okul planından haberdar oluyorsunuz.Aklınıza takılan veya danışmak istediğiniz her durumda size tatlı dille karşılık veren bir yönetim ve çalışan buluyorsunuz .Anlatmak çok zor yaşamak lazım. minikyunuslar ailesi olmaktan son derece mennunum, başarılarının devamını diler daha birçok okul açmaları dileğiyle yolunuz acik olsun minikyunuslaranaokulu

 • S. C.

  çocuğumu güven içinde bıraktığım aile ortamı olgusu oluşturan bir eğitim kurumu Ayça hanım ve ekibine teşekkür ederim.

 • S. D.

  3 yıldır kızımı hiç tereddüt etmeden gönderiyorum. Başta okul müdürümüz Ayça hanıma ve değerli öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hem eğitime verdikleri önemi tutunda çocukların beslenmesine kadar hepsini özenle yapıyorlar. Sizi tanıdığım için çok mutluyum.

 • C. A.

  Çocuğumu çok güvende hissediyorum gözüm arkada kalmıyor özellikle Ayça hocama sonsuz tşkler

 • Ö. k.

  Eğitimin sevgiyle, başladığı başarılı öğretmenleri bünyesinde bulundururan ilgıli ve özverili bir kurum...

 • İ. i.

  Ögretmenlerimize oncelikle cok tesekkür ediýoruz.Gercekten sonsuz güvenebileceginiz bir okul..Yapılan aktiviteler dersler etkinlikler ve kizimin ögretmenlerine duyduğu sevgi tek kelime ile mükemmel..

 • R. B.

  Hepimiz çocuğumuzun ilk okulu ile ilgili bir tereddüt duyarız; acaba okulu sevecek mi, uyum sağlayabilecek mi, bu okula güvenebilir miyiz diye! Biz öncelikle bu tereddütleri ortadan kaldırdığı için Ayça Hanım ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kızımız ilk günden beri severek okula gidiyor. Yakın çevremizde böyle bir ana okulu bulunduğu için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Birkaç cümleyle okulu anlatmak çok zor fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, çocuğunuzu güvenle teslim edebilirsiniz...

 • M. k.

  Kisa bir surede hc tahmin edemycegm kdr olumlu sonuclar gorup ayrica ogretmenlern mudurlern ilgisi alakasi davranisi verdigi egitimler harika daha iyisini bulablrmydim blmiorum ama bu civardaki en kaliteli kres ve anaokulu bukdr

 • C. ç.

  Okul öncesi verilebilecek bütün eğitimin verildiği çocuklar için sıcacık bir yuva ailelerin gözünün arkada kalmayacağı eğitim kurumu.Cocuklarimiza göstermiş oldukları ilgiden dolayı basta Ayça hanım olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür ederim.

 • H. k.

  Başta ayca hoca olmak üzere tüm hocalarimiza göstermiş oldukları ilgi ve sevgiden dolayi teşekkür ederim.

 • D. .

  Çesitli branşlar da verilen dersler eğitimine çok katkı sağlıyor. Okulun bahçesinin büyük olması ve yazın yapılan çeşitli bahçe etkinlikleri çocukları okula daha çok bağlıyor. Öğretmenlerin çocuklar ile kurdukları iletişim mükemmel. Okul hayatına çok iyi bir yerden başladığımız kesin.

 • P. u.

  2 seneden fazladır kızım bu okula gidiyor öncelikle milli eğitime bağlı olmasi sonrasında organik beslenme olsun sandrac bale modern dansları olsun eğitim konusunda 1 numaralar öğrenmeleri eğitim konusunda kendini geliştiren geliştirmeye de devam eden kişiler bu da benim daha da çok hoşuma gidiyor kızımın ilk kres hayatı burda başladı iyi ki tanimisim kızım 2günde öğretmenleri ve okul müdürü ayca hanim sayesinde okulu cok sevdi biliyorsunuz ilk krese vereceğiniz zaman korkarsiniz ama ben ayca hanımı görünce okadar güvenle bıraktım ki gözüm hiç arkada kalmadı birde

 • E. A.

  2 kızımı da 2 yıldır güvenerek emanet ettiğim bir okul. Özellikle okul kurucu müdürü Ayça hanıma güvenimiz tam. Sürekli kendini yenileyen, geliştiren her daim çocukların kişisel gelişimlerini ve mutluluğunu ön planda tutarak hareket eden bir okul. En önemlisi çocuklarım okula severek gidip, mutlu dönüyorlar.

 • S. b.

  Okulumuza kizimdan sonra oglumda basladi guleryuzlu isini bilen kadrosuyla guzel bi okul.okulun olanaklari cocuklara fazlasiyla yeterli ogretmenler cok.ilgili her aradigimizda itina ile cocuklarimizdan haber alabiliyoruz yemek.konusuna gelince disaridan kesinlikle.hicbir yiyecek kabul.edilmiyor corbalarinda pilavlarinda et suyu kullanildigini bizzat.biliyoruz guvenimiz sonsuz sayin.ayca tugba kalemci hanima cok.tsk ediyoruz cocuklarimiz emin ellerde

 • H. r.

  Genç ve gülen yüzler güvenilir kişiler eğitimli kişiler öğretici etkinlikler çok memnunuz gözümüz kapalı emanet ediyoruz

 • F. .

  Bu bölgede kendine ait tiyatro ve spor salonu olan tek okul. Öğrencilerimiz her gün yararlanabiliyor. Haftanın her günü İngilizce eğitim veriyor olmasını çok olumlu buluyorum. Üç yıldır çocuğumu güvenle emanet edebiliyorum. Eksik yanı olduğunu düşünmüyorum.

 • S. k.

  Müfredata ve tüm olası denetimlere uygun olması Oluşabilecek sağlık sorunları için özel bir hastane ile hemen olay yerinde müdahale için anlaşmalı olması Öğretmenlerin eğitimlerine katkıda bulunarak gelişimleri için güncel eğitimlere katılımlar gerçekleştirip öğretmenlerin gelişimlerini desteklemesi Çocuklara kendi ev ortamlarını yaratarak ve sosyal yaşantılarına olumlu kazanımlar katmak için sevgi ve saygı değerlerini ilke gibi okulda yaşayarak sevgi ile çocukları yoğurmak

 • M. B.

  Öğrencileri ile birebir ilgilenen öğretmenleri ve idarecisi var. Çocuğumu gözüm kapalı olarak emanet edebiliyorum.

"Özel Minik Yunuslar Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Minik Yunuslar Anaokulu İletişim Bilgileri

Ferhatpaşa Mah. Aytaşı Sk. (G3 Sk.) No: 59 Ataşehir - İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum