fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu

Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu Hakkında

Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu, İstanbul'da Ümraniye ilçesi içinde bulunan Çakmak Semtinde hizmet vermektedir. Günlük eğitim saatleri hafta içi sabah 07.30 ile 18.30 saatleri arasındadır. 2005 yılının Mayıs ayında kurulan Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisine bağlı olarak Küçük Şeyler Anaokullarının temelleri 2006 yılında atılmış olup bir çok il ve ilçede eğitim hizmeti vermektedir.2015 yılının Eylül ayında Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu olarak Üstün Dökmen Akademisinin bünyesinde eğitim hizmeti vermeye başlamıştır. Okulumuzun kurucusu Burcu CANIBEYAZ halen kurucu temsilcisi olarak anaokulumuzda görev yapmaktadır. Bizim vizyonumuz; suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek; topluma "çocuksu" değerleri, insanı değerleri sunmak ve yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, ve bilimsel temelli yüksek kalite standardını yaygınlaştırmaktır. Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulunda, proje yaklaşımından esinlenerek, Türkiye' de okul öncesi eğitim alanında hazırlanmış en özgün eğitim programını sunmaktadır. Sadece Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulunda bulacağımız bu programın temel özellikleri şunlardır; - "Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenlik " bölümlerinden mezun öğretmenler ile çalışıyoruz.Bu nedenle olması gerektiği gibi bir okul öncesi eğitim kurumuyuz. -Beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem veriyoruz. -Uzman ekip tarafından seçilen oyuncaklar ve eğitim materyalleri ile 3-6 yaş grubu öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz. -Kendini sürekli olarak güncelleyen ve yenileyen evrensel bir program yaklaşımı uyguluyoruz. -Sınıflarda uygulanacak aylık, haftalık ve günlük eğitim planları Üstün Dökmen Akademisinin uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. -Yemek menümüz çocuklarımıza sorunsuz beslenme alışkanlığı kazandırmak için onların damak tadı dikkate alınarak diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. -Öğrencimizin gün içerisinde hangi etkinliklere katıldığını ve neler yediğini görebileceğiniz akıllı telefon uygulamamız vardır. -Eğitim sistemimiz de her ay farklı bir proje odaklı olduğu için alan gezilerimiz buna göre yapılmaktadır. -Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulunda " Önleyici ve Gelişimsel Temelli" rehberlik hizmeti sunulmaktadır. -Okulumuzda yabancı dil eğitimimizdeki hedefimiz : Çocuklarımızı yabancı değil, yeni bir dil ile tanıştırmaktır. -Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulunda büyük grup öğrencilerimizi bir kapının eşiğinden atlayarak üst sınıfa uğurladığımız "Eşik Atlama" isimli çok özel bir çalışmamız vardır. Çocuklarınızın bireysel farklılıklarından doğan güçlü yönlerini ortaya çıkarmak için sizleri okulumuza bekliyoruz. Büyük Gruplarımızın yapmış oldukları matematiksel ve zihinsel destekleyici "Akıllı düğmeler ve Sudoku, Orta grup ve Küçük Gruplarımız için Dikkat ve becerilerini destekleyen "Hidden Pictures" çalışma kitaplarımız vardır. Tüm Gruplarımızda Gems Materyalleri aktif olarak bütün çalışmalarda kullanılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • PU

  Okulumuz alanında uzman, iletişim kimlikleri güçlü, yetkinlik odaklı öğretmenleri ile fark yaratmaktadır. Çocukların beslenme alışkanlıkları, davranış şekilleri, arkadaş ilişkileri günlük olarak öğretmenlerince gözlemlenerek aile ile paylaşılmaktadır. Geribildirim kültürünün yerleşmiş olması yine okulumuzun dünya insanı yetiştirme konusunda önde olduğuna inandığım güçlü yanlarından bir diğeri. Oğlum Batuhan 2 yıl önce başladığı okulu Küçük Şeyler Anaokuluna, başladığı günden beri büyük bir mutluluk duyarak devam ediyor.Yönetici ve öğretmenlerimizin emeklerine sağlık..

 • K

  Kızımı gözüm kapalı güvenerek hergün emanet ettiğim, harika öğretmen ve çalışanlara sahip, güleryüzlerini eksik etmeyen bir eğitim kurumu. özellikle küçük yaştaki çocuklar için endişe duyulan, her konuda profesyonel yaklaşımları ile ebeveynleri rahatlatan, günlük bilgilendirme yapan güvenilir bir kurum. ve kızım bu kurumun bir parçası olmaktan son derece memnunuz. hepiniz iyi ki varsınız.

 • Gd

  çocugunuzu gözünüz kapalı emanet edebılecegınız muhteşem bir eğitim kadrosuna sahip . Guleryuzlu,ilgili,samimi ekibine canı gönülden teşekkür edıyorum.

 • D

  3 yaşında yarım dönemdir Ümraniye Küçükşeyler Anaokuluna devam eden oğlum için benim en büyük beklentim öncelikle okulda keyifli vakit geçirmesiydi. Bunun yanında yaşının gerektirdiği donanımları öğrenebilme yetisiydi. Bunun yanında eleştirel bakış açısı kazanabilmesi, bilim ve sanat aktivitelerinde etkin olmasıydı. Okulumuzla bu yolda beklentimin üstünde bir başarı ve iletişimle ilerliyoruz. Takıldığım noktalarda kolaylıkla psikolojik destek alabiliyorum. Düzenlenen seminerle oldukça faydalı ve ailenin gelişimi için de okul tarafından çaba sarf ediliyor. Yeni sene için de kayıt yaptırdık. Bu vesileyle katkılarından ötürü tüm ekibe ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Daha fazla gezi düzenlenebilir. Okuldaki ekipmanlar; oyuncak vb. çeşitliliği arttırılabilir.

 • hs

  Merhaba. Kızımızı okula gönderme kararı aldıktan sonra bir çok kurumla görüştük araştırdık ama küçük şeyler anaokulu seçimimiz oldu.Kafamızdaki tüm soru işaretlerine yanıt alabildiğimiz samimi sıcak bir ortam ve kızımızın gelişimini gördükçede iyiki diyoruz..Güler yüzlü ögretmenlerimiz her konuda destekçimiz işinin uzmanı pedegogumuz, olumlu/olumsuz tüm geri bildirimlere açık yönetim kadrosu hepside çok kıymetli :) Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz..Kesinlikle tavsiye ederim.

 • JL

  This school is very welcoming! The teachers are very helpful to my children even as foreigners. My children tell me they have good experiences every day in school. There is good security since the school is inside a gated community with private security personnel. The school is clean and provides good meals. My children will likely attend here next year.

 • EG

  Oğlumuzu 3 yaşında anaokuluna göndermeye karar verdiğimizde uzun bir okul araştırması yapacağımızı düşünerek eşimle okulları gezmeye başlamıştık Ümraniye Küçükşeyler Anaokuluna girip görüşme yaptıktan sonra güvenerek hemen kayıt yaptırdık.Okulumuzda 3.senemiz ve karşımızda çok güzel bir eğitim alan sevgi ve güven içinde olduğunu daima hisseden oğlumuz var.Haftasonu bile okulunu öğretmenlerini arkadaşlarını özleyen her eve geldiğinde öğrendiklerini yemeklerini oyunlarını partilerini gezdikleri yerleri gülen gözlerle anlatan canım oğluma emeği geçen okulumuzun tüm çalışanlarına öğretmenlerine kurucumuza sonsuz teşekkür ederim.Bu zorlu yolculuğumuzu daima kolaylaştırdınız :)

 • TC

  Okulunuzun yönetimini, öğretmenlerini çok yeterli buluyorum.Daha önemlisi çocuklara yaklaşım açısından sıcak, samimi bir aile ortamı yaratılıyor. Velilerden gelen olumlu, olumsuz tüm geri bildirimler dikkate alınarak hareket geçiliyor.Çocuklarla ve hatta biz veliler ile empati kurabiliyorlar. Eğitime verdiğiniz önemi içtenlik ile taktir ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum ve tavsiye ediyorum.

 • HS

  Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulunda 4 yıldır devam eden kızım, Kurucu Müdürler ve Öğretmenleri tarafından her zaman güler yüz, samimiyet ve güvenle eğitimine halen devam etmektedir.iletişimi güçlü ve her zaman iş birliği sağlayabildiğimiz kadrosuyla çocuğumun sağlıklı gelişiminin takibini gözlemledik. Bu zaman zarfında çocuğumuzda gördüğümüz olumlu gelişmeler bizi bu okul konusunda oldukça tatmin etmektedir. Okulun güvenliği, bahçe alanı çocuklar için yeterli düzeydedir. Eğitim açısından sistemli bir ilerleyiş sağlanmaktadır. Her ay sonunda yapılan seminerler etkili olmakla birlikte, istediğimiz süreçte çocuğumuz ile ilgili iletişim sağlaya bilmekteyiz.Bu değerli kazanımlar için Okul yönetimine ve değerli öğretmenlere çok teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

 • Eg

  Umraniye kucuk seyler anaokulu başta kurucu öğretmen olmak üzere tüm öğretmenler güler yüzlü ve saygılı, ticari kaygidan uzak eğitim veren, Bilim'ı felsefe'yi turkce'yi onemseyen, cocuklarimiza isik tutan, gezilere goturen bir kurumdur. Ayrıca okulun güvenliği de güzel herşey düşünülmüş zaten size uygun olmayan şeyleri söylediğinizde dikkate alıp olumlu yönde gelişim gösteren bir okul. Psikolog danışmanlık hizmeti aktif ve seminerlerle desteklenmektedir. Okulun konumu ve yapısı çocuklar için çok güzel. İki senedir kızım gitmektedir tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye Küçük Şeyler Anaokulu İletişim Bilgileri

Çakmak Mah. Tavukçuoğlu Cad. No:24 R Ağaoğlu My City Villa 2 Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum