fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Cent Koleji İlkokulu

Özel Cent Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:25/15:55

Özel Cent Koleji İlkokulu Hakkında

1991 yılında eğitim ve öğretim alanında hizmet vermeye başlayan Özel Cent İlkokulu bilim ve sanata ilgi duyan, en az iki yabancı dil konuşabilen ve çağdaş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Geniş bahçesi ile Sarıyer’de hizmet vermeye devam eden okulda dersler 08.25’te başlar 15.55’te son bulur. İlkokul öğrencilerinin sınıf mevcudu yüksek tutulmamaktadır ve 16 ile 24 arasında değişiklikler göstermektedir. Her sınıfta akıllı tahta ve eğitim öğretimde gerekli olacak her türlü ekipman bulunmaktadır. 1. sınıftan 4. sınıfa kadar eğitim alan öğrencilerin sınıf öğretmeni bulunmaktadır ve öğretmenlerin tamamı tecrübeli ve alanında uzmanlardır. Ancak uygulamalı dersler, yabancı dil ve serbest etkinlik dersleri için branş öğretmenleri de yer almaktadır. Her alanda en iyi eğitimi verecek kişilerle ve en iyi eğitim alınacak ortamlarda çalışmayı hedefleyen Özel Cent İlkokulu her zaman dersleri büyük özenle işlemektedir. Dersler sınıfların yanı sıra kütüphane, laboratuar, okul bahçesi ve etkinlik sınıflarında da işlenebilmektedir. Laboratuarların hepsi tam donanımlıdır ve çocuklara deneyler sık sık yaptırılmaktadır. İstanbul’da hizmet veren ilkokulda haftanın iki günü 20 dakika boyunca kitap okuma günü olarak belirlenmiş olup öğrencilerin kelime dağarcığının geliştirilmesi ve anadil hakimiyetlerinin arttırılması amaçlanmıştır. Müzik etkinlikleri düzenleyen okul ayrıca da her dönem bir koro kurmaktadır. Okulun eğitiminde İngilizce, Fransızca ve Almanca olmak üzere 3 yabancı dil eğitimi beraber götürülmektedir. Öğrencilerin gerek akademik gerekse sosyal sorunları ile daima ilgilenilen okulda, ihtiyaç duyulan öğrenciler ile rehberlik servisi tarafından görüşmeler yapılmaktadır. Kurum spora verdiği önemi her daim gösterdiği üzere yazın da spor ağırlıklı bir yaz okulu programı uygulamaktadır. Özellikle açık yüzme havuzu yaz aylarında kullanılırken öğrencilere ağırlıklı olarak sağlık ve temizlik açısından kapalı havuz kullandırılmaktadır. Çocuklar doğayla iç içe bir ortamda spor yapabilme ve stresten uzaklaşma şansına Özel Cent Koleji İlkokulu sayesinde ulaşmaktadır. Güvenlik amacıyla 7 / 24 kayıt alan kameraların yanında ekstra olarak güvenlik görevlileri çalışmaktadır. Servis hizmeti de veren kurum, tecrübesi ve köklü geçmişi ile öğrencileri çağdaş, akademik ve sosyal hayatta başarılı bireyler haline getirmektedir.

Yorumlar (6)

 • HA

  Okulun hizmetlerinden ve özellikle çocuklara karşı gösterdikleri birebir ilgi ve alakadan çok memnunum. Her hangi bir üzüntü veya istek durumunda her zaman çocukları dinleyip onlara yardımcı oluyorlar

 • HA

  Biz okula yeni başlayanlar olarak genel anlamda çok memnunuz. Eskiden çocuğunu yollamış bir veliyle tanıştım fakat hiç memnun değildi. Ben tersine her gün okuldan döndüğü her gün oğlumda bir değişim ve olumlu bir gelişim görüyorum.

 • MD

  Eğitim alanında maalesef okulun dış görselleri, havuzu ve çevresi kadar iyi değiller. Sarıyer'de neredeyse her okul en az bu düzeyde fiziksel imkanlara sahip fakat eğitim alanında kendilerine net bir çizgi çekmeleri ve gelişmeleri gerekiyor.

 • TA

  Yeni bir bina ve yeni imkanları öğrencilere sunarak kendini artık geliştirmeye başladı okul. çocuğumu alıp almama konusunda çok kararsız kaldım fakat sonunda bir sene daha tekrar gözlemlemeye onun ortam değiştirmesiyle etkilenmesine seyirci kalmak istemedim. Doğru bir karar aldık gibi, Cent Koleji de yaptıklarına daha dikkat etmeye başladı

 • Veli

  Kurumsallık sıfır aile kurumu gibi yönetiliyor.

 • Veli

  İnanilmaz kötü bir okul sakın gitmeyin sadece para kaybı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Cent Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Tarabya Mah. Şalcıkır Cad. No:94, Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum