fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çevre Koleji İlkokulu

Özel Çevre Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Çevre Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Çevre Koleji İlkokulu İstanbul Kadıköy bölgesinde bulunmaktadır. İlkokul eğitim ve öğretimini 24 kişilik sınıflarda vermektedir. Öğrencilerine sağladığı fiziksel imkanlar içerisinde akıllı tahta, futbol sahası, yemekhane, kantin, bilgisayar laboratuvarı, laboratuvar, sanat atölyesi, bahçe, konferans salonu ve oyun alanları bulunmaktadır. Eğitim dönemlerine yaz okulu da dahildir. Güvenlik sistemi ve çocukların ulaşımları için servisi bulunmaktadır. Yabancı dil olanakları içerisinden 4 farklı seçime sahip olan ilkokulda Fransızca, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri verilmektedir. Sportif faaliyetleri içerisinde masa tenisi, yüzme, jimnastik, basketbol, voleybol ve futbol bulunmaktadır. Sanatsal gelişimi desteklemek adına fotoğrafçılık, modern dans, orkestra, koro, piyano, drama, tiyatro, İngilizce drama, halk oyunları gibi dersler işlenmektedir. Avrupa ve Dünya standartlarındaki eğitim-öğretim programı ile öğrencinin araştırma ve bilgiye ulaşma yollarını öğrenmesini hedefleyen Çevre İlkokulu öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önüne alınarak çağdaş ve demokratik bir ortamda onlara yeni ufuklar açacak programlar hazırlar. Öğrencilerin öğrenme biçimlerinin farklı olduğu bilinciyle çoklu zekâ anlayışı doğrultusunda uygulamalar yapılmaktadır. Okulda çoklu zekâ uygulamaları ile öğrencilerin farklı zekâ alanlarını geliştirilebilmek ve öğrencilerin farklılıklarını destekleyebilmek için çok çeşitli teknik ve yöntemler kullanılır. Ayrıca okulda bir çok soyal etkinliğe ve kulüplere yer verilmektedir bunlardan bazıları atatükçü Düşünce Kulübü, FLL, Nanoteknoloji, Kulüp İstanbul, Grafik Tasarım, Bilgisayar, Zeka Oyunları, Orkestra, Koro, WEB Tasarımı ve Programlama, Basın-Yayındır. Bu tür etkinliklerle öğrencilerin gelişen teknolojiyi öğrenmeleri, gözlem yapmaları, ve kültürel birikim sağlayarak yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır. Okulda gezi etkinliklerine de bol miktarda yer verilmekte olup öğrencilerin akademik başarılarını destekleyici nitelikte yerinde görerek, inceleyerek, araştırarak, elde ettiği bilgiyi yaşantısına taşıyıp uygulatılır. Öğrenciler; gezerek eğlenmek ve öğrenmek, okul binası dışında da var olan hayatı fark etmek, kültür ve sanat etkinliklerinin içinde olmak onları yaşamak, yaşadığı şehrin güzelliklerini keşfetmek, tarihte yolculuk yapmak, heyecanlarını şehirler arası hatta ülkeler arası yollara taşımak için gezilere katılırlar.

Yorumlar (5)

 • Veli

  Bu okuldan mezun olup da çocuğu iyi ingilizce konuşamayan biri görmedim. Bu yüzden tercih ettik. İngilizce bizim için çok önemli.

 • Veli

  Rehberlik açısından yeterli bir okul değil ve sürekli bir şeyler değişiyor bu okulda, unutmayın ki istikrar önemlidir.

 • Veli

  Yeri çok merkezi bir yerde çocuğunuzun başına bir şey gelme olasılığı pek yok. Eğitiminden memnunuz, özellikle İngilizce derslerinin çok verimli geçtiğini görüyorum çocuğumda.

 • Veli

  Duyduğum kadarıyla biz dahil herkes çok memnun.

 • Veli

  Öğrenciler çok memnunAma aileler ödev azlığından yakınıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çevre Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

19 Mayıs Mahallesi.çevre Sok.no:2 Erenköy/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum