fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Marmara Eğitim Kurumları

Marmara Koleji'nin ayrıntılı bilgilerine hemen göz atın. Marmara Eğitim Kurumları'nın fiyatlarını, fotoğraflarını, veli yorumlarını ve adreslerini inceleyin.

Marmara Eğitim Kurumları'nda Eğitim

MARMARA EĞİTİM KURUMLARI

Marmara Koleji, öğrencilerin eğitimi hayatlarının bir parçası olarak görmeleri için onlar için özel dizayn edilmiş sınıflarda hizmet veren, çağa ayak uyduran teknolojik altyapısıyla eğitimde kaliteyi üst seviyelere çıkaran bir kurumdur. Başarının günümüze ayak uydurmaktan geçtiğini düşünen okul, öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her türlü araç gereci bünyesinde bulundurmakta ve onların kendilerini geliştirebilmeleri için kullanımlarına sunmaktadır. Geleceği kaliteli ve kendini her açıdan geliştirmiş nesillere emanet etmek isteyen Marmara Eğitim Kurumları benimsediği eğitim modeli ile bu amaca emin adımlar ile gitmektedir. Okul çevresine ve doğaya saygı gösteren, öz güveni yüksek, sorumluluk alabilen, analitik düşünebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Marmara Koleji doğa ile iç içe bir kampüs ile hizmet vermekte ve bu da öğrencilerin çevrelerine olan sevgi ve saygılarının artmasını sağlamaktadır. Huzur içinde eğitim gören öğrenciler ekip çalışmasını deneyimlemekte ve kişisel farklılıkları saygıyla karşılamayı öğrenmektedir. Okulda yapılan proje çalışmaları ile öğrencilerin araştırarak, sorgulayarak ve deneyimleyerek eğitim sürecine aktif bir şekilde katılmaları sağlanmaktadır. Okulda her hafta düzenlenen bilim etkinlikleri ile öğrencilerin bilime olan merakı artmakta ve araştırma içerisine girip kendilerini daima geliştirmek istemektedirler.


Marmara Eğitim Kurumları öğrencilerinin sağlıklı bir ortamda problem yaşamadan nitelikli bir eğitim alması için uzman danışmanlar eşliğinde eğitim hizmeti sunmaktadır. Rehberlik birimi her öğrencinin özel ve kıymetli olduğunu hissettirerek kendilerini keşfetmelerine olanak sağlamaktadır.


Marmara Koleji fiyatları aileleri ekonomik açıdan zorlamayacak bir aralıkta bulunmaktadır. Kurum düzenlediği bursluluk sınavlarıyla da başarılı öğrencilere çeşitli oranlarda burs vermekte ve başarıyı ödüllendirmektedir.


Marmara Eğitim Kurumları, eğitim alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, her daim akademik mükemmeliyeti hedefleyerek ve uluslararası standartlara göre geliştirilen bir eğitim sistemi uygulayarak 21. Yüzyılın Dünya Okulu olmayı başarmış uluslararası bir eğitim kurumudur. Marmara Eğitim Kurumları’nın eğitim felsefesi, çevreye, doğaya, insan haklarına duyarlı; kişisel farklılıklara hoşgörülü, dünya çapında bilgiye ulaşabilen, barışçı, işbirlikçi öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Anaokulundan liseye kadar eğitim vermekte olan Marmara Eğitim Kurumları, evrensel değerlerle çelişmeden ulusal değerleri muhafaza eden bir anlayış ve yapıya sahip, çağdaş içeriklerde donatılmış olan bir eğitim yaklaşımı ile geleceğin nesillerini yetiştirmektedir.


Uluslararası bir eğitim kurumu olan Marmara Eğitim Kurumları, çeşitli uluslararası kuruluşlara üyedir ve dünyaca ünlü eğitim kurumları tarafından akredite edilmiştir. Bu bağlamda uluslararası eğitim programları uygulanmakta ve çeşitli uluslararası projeler yürütülmektedir. Marmara Eğitim Kurumları 1996’dan beri Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) ve Avrupa Uluslararası Okullar (ECIS) üyesidir. SOCRATES programına dahil olan Marmara Eğitim Kurumları, bu programın çerçevesinde COMENIUS projeleri yürütmektedir. 2003-2004 eğitim yılından beri Hollanda, İspanya, Malta, İtalya ve Yunanistan ile birlikte “Sistem ve Birey” programı yürütülmektedir. 2004-2005 öğretim yılından beri de Almanya ve Fransa ile “Resmi ve Geleneksel Bayramlar ve Kutlamalar” film projesi yürütülmektedir. 2005-2006 eğitim yılında da Yunanistan ve İtalya ile “Akdeniz’de Surf”; İtalya, İrlanda, Almanya ve Norveç ile “Zaman Makinesi” projeleri için başvuruda bulunulmuştur.


Marmara Eğitim Kurumları çeşitli çevreci uluslararası projelere katılım göstermektedir. Bu bağlamda, UNESCO’nun yürüttüğü SEMEP (Güneydoğu Akdeniz Çevre Projeleri) yönetim üyesidir ve öğrencileri SEMEP etkinliklerine ve yarışmalarına katılım göstermektedir. Ayrıca, Marmara Eğitim Kurumları 1999’da Turçev’e bağlı olarak başlatılan “Eco-Schools” projesine katılım gösterip yeşil bayraklar kazanmıştır. Son olarak, Marmara Eğitim Kurumları UNESCO tarafından yönetilen YRE (Çevrenin Genç Sözcüleri) organizasyonuna 1999’dan beri üyedir. Bu organizasyonun amacı, 14-17 yaş aralığındaki öğrencilerin internet üzerinden bilgi alışverişi yaparak ve projelere katkıda bulunarak çevresel farkındalık edinmelerini sağlamaktır. Bunlardan ayrı olarak, Marmara Eğitim Kurumları Science Across the World (Dünya Fen Birliği) Türkiye üyesidir ve dünyanın etrafındaki üye okullar ile ortaklaşa proje yürütmektedir.


Öğrencilere evrensel bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Marmara Eğitim Kurumları çeşitli değişim programlarına dahildir. Marmara Eğitim Kurumları, AFS (Dünya Kültür Vakfı) uzun dönem öğrenci değişim programlarına öğrenci yollamaktadır. Rotary Kulüp kapsamında da Almanya ve Hollanda ile karşılıklı öğrenci değişim programları yürütülmektedir. Ayrıca, Marmara Eğitim Kurumları öğretmenleri Fullbright değişim programlarına katılmakta ve Türk-Amerikalı kültür etkileşiminde ve bilgi alışverişinde bulunmaktadır.


Okul öncesi eğitim ile ilkokul eğitimini bir bütün olarak ele alan Marmara Eğitim Kurumları, hem anaokullarında hem ilkokullarında ara vermeden Uluslararası Bakalorya Erken Yıllar Programını uygulamaktadır. İlk Yıllar Programı, çocukların akademik, sosyal, duygusal ve kültürel gelişimini sağlayan, küresel düzeyde düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Çeşitli öğrenim yaklaşımları, öğretim yöntemleri ve analiz stratejileri öğrencilere sunulmaktadır. Her öğrencinin eğitim hayatı ve sonrası için gerekli zihinsel yeterliliği edinebilmesi için, her öğrencinin öğrenim stiline göre özelleştirilmiş eğitim sağlanmaktadır. İlk Yılları Programı eğitim felsefesi, her öğrenciye öz yeterlilik, öz güven ve bağımsızlık duygularını aşılamayı hedeflemektedir.


Marmara Eğitim Kurumları, Uluslararası Bakalorya tarafından lise kademesinde uygulanan Diploma Programını sunmak için de onaylanmıştır. IB Diploma Programı, dünyanın en üstün eğitim kurumları tarafından tanınan, uluslararası düzeyde geliştirilmiş bir eğitim programıdır. IB Diploma Programının 3 temel unsuru bulunmaktadır; Theory of Knowledge (Bilgi Kuramı), Creativity/Action/Service (Yaratıcılık, Eylem, Hizmet) ve Extended Essay (Bitirme Tezi). Bilgi Kuramı, disiplinler arası bilgi ve beceri kazandıran bir ders programıdır. Bilgi Kuramı, öğrencilerin dogmalarını yıkmalarını ve küresel meselelere felsefi bir bakış açısı ile bakmalarını sağlamaktadır. Yaratıcılık/Eylem/Hizmet, Bilgi Kuramı ile aktarılan felsefi değerleri tamamlayan bir programdır. Öğrenciler, bu programda bulundukları topluma hizmet etmenin ve ilgi alanlarında uzmanlaşmanın önemini öğrenmektedir. Öğrenciler kendi ilgi alanlarında gelişim göstermek için çabalamakta ve toplumsal hizmet projelerine katılım göstermektedir. Bitirme Tezi ise öğrencilere üniversite hayatlarında gerekli olacak yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir. Her öğrenci bağımsız araştırma yapıp 4000 kelimelik bir makale yazmakla görevlendirilmektedir. Bu üç unsur sayesinde her öğrenci araştırma yapmayı, bilgileri analiz etmeyi ve topluma katkıda bulunmayı öğrenip, yetişkin hayatlarına bağımsız ve başarılı bireyler olarak adım atmaktadır.

Marmara Eğitim Kurumları Fiyatları 2023

Marmara Koleji 2023 fiyatları aşağıdaki gibidir. Fiyatlara KDV dahil değildir

Marmara Eğitim Kurumları 2023 - 2024 Eğitim Dönemi Fiyatları
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti
Anaokulu 94.500 TL 28.000 TL
İlkokul 106.900 TL - 121.500 TL
Ortaokul 128.500 TL - 156.000 TL
Anadolu ve Fen Lisesi 124.500 TL - 170.000 TL
Marmara Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Marmara Eğitim Kurumları İndirimleri
Marmara Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Marmara Eğitim Kurumları'nda Eğitim
Marmara Eğitim Kurumları Fiyatları 2023
Marmara Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Marmara Eğitim Kurumları Galeriler
Marmara Eğitim Kurumları Yorumları

Marmara Eğitim Kurumları Kampüsleri

Marmara Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Marmara Eğitim Kurumları Maltepe Kampüsü
İstanbul / Maltepe
comment-icon 14 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Marmara Anaokulu Marmara Eğitim Kurumlarının bir parçasıdır. İstanbul’da eğitim vermekte olan özel anaokulu Maltepe...
Kocaeli Marmara Koleji Kampüsü
Kocaeli / Kartepe
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Kocaeli Marmara Koleji Anaokulu, 3 ve 6 yaş aralığındaki öğrencilere birebir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Kurum,...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Marmara Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum