fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Marmara Eğitim Kurumları İlkokulu

Özel Marmara Eğitim Kurumları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Marmara Eğitim Kurumları İlkokulu Hakkında

Özel Marmara Eğitim Kurumları İlkokulu Maltepe ilçesinde Marmara Eğitim Köyü içerinde bulunmaktadır. İnsan haklarına ve çevreye saygılı, kültürlü ve kişisel gelişime önem veren, ulusal ve uluslararası değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmek kurumun amacının oluşturmaktadır. Türkiye’nin en büyük ve donanımlı özel okul yerleşkesi olarak gösterilen kampüs, çocukların, velilerin ve okul kadrosunun akla gelebilecek tüm ihtiyaç ve taleplerine cevap verebilecek niteliklere sahip 1000 dönüm arazi alanına kurulu bir yaşam alanı sunmaktadır. Okulun amfi tiyatrosu 1000 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek mükemmel düzeyde ses akustiği ile hizmet vermektedir. Çocukların akademik gelişimlerinin yanında kültürel ve sosyal olarak da kendilerini yetiştirmeleri amacıyla atölye ve işlikler birimleri altında seramik atölyesi, bir iş eğitimi atölyesi ve 4 derslikten oluşan görsel sanatlar bölümünde, her derslikte 1 adet bilgisayar, 1 adet projeksiyon, 1 adet lavabo bulunmaktadır. Bu bölümde her öğrencinin çalışmalarını koyabileceği dolaplar mevcuttur. Bilgiye kolay ve hızlı ulaşmak amacıyla oluşturulan Bilgi Teknolojileri bölümünde internet erişimi olanağı, multimedya merkezi ve dokümantasyon merkezi öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Marmara Eğitim Köyü’nde öğrencilerin uygulamalı olarak trafik kurallarını öğrenebilecekleri sinyalizasyon sistemli modern trafik eğitim alanı bulunmaktadır. Öğrencilerin deneyimleyerek öğrenmelerine olanak sağlamak amacıyla hijyenik koşullara sahip, rahat ve ferah alanlar olarak dizayn edilen Step Odası, Bale Odası, Halk Oyunları Odası, Dans Odası, Buz Pateni Pisti ve Mini Golf Alanı bulunmaktadır. Öğrencilerin özellikle Fen derslerini görerek ve deneyle tecrübe edebilecekleri iki dönüm açık alan ve 800 m2 kapalı alana kurulmuş hayvanat bahçesi, çeşitli türden kuşlar, tavşanlar, kediler ve köpekler barındırmaktadır. Son teknoloji, ses ve ışık düzenine sahip 700 kişilik konferans salonu, konferans salonunun her iki yanında da 200'er kişilik cep salonları bulunmaktadır. Bu salonlar tiyatro, sinema, konferans, seminer ve derslere yönelik, çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. 1315 m2 bir alan üzerinde,155 kişilik oturma kapasitesine sahip okul kütüphanesi 16.144 adet kitap koleksiyonuna sahiptir. Okulun fen ve teknoloji laboratuvarı öğrencilerin hem öğrendikleri bilginin uygulamasını yapmalarına, hem de bilimsel sürecin içinde yer alarak, planlama, gözlem yapma, fikir üretme ve yorum yapma gibi yeteneklerinin gelişmesine olanak sağlamak amacıyla her türlü araç ve malzeme donanımına sahiptir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

Yorumlar (7)

 • es

  Sosyal etkinlikler bakımından zengin bir okul. Sporun her türlüsünün yüzme ve tenisin çocuklara sevdirilmesi sağlanıyor. Öğrencilerin birbirleriyle ve okulla iletişimi ve sosyalleşmelerine sağlanan ortamlar gerçekten iyi. Piyano ve keman çalan öğrenciler gösterilerini düzenliyorlar. İstanbulda daha önce yapıldımı bilmiyorum ama ormanın içinde geniş sınıflara sahip harika bir kampüsü var. Yabancı dil olarak çocukların ingilizce, fransızca, almanca ve ispanyolca öğrenme şansları var. Her yer de güvenlik kamerası var aklınızda soru işareti bırakmayan bir kurum.

 • Veli

  Verdiği eğitim yanında fiyatı inanılmaz uygun

 • Veli

  Marmara kolejinin içinde her şey var size sadece sınıfa tıkılı bir eğitim hayatı yaşatmıyor bu okul. Türkiye standartlarının çok üstünde bir okul. Gözlem evi dahi var kampüs içinde. 10 10 10 puan.

 • Öğretmen

  Dünyanın en güzel okulu ya :)

 • SM

  Aile sıcaklığı ve eğitimin seviyesinden dolayı hiç düşünmeden tavsiye ederim, harika.

 • Veli

  Kalitesini bozmadan böyle devam ederse Türkiye'deki sayılı özel okullar olur.

 • KT

  Bu bölgede 6 okul gezerek karar verdim. Okulu seçerken kurum yöneticisinden, öğretmenine, çalışanlarına fiziksel özelliklerine ve vaadlerine kadar çok önemseyerek inceledim ve aklımda soru işaret olmadan seçtim. Sadece öğretmen değiştirme sorunumuz vardı, soruna hemen çözüm ürettiler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Marmara Eğitim Kurumları İlkokulu İletişim Bilgileri

Büyükbakkalköy Mah. Maltepe Ünv. Marmara Eğitim Köyü, No:28, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum