fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tarhan Koleji

Tarhan Koleji'nin kampüs bilgilerini hemen görüntüleyin. Tarhan Koleji; fiyat bilgilerine, bursluluk sınav tarihlerine ve erken kayıt indirim oranlarına ulaşın.

Tarhan Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Tarhan Koleji Anaokullar

Tarhan Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Tarhan Koleji İlkokullar

Tarhan Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Tarhan Koleji Ortaokullar

Tarhan Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Tarhan Koleji Liseler

Tarhan Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Tarhan Koleji Hakkında

  • Tarhan Koleji'nde Eğitime Bakış
  • Tarhan Koleji Tanıtım Filmi

TARHAN KOLEJİ'NDE EĞİTİM

1959 yılında Kültür Limited adı altında, eğitimci ve devlet adamı olan Mümtaz Tarhan tarafından temelleri atılmış olan eğitim-öğretim kurumu öğrencileri çağın gereksinimlerine göre hazırlayarak eksiklerini gidermeyi amaçlamaktadır. Okulun ambleminde bulunan 12 yıldız, 12 yıllık öğrenim dönemini temsil etmektedir. Öğretim kadar eğitimin de öneminin farkında ve bilincinde olan eğitmen kadrosu ile öğrencilere hizmet vermekte olan Tarhan Koleji, yenilikçi, düşünebilen, sosyal, yetenekli, öz güvenli, topluma hazır bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Tarhan Koleji Anaokulları

Okul öncesi dönemde öğrenci gelişiminin temeli atılmaktadır. Bu dönemde öğrencilerin; bilişsel, duyuşsal yetileri gelişirken, psiko-motor becerileri de gelişmektedir. Tarhan Koleji bu dönemde öğrencilerin kendilerini birey olarak ifade edebilmelerini, öz bakım becerilerini kendileri giderebilecek düzeyde bireyler olmalarını, toplumla uyumlu biçimde yaşayabilecek bilince varmalarını esas almaktadır.


Tarhan Koleji'nde sınıf etkinlikleri, küçük yaştaki bireylerin algı ve zeka çeşitlerini destekleyecek biçimde planlanmaktadır. Ana dil destekleyici çalışmalar, el ve göz koordinasyonunu artıracak etkinlikler, kendilerini ifade edebilmelerini sağlayacak ve empati kurma becerisini artırabilecek drama aktiviteleri, ilkokul dönemine hazırlık çalışmaları, paylaşımcılık ve grup bilinci oluşturacak oyunlar, fen ve doğa etkinlikleri, laboratuvar çalışmaları ve dış gezilerle öğrencilerin ihtiyaç, ilgi ve yaş gruplarına uygun olarak düzenlenmektedir.


İlkokul dönemine geçecek öğrenciler için Tarhan Koleji özel olarak çalışmalar sürdürmektedir. Anaokulundan geçiş dönemi öğrenciler için zor bir süreç olmaktadır. Tarhan, bu süreci hafifletmek amacı ile bazı etkenleri araştırıp öğrenmektedir. Öğrencilerin bu süreci kolay olarak atlatmasına yardımcı olarak okula bağlılığını artıracak bazı çalışmalar sürdürmektedir.


Tarhan Koleji İlkokulları ve Ortaokulları

Tarhan Koleji, öğrenci merkezli eğitim modeli ile temel eğitimi almış, tutum ve değerlerinin farkında, kendisi ve çevresi ile ilgili ve sorumluluk sahibi öğrencileri hayata hazırlamayı hedeflemektedir. Bireysel farklılıklara göre değer veren eğitim ortamları oluşturarak, öğrencilerin kendi gelişim çizgisi düzeyinde gelişmelerine olanak sağlamaktadır. Tarhan Koleji ortaokul ve ilkokul düzeyindeki öğrencilere, akademik çalışmalarla birlikte sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlara yönlendirerek öğrencilerin ilgi alanlarını, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.


Özel Tarhan Koleji, yaparak-yaşayarak öğrenme metotları ile öğrencilerin deneyim ve tecrübe kazanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu eğitim metodu ile öğrencilere sunulan bilgiler daha akılda kalıcı hale gelmekte ve sunulan bilgilerin bütünlüğü sağlanmaktadır. Tarhan Okulları, öğrencilerine çeşitli araçları kullanma imkanları vermekte ve özel projelerle bireysel çalışma alışkanlıkları da bu sayede geliştirilmektedir. Tarhan, bünyesinde bulunan öğrencilerin yaratıcı bireyler olmaları için, yazma çalışmaları ve drama çalışmalarının yanında çeşitli yarışmalar, festivaller ve şenlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle birlikte öğrencilerin hayal gücünü yükseltmeyi ve yaratıcılıklarını artırmayı hedeflemektedir.


Tarhan Koleji Liseleri

Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacı ile çeşitli yaklaşımları öğrenci hizmetine alanında uzman eğitmenler aracılığıyla sunmakta olan Tarhan Koleji, birer dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitimin tek başına yeterli olmadığının farkında olan Tarhan Koleji, öğrencilerini; binicilik, okçuluk, go kart, paintball, futbol, voleybol, masa tenisi, müzik dersleri, görsel sanatlar dersleri gibi çalışmalar düzenleyerek öğrencilerin sportif ve sanatsal yönden de gelişimlerini desteklemektedir.


Tarhan Eğitim Kurumları'nda öğrencilere yıl boyunca yoğun olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Uluslararası standartlarda eğitim hizmeti sağlayan özel okul, öğrencilerinin akademik ve diğer yönlerden başarılı bireyler olmasını hedeflemektedir. Tarhan, bu hedefleri doğrultusunda ikinci yabancı dil eğitimi olarak Almanca dersleri de vermektedir. 4 yıllık lise dönemine devam eden öğrencilere, deneyimli, başarılı öğretmenler ve idarecilerin izinden üniversite dönemine sağlam adımlara ilerlemektedir.


Tarhan Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Tarhan Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Tarhan Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Tarhan Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum