fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Tarhan Koleji Ortaokulu

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:50

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu Hakkında

Beyoğlu'nda, 1959 yılından beri köklü bir vizyonla eğitim-öğretime devam eden Özel Tarhan Eğitim Kurumları; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimiyle bölgenin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmuştur. "Atatürkçü, çağdaş, bilimi esas alan, yenilikçi ve teknolojiyle donanmış bireyler yetiştirmek" Tarhan misyonunu oluştururken nesiller boyu "Tarhanlı olmak ayrıcalıktır." anlayışını sevgi ve özveriyle birleştirmek kurumun vizyonunun niteliklerini belirler.

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu'nu diğer kurumlardan farklı kılan, eğitimin temelinde mutlu öğrencilerin yer almasıdır. Güven ve huzur ortamı sağlayan okulun bahçesinden içeriye girdiğinizde tarihi ve geleneksel mimarisi 21.yüzyıl becerilerini yakalayan öğrencilerle buluşur ve modern bir eğitimle mutlu bireyler yetiştiği gözlemlenir. Sınavların amaç değil sadece araç olduğunu benimseyen ve öğrencilerini gerçekçi hedeflerle yetiştiren akademik ve mesleki alanlarda destekleyen bir anlayışa sahiptir.

Beyoğlu'nun merkezinde farklı kültürleri bir arada barındıran Kumbaracı Yokuşu'nda yer alan kampüs, kurumun ana merkezidir. Tarihle iç içe olan yapıda tüm kademelere ait dersliklerle birlikte kapalı spor salonu, fen bilimlerinin tüm branşlarına ait laboratuvarları, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri, bilişim teknolojileri atölyesi, köklü bir arşive sahip kütüphane, konferans salonu, drama atölyesi, açık ve kapalı bahçe, revir, kantin, ve yemekhane de bulunmaktadır. Ayrıca okulun güvenlik ve servis imkanı da mevcuttur.

Kurumun en güçlü farklılıklarından biri de yabancı dil öğrenimidir. Okul öncesi dönemden başlayan ve lise 12. sınıfa kadar devam eden yabancı dil programında birinci yabancı dil İngilizce ve ikinci yabancı dil Almancadır. Yoğunlaştırılmış yabancı dil dersleri alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Özel Tarhan Koleji Ortaokulu Uluslararası alanda faaliyet gösteren International Exam Center ile öğrenciler bir eğitim öğretim yılı boyunca üç kez sınava girerek uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar edinirler. Almanca dilinde kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizle yoğunlaştırılmış programlar da oluşturulmaktadır. 63 yıldır faaliyet gösteren kurum akademik donanımın yanında sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, bilimsel ve teknolojik alanlarda da öğrencilerini değişen dünyaya hazırlamaktadır. Tüm kademelerde beceri ve tasarım atölyeleri, bilim alanında STEM çalışmaları, robotik ve kodlama faaliyetleri, yaratıcı yazma ve drama atölyeleri, enstrüman ve resim kursları, okul voleybol ve basketbol takımları, yazar söyleşileri, kültür ve bilim gezileri, müze eğitimi, TÜBİTAK yarışmaları; bilim/kültür/dil festivalleri, sanat gecesi etkinlikleri, şiir dinletileri, tiyatro gösterimi gibi birçok kazanımı barındıran faaliyetlere de yer vermektedir. Spor, edebiyat, sanat, bilim dallarında ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrenci ve takımlar hazırlayarak başarılar elde eden okulda kupa ve madalya sayısı oldukça fazladır.

Sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde olan okul, alanında uzman eğitimcileri misafir ederek öğrencilere sosyal toplumdaki görev ve sorumlulukları hakkında seminerler de vermektedir. Her yıl mutlaka sosyal sorumluluk projelerinde çevre ve doğa kuruluşlarıyla, engelli ve çocuk temalı kurumlarla çalışırken kardeş okul projelerine gönüllülük esasıyla katılmaktadır. "Temiz Okul" unvanı kazanan okul çevre bilinci ve temizlik hususunda özenli çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitim kadrosu, branşında nitelikli becerilerle donatılmış öğretmenlerden oluşmaktadır. Tarhan Öğretmen Akademisi" ile birlikte öğretmenler mesleki eğitimlerine devam etmekte ve edindikleri her yeni bilgiyi sınıflarında uygulamaktadırlar.

Öğrencinin, velinin ve öğretmenin mutlu bir ortamda yer aldığı bu kurumu ziyaret etmek isterseniz İstanbul'un kalbi Beyoğlu'na, İstiklal Caddesi'nden geçerek Kumbaracı Yokuşu'na gidiniz. Sizleri eğitim aşkıyla karşılamaya hazır okul yönetimi ve okul idaresi bekliyor olacaktır. Ziyaret sonrası "Tarhanlı olmak ayrıcalıktır." anlayışını emin olun siz de hissedeceksiniz.

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- (MYP) Middle Years Programme - Orta Yıllar Programı

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir fen lisesine yerleşme oranı nedir?

- %21-30

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Spor Bursu

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Tarhan Koleji Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  24
 • Özel Tarhan Koleji Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 15:50 şeklindedir.
 • Özel Tarhan Koleji Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu Yorumları (2)

 • FS

  Personelinden öğretmenine, idarecisinden kurum yöneticilerine kadar ilgi ve alakanın ve samimiyetin yüksek olduğu, öğrencimizin gerek akademik gerekse sosyal ve kültürel gelişimini danışman öğretmenleriyle yakından takip edildiği, bir dünya vatandaşı yetiştirme adına farkındalığı yüksek çalışmaların gerçekleştirildiği bu kuruma çocuğunuzu rahatlıkla emanet edebilirsiniz.Tanıtım çalışmalarına ağırlık verilebilir, Beyoğlu'nda ikamet etmemize rağmen okulun adını son iki yıldır biliyoruz. Böylesi nitelikli bir eğitim veren bir kurumun daha fazla bir kitleye ulaşması gerektiğini düşünüyorum.

 • CZ

  63 yıllık köklü eğitim geleneği ile yenilikçi, özgün, öğrenme ve araştırma tutkusu olan bireyler yetiştirir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarhan Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Tomtom Mah. Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı, No:1, Beyoğlu/İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum