fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

En İyi Çocuk Kitapları

Görüntülenme Sayısı: 4759

Çocuğunuzla beraber kitap okumaktan zevk alacağınız en iyi çocuk kitaplarını sizler için bir araya getirdik. Bu kitapları okurken hem çocuklarınıza yeni şeyler öğreteceksiniz, hem eğleneceksiniz, bazen de üzüleceksiniz. Çocuk kitapları sadece çocuklar için değildir. İşte her yetişkinin de mutlaka okuması gereken dört kitabı bir araya getirdik.

En İyi Çocuk Kitaplari

Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan kitap, Sahra Çölüne düşen bir pilotun küçük bir çocukla yani Küçük Prens ile karşılaştıktan sonra Küçük Prens'in ağzından yetişkinlerin hayatını dinlemesini anlatır.

"Sevdiğiniz çiçek milyonlarca yıldızdan yalnız birinde bile bulunsa yıldızlara bakmak mutluluğunuz için yeterlidir."

En İyi Çocuk Kitaplari-1

Bilinmeyen Adanın Öyküsü

Nobel ödüllü yazar José Saramago tarafından yazılan Bilinmeyen Adanın öyküsü bir adamın kralın kapısına dayanıp gemi istemesi ile başlar. Hikaye yetişkinler için hayal kurmak, aşık olmak ve toplumsal birçok duyguyu harekete geçirecektir. Hem çocuğunuz hem de siz bu öyküden büyük keyif alacaksınızdır.

"Belli ki adamın gözleri bilinmeyen adadan başka bir şeyi görmüyor, diye düşünmüş kadın, işte göz yanılması, insanın yanı başında duran insanı görmemesi böyle olur."

En İyi Çocuk Kitaplari-2

Küçük Kara Balık

İranlı yazar Samed Behrengi tarafından yazılan Küçük Kara Balık, hayatından monotonluğundan sıyrılmak isteyen bir balığın yeni yerleri keşfetme hikayesini anlatır. Özgürlüğün ne olduğunu çocuklar için yazılmış bu kitap sayesinde tekrar keşfediyoruz.

"Bir gün nasıl olsa öleceğim. Ölmek önemli değil, önemli olan, yaşamımla da, ölümümle de başkaları üzerinde etkili olabilmektir."

En İyi Çocuk Kitaplari-3

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Roald Dahl tarafından yazılan "Kakaolu sütten şelaleler, çikolatadan ağaçlar, şekerden çiçekler ve diş çürütmek için ideal bir dünya" anlatılıyor. Siz de bu kitabı okurken çocuklarınız kadar keyif alacaksınız.

"Hele yetişkin birini hiç istemiyorum. Yetişkin biri beni dinlemez, yeni bir şey öğrenemez. Kendi bildiğini okur, bana kulak asmaz. O yüzden, fabrikamı bir çocuğa vermeliyim."

Bu makale Furkan Namlı tarafından 02 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Alike - Harika Bir Kısa Film 120 farklı festivalden 69 ödülle dönen bu kısa film çocuklar için bir ebeveynin en yolu bulmaya çalışmasını anlatıyor.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar....

Özel Erdem Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Erdem Koleji İlkokulu

Bir aile dostumuzun tavsiyesi üzerine kayıt yaptırdık. Hiç bir sıkıntımız yok Allah'a şükür. Bizlere vatana millete yakı...

Özel Etimesgut Dünya Teknopark İlkokulu Özel Okul
Özel Etimesgut Dünya Teknopark İlkokulu

İyiki dünya çocuk ilkokulu. Çocuğum hem çok mutlu hem de çok iyi eğitim alıyor.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum