fb

En İyi Çocuk Kitapları

Görüntülenme Sayısı: 1955

Çocuğunuzla beraber kitap okumaktan zevk alacağınız en iyi çocuk kitaplarını sizler için bir araya getirdik. Bu kitapları okurken hem çocuklarınıza yeni şeyler öğreteceksiniz, hem eğleneceksiniz, bazen de üzüleceksiniz. Çocuk kitapları sadece çocuklar için değildir. İşte her yetişkinin de mutlaka okuması gereken dört kitabı bir araya getirdik.

En İyi Çocuk Kitaplari

Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan kitap, Sahra Çölüne düşen bir pilotun küçük bir çocukla yani Küçük Prens ile karşılaştıktan sonra Küçük Prens'in ağzından yetişkinlerin hayatını dinlemesini anlatır.

"Sevdiğiniz çiçek milyonlarca yıldızdan yalnız birinde bile bulunsa yıldızlara bakmak mutluluğunuz için yeterlidir."

En İyi Çocuk Kitaplari-1

Bilinmeyen Adanın Öyküsü

Nobel ödüllü yazar José Saramago tarafından yazılan Bilinmeyen Adanın öyküsü bir adamın kralın kapısına dayanıp gemi istemesi ile başlar. Hikaye yetişkinler için hayal kurmak, aşık olmak ve toplumsal birçok duyguyu harekete geçirecektir. Hem çocuğunuz hem de siz bu öyküden büyük keyif alacaksınızdır.

"Belli ki adamın gözleri bilinmeyen adadan başka bir şeyi görmüyor, diye düşünmüş kadın, işte göz yanılması, insanın yanı başında duran insanı görmemesi böyle olur."

En İyi Çocuk Kitaplari-2

Küçük Kara Balık

İranlı yazar Samed Behrengi tarafından yazılan Küçük Kara Balık, hayatından monotonluğundan sıyrılmak isteyen bir balığın yeni yerleri keşfetme hikayesini anlatır. Özgürlüğün ne olduğunu çocuklar için yazılmış bu kitap sayesinde tekrar keşfediyoruz.

"Bir gün nasıl olsa öleceğim. Ölmek önemli değil, önemli olan, yaşamımla da, ölümümle de başkaları üzerinde etkili olabilmektir."

En İyi Çocuk Kitaplari-3

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Roald Dahl tarafından yazılan "Kakaolu sütten şelaleler, çikolatadan ağaçlar, şekerden çiçekler ve diş çürütmek için ideal bir dünya" anlatılıyor. Siz de bu kitabı okurken çocuklarınız kadar keyif alacaksınız.

"Hele yetişkin birini hiç istemiyorum. Yetişkin biri beni dinlemez, yeni bir şey öğrenemez. Kendi bildiğini okur, bana kulak asmaz. O yüzden, fabrikamı bir çocuğa vermeliyim."

Bu makale Furkan Namlı tarafından 25 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
PDR Nedir? PDR nedir? Okullarda görev alan PDR ne iş yapar? Her Okulda PDR Uzmanı Var mıdır?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Palet İlkokulu Özel Okul
Özel Palet İlkokulu

Çok eski bir okul olmamasına rağmen eğitimi sistemi oturmuş, disiplinli bir okul Verdikleri tüm hizmetlerde titizlikle ç...

Özel Yeni Okul İlkokulu Özel Okul
Özel Yeni Okul İlkokulu

öğretmen seçiminde titiz olmalarının sonucu olarak kaliteli bir okul yaratıyorlar.

Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu Özel Okul
Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu

Çocuğumu bu okula yolluyorum ve çok memnunum okulda aile ortamı var öğretmenler hem deneyimli hem de çok ilgili. Öğretme...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum