fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi

Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi, Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan özel bir eğitim kurumdur. Üniversite öncesi verdiği eğitimlerde Uğur Okulları'nın 1986'dan bu yana eğitim tecrübesini Anakara şubesinde de sürdürmektedir. Maksimum 16 öğrenci kapasiteli sınıflar ile öğrencilerinin gelişimlerini yakından takip ederek doğru biçimde eğitim almaları sağlamaktadır. Öğrencilerinin rahatını ve konforunu akademik eğitimi kadar ön planda tutan bu kurum, mezun ettiği öğrencilerini Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleştirmektedir.
Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi, eğitim anlayışı, özel okula giden bir öğrencinin dışarıdan kurs veya özel ders takviyesine gerek olmayacak şekilde eğitim vermek ve bütün eksikleri okul içerisinde tamamlamaktır. Seviye tespit sınavlarıyla öğrencilerin eksik konuları analiz edilmektedir. Bu bağlamda öğrencilere koçluk sistemi uygulanıp eksikleri tamamlanması amacıyla birebir ve grup halinde etütler verilmektedir. Öğrenciler 9. sınıftan itibaren üniversite sınavına hazırlanmaya başlamakta olup 11 ve 12. sınıflarda tamamen sınava hazırlık yapılmaktadır. Öğrencilerinin tam anlamıyla gelişmiş bir yapıda mezun olmasını amaçlayan okul, bu bağlamda öğrenci gelişimlerini takip altına almaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin kişisel problemleriyle, sınav heyecanı ve gelecek kaygısı sorunlarına çözüm bulunmaktadır.
Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi'nde sınav öncesi verilen eğitimlerde öğrencilerin sınav stresinden uzak olmaları oldukça önemsenmektedir. Kurumda belirli zamanlarda düzenlenen meslek tanıtım günleri ve motivasyon seminerleriyle öğrencilerin hedeflerini belirleme konularında yardımcı olunmaktadır. Bu bağlamda okul bünyesinde konferans salonu bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerinin sosyal ve kültürel alandaki gelişimlerini de takip eden Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi, kapalı spor salonu, futbol sahası, revir, sanat atölyesi, bahçe, kütüphane, müzik odası, spor alanı, bilgisayar ve fen laboratuvarları bulunmaktadır. Son teknolojiyle donatılmış sınıflarıyla da öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimine verdiği önemi tüm alanlarda göstermektedir. Yurt dışı gezileri düzenleyerek, öğrencilerin yabancı dili içselleştirerek öğrenmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda tiyatro ve sinema etkinliklerini yabancı dil üzerinden yaparak, İngilizceyi yaşamın bir parçası haline getirmektedir. İngilizce yüksek dil eğitimi dışında Almanca dersleri de vermektedir. Bütün bu imkanlar dahilinde tercih edilen okullardan olan bu kurum, öğrencilerinin öncelikli olarak sağlığını gözetmekte ve organik besinlerden oluşturduğu menüsüyle yemekhane hizmeti vermektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Doğukent Uğur Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Durali Alıç Mah. 963 Cad. No:3, Mamak / Ankara
0 312 666 15** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum