fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Anadolu Yakasında Robotik Kodlama Eğitim Veren Anaokulları

Görüntülenme Sayısı: 1583

Bir robota, bilgisayara veya akıllı telefona bir şeyi nasıl yapacağını söylemek için aynı dili konuşmanız gerekiyor. Tüm web siteleri, oyunlar, uygulamalar, robotlar veya teknolojiyi kullanan her şey bir kodlama dili kullanıyor. Kodlama, bir sistemle birbirinizi anlayabilmeniz için kullanabileceğiniz bir dil olmuş oluyor. Çocukların erken yaşta kodlama dili öğrenmesi onlara birçok artı kazandırıyor. Bu yazıda geleceğin mesleklerinin gerektirdiği becerilerden robotik kodlamayı inceledik ve sizler için İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan, robotik kodlama eğitimi veren okulları listeledik.

Anadolu Yakasında Robotik Kodlama Eğitimi Veren Anaokulları

Çocuklar teknolojiyle ilgili her şeyi öğrenmeyi severler ve çok çabuk öğrenirler. Ne kadar erken teknolojinin faydalı yüzüyle tanışırlarsa, gelecekte kullanabilecekleri becerileri o kadar gelişir. Günümüz okul öncesi eğitim modelleri ve anlayışları bilişim ve teknolojiye, eğitim programlarında oldukça yer veriyor. Bu eğitim anlayışlarından biri olan STEM eğitim modeli, robotik kodlama aktivitelerine en çok yer verilen eğitim modelidir.

Anadolu Yakasında Robotik Kodlama Eğitimi Veren Kreşler

Çocuklar Neden Robotik Kodlama Öğrenmeli?

  • Robotik kodlama bilen kişilere talep git gide artıyor.
  • Robotik kodlama bilmek rekabet gücünü artırıyor.
  • Çocuklara erken yaşta dünyayı daha iyi anlamlandırma becerisi kazandırıyor.
  • Yaratıcılığı geliştiriyor.
  • Problem çözme becerisini geliştiriyor.
  • Sebat etme gücünü geliştiriyor.
  • İş birliğine teşvik ediyor.
  • İletişim becerisini geliştiriyor.

Anadolu Yakası’nda robotik kodlama eğitimi veren anaokulları şöyle:


Özel Ataşehir Sevinç Koleji Anaokulu

Robotik kodlama eğitimi veren okul Ataşehir’de eğitim veriyor. Okul öncesi dönemdeki çocukların sosyal, bilişsel, fiziksel ve kültürel gelişimlerini destekleyecek birçok aktivite yapılıyor. Okulda akıl ve zeka oyunları, bilişim kulübü, proje kulübü etkinlikleri ile okul öncesi eğitimini destekleniyor. Ataşehir Sevinç Koleji Anaokulu, STEM, çoklu zeka, Montessori, oyun temelli eğitim, a+5b eğitim modellerini eğitim anlayışına adapte ettiği eklektik bir eğitim veriyor. Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı benimseyen okulun 2021 fiyatı aylık 1,500 TL.

Ataşehir Sevinç Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Ataşehir Sevinç Koleji Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu

Okul, gerçek dünyaya ait bir durumun matematik ve istatistik ile modellenmesine dayanan, common core state standards initiative eğitim anlayışını benimsemiştir. Çekmeköy’de robotik kodlama eğitimi veren okullardan olan TİNK Teknoloji ve İnsan Koleji Anaokulu 2021 yılı tam gün eğitim fiyatı yıllık 24,000 ile 27,000 TL arasındadır.

TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel TİNK Teknoloji Ve İnsan Koleji Anaokulu hakkında detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Özel Kadıköy Key Koleji Anaokulu

Kadıköyle robotik kodlama eğitimi veren anaokullarından olan Key Koleji Anaokulu, eklektik bir eğitim anlayışı benimsiyor. Scamper, Montessori, çoklu zeka, GEMS and high scope, Reggio Emilia, PYP ve klasik sistemden de en iyi parçaları eğitim anlayışında harmanlayarak sunuyor. Okul yabancı dil eğitiminden sanat aktivitelerine ve fiziksel etkinliklere eğitim programında dengeli olarak yer veriyor. Okulun 2021 için belirlediği tam gün eğitim fiyatı yıllık 39,000 TL.

Kadıköy Key Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Kadıköy Key Koleji Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Kartal Pınarın Şekerleri Müzik Anaokulu

Kartal’da bulunan okul, robotik kodlama eğitimine önem verip eğitim programında yer veriyor. Çocukların erken dönemde gerekli becerileri kazanması için eğitim müfredatını çeşitlendiren okul, STEM, aktif öğrenme, oyun temelli öğrenme, Reggio Emilia, GEMS and high scope eğitim yaklaşımlarından faydalanıyor. Bu bağlamda birçok fiziksel, sosyal, bilişsel ve sanatsal etkinlik sunuyor. Okulun 2021 yılı için belirlediği tam gün eğitim fiyatı aylık 1,700 TL ve yarım gün için de 1,300 TL.

Kartal Pınarın Şekerleri Müzik Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Kartal Pınarın Şekerleri Müzik Anaokulu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu

Kartal’da bulunan ve robotik kodlama etkinlikleri de sunan okul, öğrenci odaklı ve farklı zeka türlerini baz alan çoklu zeka modeli eğitimi uyguluyor. Bu amaçla her bir çocuğun farklı öğrenme biçimleri olduğunun bilincinde, çok yönlü aktiviteler sunarak çocukların farklı becerilerini besliyor. Akıl ve zeka oyunları, bilgisayar odasında yapılan bilişim kulübü aktiviteleri, müzik, dans, görsel sanatlar gibi sanatsal aktiviteler ile de çocukların becerilerini destekliyor. Okulun 2021 için belirlediği eğitim fiyatı ise aylık tam gün eğitim 2,100 TL, aylık yarım gün eğitim fiyatı ise 1,800 TL.

Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Dragos Yeşil Beyaz Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu

Yakacık’ta bulunan Özel Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu, öğrencilere düşünsel ve sanatsal becerilerini geliştirebilecekleri nitelikli bir eğitim ortamı sunuyor. Eğitiminde robotik kodlamaya da yer veren okul, öğrencilerinin çok yönlü gelişimlerini destekliyor. Bunun için aktif öğrenme, STEM ve çoklu zeka eğitim modellerinden faydalanıyor. Okulun 2021 yılı için belirlediği eğitim fiyatı yıllık 27,500 TL.

Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Artı Sonsuz Koleji Anaokulu

Maltepe’de bulunan okul, robotik kodlama eğitiminin yanında çocukların gelişimlerini destekleyecek sanatsal, fiziksel, sosyal aktiviteler de sunuyor. MEB’in eğitim programlarının yanı sıra High Scope, etkin öğrenme, Hovard Gardner, çoklu zeka, constructıvıst-yapılandırmacı öğrenme, Caine ve Caine-Beyin temelli öğrenim modellerini kullanmaktadır. Bilgisayar laboratuvarı, yemekhanesi, kütüphanesi, spor alanı bulunan okul öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak ortam sunuyor. Okulun 2021 yılı için belirlediği yıllık fiyat 12,000 ve 16,000 TL arasında değişiyor.

Artı Sonsuz Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Artı Sonsuz Koleji Anaokulu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Maltepe Bil Koleji Anaokulu

Maltepe’de bulunan Bil Koleji Anaokulu, robotik kodlama eğitimini bilgisayar laboratuvarında verip bilişsel becerilerini geliştirirken, sanat atölyesi ve müzik atölyesiyle de çocukların sanatsal yönlerini geliştiriyor. Çocuklar okulda bulunan bahçede ve spor salonunda da fiziksel aktiviteler yapma imkanı buluyor. Okulun 2021 eğitim fiyatı ise 19,500 TL ve 21,000 TL arasında değişiyor.

Maltepe Bil Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Maltepe Bil Koleji Anaokulu ile ilgili detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Özel Tuzla Yeşil Bahçe Anaokulu

Tuzla’da bulunan okul PYP (Primary Years Programme) İlk Yıllar Programı uygulayarak öğrencilerinin çok yönlü gelişimlerini destekliyor. Robotik kodlama eğitimi veren okullardan biri olan Yeşil Bahçe Anaokulu, Tuzla ve Pendik civarında nitelikli okul öncesi eğitimi arayan aileler için seçenek sunuyor. Okulda bulunan bilgisayar laboratuvarı bilişim kulübü etkinlikleri için ortam oluşturuyor. Bunun yanı sıra okul programında daha birçok sanatsal, fiziksel ve akademik aktivite ve etkinlik bulunuyor.

Tuzla Yeşil Bahçe Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Tuzla Yeşil Bahçe Anaokulu ile ilgili detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi

Ümraniye’de robotik kodlama eğitimi veren anaokullarından biri olan okul, MEB odaklı eğitim anlayışı yanında GEMS and high scope eğitim modelini de eğitim programında kullanıyor. Fen, matematik ve teknoloji etrafında yoğunlaşan bu eğitim modeliyle, analitik düşünme becerisi kazanmış nesiller yetiştirmeyi hedefliyor. Her biri alanında uzman branş öğretmenleri ile nitelikli bir eğitim sunan okulun 2021 tam gün eğitim fiyatı aylık 2,100 TL.

Erse Anaokulu Şerifali Şubesi'ne Hemen Başvur!

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Özel Yön Koleji Anaokulu

Başarı odaklı eğitim anlayışıyla yola çıkan Yön Koleji Anaokulu Üsküdar Çamlıca’da eğitim veriyor. Üsküdar’da robotik kodlama yanında daha birçok gelişimsel aktivite sunan okul, fiziksel imkanlarıyla da öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Okulda bulunan bilgisayar laboratuvarında bilişim kulübü etkinlikleri yapan öğrenciler, sanat ve müzik atölyeleriyle de sanatsal yönlerini geliştiriyor. Proje temelli eğitim modelini benimseyen okul, öğrencilerinin sorumluluk alarak ve yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor. Okulun 2021 eğitim fiyatı yıllık 25,000 TL.

Yön Koleji Anaokulu'na Hemen Başvur!

Özel Yön Koleji Anaokulu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan robotik kodlama eğitimi veren tüm anaokullarına bu listeden ulaşabilirsiniz.

Bu makale tarafından 28 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Anaokulunda Yapılabilecek Etkinlikler Nelerdir? Anaokulun etkinlik önerileri bu makalemizde sizlerle. Okulöncesi eğitim kurumlarında yapılabilecek bu etkinliklerle çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecekler.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Çengelköy Neşeli Yüzler Anaokulu Özel Okul
Özel Çengelköy Neşeli Yüzler Anaokulu

Çocuğumu güvenerek ve gözüm arkada kalmadan bıraktığım yer Neşeli Yüzler Anaokulu. Yönetimi, öğretmenleri ve tüm çalışan...

Özel Mektebim Koleji Beykent Anaokulu Özel Okul
Özel Mektebim Koleji Beykent Anaokulu

Temizliğe ve disipline verdikleri önemi bildiğimden gönderdim çocuğumu. İyi ki de burayı tercih etmişiz.

Özel Mervem Melek Anaokulu Özel Okul
Özel Mervem Melek Anaokulu

Bahçesi geniş ve güvenli çocukların oyun oynayabilmesi için oyuncaklar bulunuyor. hava kötü olduğunda kısa süreliğine de...

Lütfen Bekleyin...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum