fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu

Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu Hakkında

Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu sahip olduğu kapsamlı eğitim programıyla bilinmektedir. Kurum öğrencilerini liseye geçiş sınavlarına hazırlarken bir yandan da onları geleceğin başarılı bireyleri olarak yetiştirmektedir. Okul öğrencilerin eksik olduğu noktaların belirlendiği ihtiyaç analiz sistemine sahiptir. Bu sayede öğrencilerin tam olarak hangi konularda desteğe ihtiyacı oldukları belirlenmekte ve eğitimciler bu konular üzerine yoğunlaşmaktadır. Ekstra takviyeler ve birebir etütler sayesinde öğrencilerin farklı bir kurumdan destek almasına gerek kalmamaktadır. Kurumun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de bu süreçte öğrencilerin yanında olmaktadır. Öğrencilerin kendilerine hedef belirlemelerine yardımcı olmakta ve bu süreçte aldıkları faydayı artırmaktadır.
Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu öğrencilerini çok yönlü bir eğitim ortamıyla karşılamaktadır. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar, bilgisayar ve fen laboratuvarları öğretmenlerin dersleri uygulamalı hale getirmesine imkan tanımaktadır. Böylece öğrencilerin derse olan dikkati artarken aynı zamanda yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı yakalamaktadır. Kurumun kapalı spor salonu, havuzu ve spor alanı öğrencilerin fiziksel gelişimlerini destekleyen aktivitelere ev sahipliği etmektedir. Bu alanlarda basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, buz pateni ve atletizm aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Kurumun fiziksel imkanları arasında sanat atölyesi ve müzik odası gibi sanatsal faaliyetlerin yapıldığı fiziksel imkanlar da bulunmaktadır. Öğrenciler bu sayede görsel sanatlar, dekoratif sanatlar, el sanatları, tiyatro, sinema ve origami gibi aktiviteler gerçekleştirmektedir. Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu'nda yapılan bu aktiviteler öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşmasını ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Şehir Koleji Ortaokulu İletişim Bilgileri

Yeni Batı Mahallesi, Erciyes Caddesi, 35/a Batıkent-Yenimahalle/ankara
0 312 963 3317
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum