fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu Hakkında

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunmaktadır. Bu kurum öğrenciyi merkeze alan eğitim anlayışıyla ezberci sistemden uzak bir yapı benimsemektedir. Öğrencilerini lise hazırlık sınavlarına tam anlamıyla hazırlamaktadır. Lise hazırlık sürecinde öğrencilerinin aldıkları bilgilerin kalıcı hafızada yer etmesi amacıyla çeşitli yöntemler ve eğitim anlayışları benimsemişlerdir. Bu kurum, öğrenci takip sistemiyle, yapılan seviye belirleme sınavlarıyla öğrencilerin tam oturmayan konuları analiz edilmektedir. Bu analiz sonrası öğrencilere ek ders ve etütlerle destek sağlanmaktadır. Bu süreçte okulun psikolojik danışmanları ve rehberlik öğretmenleri de iş birliği yaparak devreye girmektedir. Öğrencilerin sınav heyecanı veya gelecek kaygısı gibi durumları, sorun haline gelmeden çözümlenmektedir.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu, öğrencilerinin akademik başarısını önemsediği gibi, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini de oldukça ön planda tutmaktadır. Bu kapsamda öğrencilerinin bu alanlardaki gelişimini desteklemek amacıyla okulun fiziksel imkanları buna göre düzenlenmiştir. Bu kurumda; kapalı spor salonu, konferans salonu, sanat atölyesi, bahçe, kütüphane, müzik odası ve spor alanı bulunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde öğrenciler takım ruhu, el becerisi, yaratıcılık ve problem çözme becerisi gibi özellikler kazandırmaktadır.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu, öğrencilerinin teknolojiyi yakalayan, çağın ilerisinde düşünebilen, bilgiye ulaşma yollarına hakim, aldığı bilgiyi kullanabilen ve dönüştüren bireyler olmasını amaçlamaktadır. Bu amaçla öğrencilerine robotik ve kodlama dersleri vererek, çağın gerekliliklerini yerine getirirken, proje tabanlı çalışmalarla üretkenlik ve analitik düşünce yapısı kazandırmaktadır.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu, yabancı dil derslerini yoğunlaştırılmış bir şekilde öğrencilerine aktarmaktadır. Uluslararası geçerliliği olan İngilizce dil belgeleri sınavlarına hazırlık yapılmaktadır. İngilizcenin sadece gramer ezberlemekle öğrenilmeyeceğini öğrencilerine aktaran bu kurum; iyi derecede okuma, yazma ve konuşma konusunda eğitim vermektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar Ortaokulu İletişim Bilgileri

Turgut Özal Mahallesi, Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Bulvarı, No:39/7, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1339
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum