fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Balenin Çocuklara Sağladığı Faydalar

Görüntülenme Sayısı: 7048

Çocuğunuz dansa ilgi duyduğunu ve kendince parmak ucunda yürüyorsa ve elleri, bacakları modern bir edayla süzülüyorsa, onu bir bale kursuna kaydetmeyi düşünebilirsiniz. Bale, fiziksel gücü ve çevikliği artırır, konsantrasyonu artırabilir, müzik ve ritim anlayışını geliştirir ve hareket etme isteğini arttırır. Çocuğunuz ister 4 yaşında olsun ister 14 her yaşa uygun bir ders alabilir.

Balenin Çocuklara Sağladığı Faydalar-4

Fiziksel Faydalar

Bütün dans formları gibi bale de fiziksel açıdan yoğun hareketlere sahiptir. Bale, kas kuvvetini, esnekliği ve hareket aralığını geliştirdiğine işaret ediyor. Bale eğitimi aynı zamanda vucüt dengesini de geliştirir. Atlama ve sıçramayı içeren kombinasyonlar kalp atış hızını ve dayanıklılığını arttırır. Genel kalp sağlığını gelişebilir. Dansın diğer biçimleri gibi bale, beden farkındalığını ve fiziksel olarak kendini kontrol etmeyi geliştirebilir.

Balenin Çocuklara Sağladığı Faydalar-3

Duygusal Faydalar

Bale fiziksel avantajlarının yanı sıra çocukların zihinsel ve duygusal sağlığını geliştirmeye de yardımcı olabilir. Klasik bale eğitiminin, benlik saygısını artırabilecek, gurur ve başarı duygusu uyandırdığı iddia edilir. Çocuklar daha zorlu hareket kombinasyonlarını iyileştirdikçe kendilerine daha fazla güveniyorlar; bu da hayatlarının diğer alanlarına yansıyor. Dans eğitimi, aşırı enerjiyi okuldan sonra verimli bir şekilde kullanmanın harika bir yoludur.

Balenin Çocuklara Sağladığı Faydalar-2

Sosyal Faydalar

Bale sınıfları, çocuklar için sosyal bir ortam sağlar. Derslere düzenli olarak katılmak, küçük çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bale ve diğer dans formlarının ekip çalışması, iletişim, güven ve işbirliğini geliştirdiğini iddia ediliyor. Bale aynı zamanda çocuklara yeni arkadaşlıklar kurmaya, sosyal durumlarda utangaçlık ve beceriksizliklerin üstesinden gelmeye ve bir grupta olma ve bir izleyicinin önünde performans ile ilgili korkuları azaltmaya yardımcı olabilir.

Balenin Çocuklara Sağladığı Faydalar-1

Akademik Faydaları

Bale ayrıca belirli eğitimsel veya bilişsel yararlar da sunmaktadır. Bale eğitimi, öğrencileri hareket, müzik ve performans kombinasyonuna dair bilgi vermektedir. Bu etki ile çocukların duyu bilinci, dikkat, hafıza ve öğrenme içeren genel bilinci ve bilinci geliştirdiğini iddia ediliyor. Bunlar, hayatın her alanındaki çocuklara faydalı olan becerilerdir. Caz, hip-hop veya bale gibi danslar, dansın diğer biçimlerini keşfetmek isteyen çocuklar için sağlam bir temel sunar ve harika bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet eder.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 11 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuklar Depresyona Girer mi? Genellikle yetişkinlerde rastlanan depresyon sorunu aslında çocuklarda da olabilir. Peki bunu nasıl anlayacaksınız?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Fatih Sınav Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Fatih Sınav Koleji İlkokulu

Biz Fatih Sınav Ailesine bu yıl katıldık. Eğitim, Öğretim, Geliştirme, Empati, Koşulsuz Özveri ÖĞRENCİ ODAKLI genç ve di...

Özel Kartal İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kartal İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Okul değil alice'in harikalar bahçesi sanki. Boş vaktim olsa da manzarasına baksam, bahçesinde vakit geçirsem dediğim ca...

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar....

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum