fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çocuklarınızın Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

Görüntülenme Sayısı: 24073

Çocukların yaş özelliklerine uygun filmler izlemesi gelişimleri için son derece önemlidir. Özellikle yabancı çocuk filmlerinin Türkçe dublajlı versiyonları aileler tarafından son dönemlerde sıklıkla araştırılmaktadır. Bazı çocuk filmleri 2020 yılında devam filmleri ile karşımıza çıkacakken, bunlardan çoğu animasyon türüyle izleyicilerin beğenisine sunulacak. En iyi çocuk filmlerini derlediğimiz listemiz üzerinden ailecek izleyebileceğiniz ve çocuklarınızın sosyal ve zihinsel gelişimine destek olabilecek filmlere ulaşabilirsiniz.

Yukarı Bak

Yukarı Bak

Çocuk filmleri deyince akla gelen animasyonlardan biri olan Yukarı Bak, dünyayı gezme hayali ile yaşayan Carl Fredricksen'in birgün evine balon bağlayıp bu hayalini gerçekleştirmek istemesi ile başına gelen olayları anlatır. Yaşlı bir adam olan Carl, daha sonra kendisine katılan tombul bir çocukla farklı maceralara yelken açar. Son derece sürükleyici ve bir o kadar da içten olan bu animasyon her çocuğun mutlaka izlemesi gereken filmler arasına koyulabilir.

Aslan Kral

Aslan Kral

Yavru bir aslan olan Simba, babası Mufasa öldükten sonra amcasının kendisine yardım edeceğini düşünür. Ancak amcası Scar kötü kalplidir ve ormanın yeni kralı olmak ister. Hayatta kalabilmek için göç etmek zorunda kalan Simba günü geldiğinde amcasının karşısına dikilecek ve yaptıklarının hesabını soracaktır.

Karlar Ülkesi

Karlar Ülkesi

Anna'nın yaşadığı krallık ebediyen süregelecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Kraliçe tarafından lanetlenen krallığı kurtarmak isteyen iyi kalpli Anna ise yaşadığı krallığı kurtarmak ve insanların rahat yaşam sürmesini istemektedir. Macera dolu bir yolculuğa çıkarak kraliçeye ulaşmaya çalışan Anna'nın yol arkadaşı ise uzman bir dağcı olan Kristoff'tur. Birçok tehlikeyle karşılana bu ikilinin bilmeleri gereken bir şey vardır, o da zamanla yarıştıkları gerçeğidir.

Akıllı Balık

Akıllı Balık

Akıllı Balık, iki küçük balığın okul hikayelerini anlatmaktadır. Bella ve Milo okullarını çok seven iki yakın arkadaştır. Bu ikili hem okullarını hem de öğretmenlerini çok sevmektedir. Okulda her gün farklı bilgiler öğrenen Bella ve Milo'nun eğlenceli okul maceraları çocuklarınızın ilgisini çekecek gibi duruyor.

Ters Yüz

Ters Yüz

Riley ve ailesi yaşamakta oldukları evden taşınmak zorunda kalırlar. Taşındıkları evde bir türlü mutlu olamayan Riley evi hiç beğenmemiştir. Babasının yoğun iş temposu yüzünden onunla vakit geçiremeyen küçük Riley bu durumdan da rahatsız olmaya başlamıştır. Yeni okuluna başlayan Riley öğretmeninin isteğiyle kendini sınıfına tanıtmaya başlar. Ancak bir anda ağlamaya başlar. Çünkü Riley; Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti olmak üzere beş temel duyguyu bünyesinde barındırmaktadır ve taşınmış olmaları bu duyguların çatışmasına sebep olur.

Oyuncak Hikayesi

Çocuğunuzun hoşuna gidecek filmlerden biri olan Oyuncak Hikayesi, Andy adında oyuncak düşkünü bir çocuk ile o yokken canlanan oyuncaklarının başından geçen olayları anlatmaktadır. Ancak bir gün Andy'nin aldığı yeni bir oyuncak diğer oyuncaklar arasında ego tartışmalarının yaşanmasına neden olur.

Çocuk Filmleri

Coco

En iyi çocuk filmlerinden biri kabul edilen Coco, 12 yaşında olan Miguel'in müziğe olan ilgisini konu alan ABD yapımı bir çocuk filmidir. Miguel, Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz'a hayran olmakla birlikte onunla tanışmayı çok istemektedir. Ama bir sorun vardır. Çünkü Ernesto de la Cruz hayatta değildir. Daha sonra mucizevi bir şekilde hayranı olduğu gitaristin gitarını bulan Miguel başına geleceklerden habersizdir.

Çocuklar İçin En İyi Filmler

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Vikingler geçimlerini balıkçılıkla kazanmakta ve Berk adasında kendi hallerinde yaşamaktadır. Ancak önemli bir sorunları vardır. O da her gece adalarına gelip evleri yakıp yıkan ejderhalar. Ada da yaşayan ve kendisini ailesine kanıtlamaya çalışan genç bir delikanlı ile yaralı bir ejderha arasında geçen bu hikaye çocuğunuzun hoşuna gidebilecek animasyon.

Alvin ve Sincaplar

Alvin ve Sincaplar

En iyi çocuk filmleri arasında gösterilen bu film Türkiye'de ise çok az izlenmiştir. Hikaye üç sincabın evleri olan ağacın kesilerek yılbaşı ağacı olarak satılmasıyla başlamaktadır. Ağaç kesilirken yuvalarında olan bu üç kafadar, yılbaşı ağacının bir müzik şirketine satılmasıyla türlü maceralara atılırlar. Müzik şirketine gelerek bu sektörde kariyer yapmak istediğini söyleyen Dave şirket tarafından rededilmektedir. Olumsuz cevap alan Dave'in eline tutuşturulan kek sepetinin kokusunu alan sincaplar yuvaları olan ağaçtan çıkıp kek sepetinin içine girerler.

Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü

Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü

Bu çocuk animasyonu Kamptan Pengu ve arkadaşlarının kaybolan arkadaşlarını ararken başlarına gelen olayları anlatan bir filmdir. Küreselleşmeyle birlikte ortaya çıkan sera gazları buzulların erimesine yol açar. Kaptan Pengu ise bunun önüne geçmek için büyük çaba sarf etmektedir. Bu sorunla baş etmeye çalışan Pengu kötü bir haber alır. Yakın arkadaşlarından Putuk eriyen buzuldan denize düşüp gözden kaybolmuştur. Pengu ve arkadaşları da en yakın arkadaşları olan Putuk'u bulmak için macera dolu bir arayışa girişmişlerdir.

Eğlence Sınıfı

Eğlence Sınıfı

Öğretmenini sevmeyen bir öğrencinin hikayesini konu alan bu 2012 yapımı film ailecek izlenebilecek güzel bir mesajı olan filmler arasındadır. Tobias isimli öğrenci öğretmeni Sanne ile bir türlü anlaşamaz. Öğretmeni de Tobias'ın yaptığı haylazlıklar yüzünden onu her seferinde disipline gönderir. Hamile olan Sanne doğum iznini ayrılınca yerine genç bir öğretmen olan Kees gelir. Kees her öğrencinin seveceği, çocuklarla iyi geçinen bir öğretmendir. O geldikten sonra okuldaki tüm öğrenciler bayram havası yaşar.

Süper Patiler

Süper Patiler

Sevimli dostlarımız olan köpekler bu filmde karşımıza dünyayı kurtarmaya çalışan birer kahramanlar olarak çıkıyor. Taktıkları yüzükler sayesinde güçlü birer kahramanlara dönüşen köpekler dünyayı uzaylılara karşı korumaya çalışıyor. Bu mücadeleyi verirken dikkat etmeleri gereken iki önemli nokta var. Birincisi gerçek kimliklerini saklamak, ikincisi ise zamanı iyi kullanmak.

Missing Link

Missing Link

Filmin baş karakteri Bay Link 2.5 metre boyunda 286 kilo ve vücudu kıllarla kaplı ilkel insanların son örneğidir. Son derece sempatik olan Link'in soyu hızlı bir şekilde tükenmiş ve yalnız kalmıştır. Yaşadığı topraklarda tek başına kalan Link çevresini keşfetmek adına keşif gezisine çıkar daha sonra Fortnight isimli bir gezgine rastlayan Link onunla birlikte tüm dünyayı gezerek kendi türünden olan insanları bulmaya çalışır. Bu süreçte yaşanan komik olaylar ise çocuklarınızın ilgisini çekecek.

Neşeli Ayaklar

Neşeli Ayaklar

Antarktika'da yaşamakta olan imparator penguenler geleneklerine son derece sadıktırlar. Ruh eşlerini bulmak ve onları etkilemek için her bir penguen kendi aşk şarkısını söyler. Ancak Mumble adındaki sevimli penguen diğerlerinden farklıdır. Şarkı söyleme konusunda son derece kötü olan Mumble bir türlü şarkı söylemeyi beceremez. Tam da bu nokta da Mumuble çok iyi bir dansçı olduğunu fark eder. Bu durum yaşadığı toplumda kabul görmez ve penguenlerin lideri tarafından dışlanır. Mumble ise pes etmez ve mücadeleye devam eder.

Özgür Willy

Özgür Willy

Bir orka balığı olan Willy Pasifik Okyanusu kıyılarında huzurlu bir şekilde hayatını sürdürmektedir. Ancak bir gün balina avcıları tarafından yakalanır ve bir su parkına satılır. Bu parkı ziyaret eden Jesse isminde küçük bir çocuk Willy'nin en iyi arkadaşı olur. Willy'nin ailesine duyduğu hasret ve özlemi de en iyi anlayan kişi Jesse'den başkası değildir.

Bu makale Umut Arslan tarafından 13 Eylül 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı Özellikleri Nelerdir? Z kuşağı ne demektir? Z Kuşağı özellikleri nelerdir? Z kuşağının X ve Y kuşakları ile arasında ne tür farklar vardır?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Bakırköy Seka Çocuk Akademi Anaokulu Özel Okul
Özel Bakırköy Seka Çocuk Akademi Anaokulu

Devredildiği günden beri, önceleri okula gitmemek için ağlayan kızımı artık evden erken çıkarttığınız için Buse Hocama t...

Özel Düşlerevi Anaokulu Özel Okul
Özel Düşlerevi Anaokulu

Okulda en önemli nokta 5 gün tecrübeli bir psikolojik danışmanın bulunması.Eğitimi ve profesyonel bakış açısı hemen hiss...

Özel Bihter Anaokulları Eyüp Şubesi Özel Okul
Özel Bihter Anaokulları Eyüp Şubesi

Bölgemizde kaliteli anaokullarından biridir. Böyle bir okulu eğitim sektörüne kazandıran başta kurucuları ve tabii en bü...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum