fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Instagram Anneleri

Görüntülenme Sayısı: 4890

Çoğu insanın eleştirisine maruz kalsalar da beğenmeyen takip etmesin diye naifçe öneride bulunacağımız bir güruhtur instagram anneleri. Çeşit çeşittir, her birinin anne çocuk ilişkisi değişiktir. Kimi çocuğunun ağzından dile getirir isteklerini, kimi güncel olan ne varsa anne ve çocuğa dair onun reklamını yapar. Kimi çok yerinde kitap tavsiyeleri verir, kimi dağ tepe gezer çocukla nerelere gidilir ondan bahseder. Kimi en “benim” diyen çocuk gelişimcinin aklına gelmeyen oyunlar icat eder paylaşır, kimi “özel” çocuğunu bir kahraman yapar.

Instagram Anneleri

İnstagram Modern Hayatımızın Vazgeçilmezi

Sosyal medya hayatımızda yeni yeni var olan bir kavram. Önceden beslendiğimiz çok kısıtlı bir kaynak vardı; kitaplar, dergiler ve televizyon. Sonra hayatımıza internet girdi ve iyi ki girdi. Dünyanın bir ucundaki insanın da dertlerini tasalarını öğrendik. Bizde matematik şu şekilde öğretiliyor dur bakayım Kore’de nasılmış diyip internette sıkı bir araştırmayla iyi-kötü bir fikre sahip olabiliyoruz. Evet bunları hepimiz biliyoruz. Fakat ne zaman ki birilerini birçok insan takip etmeye başlasa hemen eleştirilere de hedef oluyor. Hemen bir “uzmanlık” meselesi gündeme geliyor. “Çok takipçili anne” bu konuda uzman değil konuşmasın diye çıkıveriyorlar. Bunların hepsi henüz sosyal medya kullanımına alışkın olamamaktan kaynaklanıyor.

Takip Etmemek Size Kalmış

Çok takipçili anne de konuşacak az takipçili anne de konuşacak, anne olmayan da konuşacak, baba olmak isteyen de. Bunları görmek istemeyenlerse onları takip etmeyecek. İnsanlar yaşadıklarını, hoşlandıklarını, olumlu-olumsuz deneyimlerini paylaşıyorlar ve bu da çok büyük bir zenginlik katıyor yaşama, diğerlerine iyi geliyor demek ki takip edip önemsiyorlar. Kimse orada tıbbi bir bilgi vermiyor ya da çocuk ruh sağlığıyla alakalı ahkam kesen bir paylaşımda bulunmuyor. Sadece çocuğuyla ilgili, çocuğuna dair ne hissediyorsa onu paylaşıyor. Uzman değil ama çocuğu var bu nedenle çocuğuna dair bir şeyler söyleme hakkı da var tabi ki.

Eski Ebeveyn Hayatından Farklı Bir Noktadayız

Aslında eskilere nazaran çok farklı bir deneyim yaşıyoruz. Önceden insanlar birbirlerini bilirlerdi komşuluk ilişkileri vardı tamam. Kaç kişinin çocuğunun okula başlama hikayesini bilebilirdik en fazla 10. Ama şimdi bir dairenin içinde elimizde bir telefonun ekranıyla istesek 100 kişinin çocuğunun okula başlama hikayesine ulaşabiliriz. Ulaştığımız bilgi kadar da tüketebiliriz belki ama konumuz o değil tabi ki. Özetle annelerin çocuklarıyla olan deneyimlerini paylaşmalarının sınırları açmadıkça herhangi bir sakıncası yoktur. Yarar sağlayabilecek deneyimlerini paylaştıkça yararlı olabilir ve annelik deneyimleri sadece çevrenizden değil tanımadığınız insanlardan da öğrenebilirsiniz..

Bu yazı ilginizi çekebilir; Sosyal Medya Anneleri

Bu makale Esin Acartürk tarafından 11 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Çocuğum Üstün Zekalı Mı? Çocuğunuz çağın teknolojisine çok ilgili ya da kitapların içinden çıkmıyor mu? Üstün zeka çocukların benzer özellikleri nelerdir? Çocuğunuz üstün zekalı mı?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Mektebim Koleji Beykent İlkokulu Özel Okul
Özel Mektebim Koleji Beykent İlkokulu

Teknolojik imkanlarını çok farklı ve yükseklerde görüyorum. Bu çağdaş eğitim modelini Atatürk İlke ve İnkilaplarıyla bir...

Özel Çekmeköy Sevinç Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Çekmeköy Sevinç Koleji İlkokulu

Kızım 1.Sınıftan beri burda okuyor Şu an 6.Sınıfa geçti.Çok memnunuz.Akademik anlamda gelişimine çok katkısı oldu.Bütün...

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar....

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum