fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır? Nakil İşlemleri Ne Zaman?

Görüntülenme Sayısı: 1137

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan öğrenci nakil işlemlerinin ne zaman başlayacağı öğrenciler ve veliler için merak konusuydu. Kısa bir süre önce MEB bu konuya açıklık getirerek Twitter ve resmi sitesinden bir açıklama paylaştı.

Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır

MEB lise nakil işlemlerinin ne zaman yapılacağını açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığından gelen son resmi açıklama ile, öğrenci nakil ve geçişlerinin başladığı açıklandı. Koronavirüs salgını ve kısıtlamaları sebebiyle bir süre durdurulan nakil işlemleri, okul öncesi, ilköğretim ve liseler için yeniden başladı.

Salgının var olan etkilerinin azalması ve hayatın normale dönmesi adına lise nakil işlemlerinin hafta hafta açılacağının belirtildiği Bakanlığın açıklaması şu şekilde;

"Bakanlığımıza bağlı resmî/özel eğitim kurumlarında isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemleri, Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere ek olarak alınan karar gereği öğrenci hareketliliğinin azaltılması adına durdurulduğunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu doğrultuda, Covid-19 salgınının yayılma hızının düşmesi, etkilerinin azalması, hayatın olağan akışına dönmesi sürecinin de başarıyla tamamlanabilmesi adına nakil ve geçiş işlemlerinin;

  • Temel eğitim düzeyindeki öğrenciler için Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra,
  • Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37. ve 38. maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemlerinin yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verilmiştir."

Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı

Lise nakil işlemleri nasıl yapılacak?

MEB’in internet sitesinde yaptığı açıklama ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında, öğrenci ve velilerin toplu yer değiştirmelerini önlemek ve salgının yayılmasını azaltmak için durdurulan, resmi ve özel liseler için nakil ve geçiş işlemlerinin tekrar başlatıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre lise nakil işlemleri e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılacak. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilecek.

LGS ve lise nakil sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Nakil başvuruları için buradan giriş yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız özel liseler listelerimize hemen göz atarak, lise nakil sürecinde çocuğunuz için en uygun okulu bulabilirsiniz.

Bu makale Didem araz tarafından 22 Şubat 2021 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
LGS Başvuru Kılavuzu Yayınlandı; Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Sınav Ne Zaman? LGS başvuruları ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları nereden gerçekleştirilecek? LGS sınav sonuçları 2021 yılında ne zaman açıklanacak?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Nasibe Eryetiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Nasibe Eryetiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Nasibe Eryetiş Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin bu kadar donanımlı sınıfları ve sağlık materyallerinin olması ço...

Özel Altunizade Oğuz Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Altunizade Oğuz Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

eğitim odaklı, üniversite kazandırma oranı yüksek bir lise

Özel Beylikdüzü Key Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Beylikdüzü Key Koleji Anadolu Lisesi

kızım üç yıldır bu okulda eğitim görüyor eğitimi, öğretmeni ilgi alakasıyla çok iyi

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum