fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Balgat Tema Koleji Anaokulu

Özel Balgat Tema Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Balgat Tema Koleji Anaokulu Hakkında

Tema Koleji’nde okul öncesi eğitim, 21. yüzyılda çağın gerektirdiği donanıma sahip, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, vizyon sahibi, mutlu ve erdemli bireyler yetiştirmeyi amaçlar.
Okulumuzda okul öncesi eğitimin bir parçası olan ve ilkokula hazırlık niteliği taşıyan ana sınıfı (5-6 yaş) programı “Proje Tabanlı Eğitim” anlayışı çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kazanımları edindikleri, öğrencilerin tüm gelişim alanlarını; bilişsel, motor, dil ve sosyal becerilerinin gelişimlerini desteklemek üzere yapılandırılan bir sistemdir. Ana sınıfı eğitiminde “merak uyandırma, araştırma yapma, akıl yürütme, karar verme, sorumluluk alma, girişimcilik, sosyalleşme, kendisini ifade edebilme, problem çözme, beden koordinasyonu ve öz bakım becerilerini geliştirme, Türkçeyi etkin kullanabilme, yabancı dil edinimine ilgi ve istek uyandırma” kazandırılması amaçlanan yetilerdir. Çocukların keşfederek, yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ve sorgulayarak araştırma yapmaları ilkesinden yola çıkarak eğitim ortamları okulumuzda hazırlanır. Böylelikle kendisini fark edip ilgi alanlarını ve güçlü yanlarını geliştiren çocuklarda, kendine saygı ve öz güven gelişimi desteklenir. Çocuklar merak ederek, sorarak, yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenirken tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanır; gözlem yapar, grup çalışmalarının zevkine varır, karşılaştıkları problemlere alternatif çözüm yolları üretip öğrendiklerini yaşama geçirirler. Okul gezileri, araştırma, deneme ve sorgulama etkinlikleri en önemli öğrenme yaşantılarını oluşturur.

Tema Koleji ana sınıfında Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen öğretim programlarının yanı sıra yoğunlaştırılmış “yabancı dil, kodlama, müzik, görsel sanatlar, satranç, drama, sportif faaliyetler ve kulüp etkinlikleri” aktif program içerisinde yer almaktadır. Farklı ilgi alanları ve çeşitli beceriler göz önünde bulundurularak oluşturulan kulüplerimiz öğrencilerimizin seçim yapma becerilerine de katkı sağlamaktadır. Ders programının içinde yer alan branş derslerimize devam ederken kulüp saatinde de kendi ilgisi ve yeteneği doğrultusunda seçtiği kulüp programına katılabilir.
Tema Kolejinde ana sınıfından itibaren verilen yetkinlik dersleri ile öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra hayat becerileri de desteklenerek “Kendi ayaklarının üzerinde durabilen bireyler” olmaları hedeflenir.

Tema Kolejinde eğitim öğretim süreci “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” birimi tarafından etkin bir şekilde desteklenmektedir. Her bir çocuğun “biricik” olduğu düşüncesiyle öğrencilerimizi yakından tanıyarak bireysel özellikleri ve ihtiyaçlarına göre eğitim planlaması yapılması benimsenir.

Tema Kolejinde eğitim dili Türkçe olup öğrencilere ana dillerinin dışında etkin bir şekilde kazandırılan yabancı dil İngilizcedir. Türk ve yabancı uyruklu öğretmenler tarafından sürdürülen yoğunlaştırılmış İngilizce eğitiminin temel amacı, öğrencilerimizin ilkokula geçiş sürecinde çeşitli etkinlik, oyun ve şarkılarla yabancı dili benimsemesi ve günlük yaşamla ilişkilendirmesidir. Hedefimiz ise ikinci dile yönelik merak ve ilgi oluşturarak çocukların bu dili kullanarak kendilerini ifade edecekleri farklı bir ortam sağlamaktır. Uygulanacak yoğun İngilizce programı nedeniyle çocuklar İngilizceyi doğal bir şekilde öğrenirler. İngilizceyi öğrenilmesi gereken bir ders değil, hayatlarının bir parçasıymış gibi görür ve öyle davranırlar.

Tema Kolejinde ana sınıfı eğitimi alan öğrencilerimiz, ilkokul sürecine tam anlamı ile hazır bulunarak geçiş yapar. Kendisinin farkında olup becerilerini geliştirmeye istekli, çok yönlü düşünebilen, öğrenmeye açık, öz güvenli sosyal bireyler olma yolunda büyük adımlar atarak ilkokul dönemine başlarlar.
Tema Koleji öğrencilerinin eğitim - öğretim sürecini en iyi şekilde planlarken onlara güvenli, temiz ve sağlıklı bir ortam da sağlanmaktadır.
Büyüme ve gelişme çağında olan öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak onların severek tüketeceği ve beraberinde sağlıklı beslenecekleri “üç öğün” yemek programımız oluşturulup yemeklerimiz temizlik kurallarına uygun olarak okulumuzda hazırlanmaktadır.
Okulumuzda tecrübeli güvenlik ve sağlık ekibimiz bulunmaktadır. Okul hemşiremiz öğrencilerimizin sağlık durumlarını takip etmektedir. Doğru müdahale ve yönlendirme yapabilecek donanıma sahiptir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Balgat Tema Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Ehlibeyt Mah. Tekstilciler Cad. No:13, Balgat, Çankaya / Ankara
0 312 963 0680
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum