fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dönüşüm Anaokulu

Özel Dönüşüm Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Öğlenci: 12:00/18:00

Özel Dönüşüm Anaokulu Hakkında

Ankara Çankaya’da bulunan, geniş oyun alanları, ferah derslikleri kendine ait bağımsız binasıyla Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı olarak okul öncesi eğitim hizmeti sağlayan Özel Dönüşüm Anaokulu, güne saat 08.00 başlar. Nöbetçi öğretmenimiz sabahın ilk saatlerinde gelen çocuklarımızı güne huzurlu ve mutlu başlamaları için sıcacık gülümsemesi ile karşılar.
Özel Dönüşüm Anaokulu sınıflarımız yaş gruplarına göre dizayn edilmiş ve sayılar ona göre belirlenmiştir. Gruplarımız maksimum 16 kişiliktir. Sınıflarımız oldukça geniş ve ferahtır. Kurumsal anlayışımız gereği grup mevcutları özellikle az tutularak, öğretmenlerin her çocukla birebir ilgilenme imkânı sağlanmaktadır.
Okulumuzda bağımsız uyku odalarımız bulunmaktadır. Tüm eğitim kadromuz alanında öğrenim görmüş uzman ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Kurumsal olarak “öğrenen okul felsefesi” ışığında, periyodik hizmet içi eğitimlerle eğitim kadromuzun mesleki donanımları üst düzeyde tutulmaktadır.
Özel Dönüşüm Anaokulu eğitim sisteminde atölye sistemi uygulanmaktadır. Sanat atölyesi, drama atölyesi, çocuk yogası atölyesi, akıl oyunları ve puzzle atölyesi, montessori atölyesi, modern dans ve bale atölyesi, müzik-ritim-orff atölyesi, evcilik atölyesi ve blok atölyesi bulunmaktadır. ”Her gün aynı sınıfta hayal kurulmaz.” sloganını benimseyen okulumuz, çocuğa bireysel öğrenme ve etkinlik ortamı özgürlüğü tanıyan aktif/etkin öğrenmeyi hedeflemektedir.
Okul öncesi eğitimin temel amacı olarak çocuğun yaşamında gerekli olan becerileri ve düşünme sistemini, gelişimine uygun seçilmiş hedefleri hedef davranışlar olarak kazanması, bu davranışları özümleyerek hayata hazır hale gelmesi, var olan potansiyelinin desteklenerek çocuğun bulunduğu gelişim düzeyinden bir üst basamağa geçmesine olanak sağlanmasıdır.
Özel Dönüşüm Anaokulu güzel konuşma becerilerinin kazandırıldığı Türkçe dil eğitiminin yanı sıra yabancı dile de önem vermektedir. Çocuklarımız tam zamanlı çalışan İngilizce öğretmeni ve yabancı uyruklu native öğretmen ile küçük yaşta dil eğitimi almaktadır. Özel Dönüşüm Anaokulun da psikolog destekli öğrenci değerlendirmeleri periyodik olarak yapılmakta olup bu değerlendirme sonuçları velilerimizle bireysel görüşmelerle paylaşılmaktadır.
Okulumuzda üç öğün beslenme vardır. Sabah kahvaltısı açık büfedir ve her gün uygulanmaktadır. Yemeklerimiz hijyen kurallarına uygun kendi mutfağımızda pişirilmektedir. Doğal ve organik ürünler soframızda bulunmaktadır. Yazın kış için hazırlıklar yapılarak mevsimi olmayan hiçbir ürün mutfağımızda bulunmamaktadır. Günün sonunda kurumumuz öğrencilerimizin gün içinde yaptıklarını çekilen fotoğraflarla birlikte anne babalara mobil uygulamadan gün sonu değerlendirmesi yapılarak gönderilmektedir. Mobil uygulama üzerinden velilerle her an iletişim kurulmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • NI

  Dönüşüm Anaokulu'nun bize katkisi cok buyuk oldu. Her sabah 7de kendi kendine uyanan ,üstünü tek başına giyinen ve dişlerini fırçalamadan evden çıkmayan bir oğlum var. Sorumluluk sahibi, özgüvenli ve girişken . Okuldaki öğretmenlerimiz oldukça sevecen ve çocukların dilinden anliyorlar. Okul cep uygulaması sayesinde çocukların günlük aktivitelerini ve beslenme programlarını görebiliyoruz. Okulumuzun yoga öğretmeni Uzman Psikolog Eda Hanim sayesinde oğlumun gelişimini, okulla koordineli bir biçimde takip edebiliyorum. Okul müdürümüz Niyazi Bey,genel koordinatör Hilal Hanım ve öğretmenimiz Ayşegül Hanım bu mesleğe yıllarını vermiş uzman kişiler. Oğlumu gönül rahatlığıyla Dönüşüm Anaokuluna yolluyorum. Seneye küçük oğlum da bu okulda başlayacak. Bence doğru adres burası. Herşey için teşekkürler...

 • D

  Bir kuruma güvenmek hiç gözün arkada kalmadan günü geçirmek. Çocuğum her anlamda güvendemi? Sorusunun cevabı dönüşüm anaokulu benim için

 • YU

  Okul öncesi eğitim çocuklar için çok önemli bizde bu yüzden çok araştırdır ve burada karar kıldık, biz okulun en eskilerindeniz oğlum bu sene anasınıfı grubundan mezun olucak, ve kızım kreş grubuna başlayacak. Okulumuzun kurucusu, müdürü, öğretmenleri ve diğer ekip arkadaşlarından çok memnunuz bir aile ortamı var, güler yüz sevgi ile bakan gözler ve en önemlisi güvenli bir ortam. Çocuklarımız çok mutlu okula giderken koşarak gidiyorlar, bizim evimiz okulumuza 1 saat uzaklıkta ama okulumuz için o yolu her gün geliyoruz. Okulumuzun kurucusu eğitimci kökenli olduğu için çocukları ilkokul dönemine hazırlamak için daha çok uğraş veriyor ve devamlı üstüne koyarak ilerliyoruz, biz çok mutluyuz iyi ki yollarımız kesişmiş. Her şey için çok teşekkür ederiz .

 • S

  Güven verici, hoş bir ortam.

 • EA

  Egitim hayatinin baslangici olan kres seciminde her veli cocugu icin en iyisini istediginden yorucu bir arama sureci baslar.Iste ben de bu sureci geciren ve bircok kres ziyaret edip ,sosyal ortamdaki tum yorumlari resmen hatim ettikten sonra "Ozel Donusum Anaokulu " na karar verdim.Kizimin cok severek gittigi (hatta donmek istemedigi),hergun yeni birseyleri uygulamali olarak ogrendigi,tertemiz(ki hijyene benim gibi takintili olmayan yoktur diye dusunuyorum),guler yuzlu egitimli ogretmenleri,kurucusu,muduru ve tum samimi calisanlariyla bir gun bile bu kararima pisman olmadigim "Ozel Donusum Anaokulu" na tum ictenligimle tesekkur ediyorum ve kesinlikle bu sureci yasayan ya da yasayacak olan anne babalarimiza bu kresi gormeden karar vermemelerini kesinlikte tavsiye ediyorum.Bir veli icin cani icin verdigi karara ne kadar guzeldir "Iyiki " diyebilmek anlatamam..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dönüşüm Anaokulu İletişim Bilgileri

Çankaya, Prof. Dr Aziz Sancar Caddesi No:14, 06690 Çankaya/ankara
0 312 963 0774
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum