fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu

Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu tecrübeli eğitmen kadrosu ile özgün, ,kişilik sahibi, yeteneklerinin bilincinde, analitik-bilimsel düşünebilen, çevresine karşı duyarlı, sanata ilgili ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okulda 2014 yılından bu yana Milli eğitim bakanlığına bağlı olarak 2-6 yaş arası çocuklara eğitim verilmektedir. Geniş bahçe ve donanımlı,ferah,geniş kapalı alanları ile çocukların fiziksel ve oyun gereksinimleri karşılanmaktadır. Okul bilgisayar, fen ve doğa laboratuvarları, kış oyun bahçeleri ve eğlence salonları gibi fiziksel imkanlara sahiptir. Okulda öğrencilerin güvenliğini sağlamak için, tüm fiziksel güvenlik önlemleri alınmıştır. Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu içindeki tüm kapılar parmak koruyucuları yapılmış, pencere ve kapılara emniyet kilitleri takılmıştır. Kat aralarında güvenlik kapıları bulunup, kolonlar çarpmalara karşı yumuşak malzemeler ile kaplanmış, keskin köşeler kauçuk köşe koruyucular ile kaplanarak, muhtemel tehlikelere karşı önlemler alınmıştır. Bu önlemleriyle; bağımsız güvenlik firması tarafından, Kids Safe-t sertifikasına hak kazanmıştır. Okul ayrıca kullandığı materyaller, boya ve oyun hamurlarının yanında; sağlığa zararlı olmayan, sertifikalı ve markalı ürünleri kullanmaktadır. Okulda yemek listeleri “Uzman Diyetisyen” tarafından hazırlanır. Yemekler günlük olarak anaokulun mutfağında organik besinler kullanılarak pişirilir. Okulda temizlik ve hijyen konusunda titizlik gösterilmektedir. Bu amaçla okulda tam gün temizlikçi istihdam edilmektedir. Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu’nda MULTIPLE INTELLIGENCE (çoklu zeka ) ve HIGH-SCOPE (etkin öğrenme) eğitim sistemi uygulanmaktadır. High-Scope A.B.D.’de geliştirilmiş olan bir okul öncesi eğitim programıdır. UNICEF tarafından EN İYİ EĞİTİM SİSTEMİ ödülünü almıştır. HIGH-SCOPE programının amacı, “gelişimsel olarak tutarlı bir eğitim ” sağlamaktır. Programın dayandığı temel prensip etkin ve yaşayarak öğrenme prensibidir. Anaokulunda; yabancı bir dili fark ettirmek ve sevdirmek amacıyla planlanan İngilizce eğitimi OXFORD kaynakları ışığında onların yönlendirdiği öğretmenler ve yine oxford denetimleriyle birlikte; aktif öğrenme metoduyla verilmektedir

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Milli Eğitim Bakanlığı Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • E

  Oğlumla başladığımız ve kızımla devam eden 5 yıllık süreçte 2. evim oldu Ya-Pa. Okulun kurucusu DEniz Hanım ve müdüremiz Gülay Hanım bir anne sıcaklığıyla yaklaşıyor çocuklara. iŞteyken aklım çocuğumda kalmadan gönül rahatlığıyla bıraktığım kurum, sizi seviyoruz Ya-pa çalışanları.

 • EG

  Oğlumuz Kartal’a bir okul arayışına girmiştik görüşme yaptığımız ikinci okul ataşehir yapa anaokuluydu. Okula girdiğimiz an sıcak bir ortam ve çok sempatik canayakın idarecilerle karşılaştık. Görüşmenin sonunda oğlumuzu burda başlatmaya karar verdik iyiki de öyle yapmışız bana çok düşkün yanımdan ayrılmayan bir çocuk olduğu halde okula ilk başladığında 1 gün bile ağlamadı. Okula hergün güle oynaya gitti. Bu şekilde mutlu olmasının en büyük sebebi canayakın güleryüzlü tatlı öğretmenlerimizdi. Ne yapsak haklarını ödeyemeyiz gerçekten bu vesileyle de çok çok tşk ediyorum

 • MB

  Yapa Ataşehir in açıkdığı ilk dönemde katıkdık yapa ailesine. 1.sınıfa başlayasıya kadar yaklaşık 3yıl beraber geçirdik tüm gelişim dönemlerimizi.Her anne gibi aşırı derecede ayrıntıcıydım okul konusunda ama Deniz hnm ilgi ve samimiyeti diğer tüm öğretmenlerimizin pdr cimizin ilgisi ile büyüdüğümüz bu zamanlarda bize çok destek oldu. Hala daha haftada bir görüştüğümüz ömürboyu görüşeceğimiz arkadaşlıklarla gözü kapalı tavsiye edebileceğim bir kurumdur Yapa Ataşehir

 • MD

  Okul öncesi; akademik bilginin yüklendiği, popüler etkinliklerin uygulandıgı bir yer değil, yaşam becerilerinin en eğlenceli, en doğru sekilde kazandirildıgı egitim ögretim ortamıdır. Eğitimci bir anne olarak bu beklentilerimi karşıladıgi icin bu okulu tercih ettim. Her sabah bitmeyen enerji ve güler yüzü ile çocuklarimizi ıctenlikle karsılayan, "önce çocuğü sevmek" anlayışı ile işıni yapan ögretmenler, kendilerini gelistirmek adına düzenli egitim almakta ve yenilikleri takip etmektedir. Öncelikle , okulu ve ögrencilerini yürekten sahiplenen kuruculara, sevecenliği ile biz velileri de destekleyen müdür ve pedagogunuza ve tüm eğitim kadronuza ilk okul deneyimimizde bizi bu denli memnun ettiginiz icin teşekkür ederiz.Önceliği çocuğunun mutluluğu olan tüm ailelere okul seçiminde tavsiye ederim.

 • ŞÇ

  Kızımı 2,5 yaşında okul öncesi için emanet ettiğim, yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren köklü eğitim kurumu. Güvenilir, profesyonel ve işlerini son derece titizlik ile yürüten yönetici ve eğitmen kadrosu sahip. Nitekim kızımın bulunduğu ataşehir bölgesi ve diğer şubeleri kalitesini doğruluyor. YaPa ailesi ile önümüzdeki yıl üçüncü eğitim dönemimize başlamış olacağız, arkadan gelen küçük kardeş ile beraber uzun yıllar içli dışlı olacağımız aşikar=)

 • NH

  Okul öncesi eğitimin ne denli önemli ve çocuk için okula bakış açısını nasıl olumlu yönde geliştirdiğini birebir yaşayarak deneyimledik. Öğretmenler, yöneticiler, aktiviteler, yemekler, araç gereçler yani a dan z ye tüm beklentilerimizi karşılayan aile sıcaklığında “güvenilir” bir eğitim kurumu. Gözüm kapalı tüm çevreme önerebileceğim bir okul, teşekkür ederiz.

 • sg

  kızımı 2 yaşındayken sabah 8 akşam 18 saatleri arasında bırakmaya başladım.Alışma sürecinde ve bez bırakma konusunda çok yardımcı oldular. Şuanda kızım 4 yaşında ve biz halen YAPA dayız. Eğitim ve öz değerler konusunda gerçekten çok başarılar.Sınıf öğretmenlerine ek olarak tüm öğretmenler çocuğunuz ile ilgileniyor ve onu tanıyor. Bu bence çok büyük bir ayrıcalık. Okul müdüresi ve Okulun kurucusu ile her zaman istediğiniz şekilde iletişime geçebiliyorsunuz. Okul psikologu belirli periyodlarda çocuğunuzun gelişimi konusunda sizi bilgilendiriyor ve yönlendiriyor. Biz okulumuza minnettarız ve ilk okula kadar oradayız.Hatta ilk okul bile açsalar Çok memnun oluruz.

 • An

  Okul gibi okul Bahçe gibi bahçe Eğitim gibi eğitim... 3 senedir evladımın ikinci adresi.. Güven sevgi anlayış samimiyet dolu bir okul yonetimi anlayışı ile işini severek candan yapan onlarca ogretmenin birlestigi okul.. Ayrılmak çok zor olacak...

 • IU

  Evladımızı, 2.5 yaşında başlattık. Çok memnunuz. Gereği kadar disiplinli, tertemiz, mutfağında organik ürünlerin kullanıldığı, mutlu kadrosu ve öğrencileri olan bir okul. Zilyon tane branş dersi yerine yeterli ve anlamlı sayıda uzmanlarla yapılan branş dersleri mevcut.Psikolojik danışmanlık, gelişim takibi ve veli bilgilendirme düzeni başarılı. Çocukların öz bakım becerilerini geliştirmeye, kendilerini ve duygularını ifade etmelerine izin ve destek vermeye, istek ve heyecanla hayatın her alanına katkıda bulunmalarına vesile olmaya çalışan, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, yaz okuluyla da çalışan anne-babalara hayatı kolaylaştıran, tüm çocukları sevgileri ile kucaklayan, kadrosu oturmuş bir kurum.

 • BK

  Okul memnuniyeti beklentiye göre elbette değişir fakat beklediğimden çok daha fazlasını aldığımı söyleyebilirim bir veli olarak ... Eğitim sistemi , öğretmenlerin ilgisi, okulun fiziksel ve sosyal imkanlarından son derece memnunuz . Kurumsallığının yanı sıra tüm personelin ilgi ve yaklaşımları ile aile ortamını bulduğumuz ; kızımı emanet ederken asla gözümün arkada kalmadığı okul. Eğitim hayatımıza iyiki sizlerle başlamışız .

 • Tavsiye üzerine araştırdığım bir okul. 2 dönemdir çocuğumu (Başta tereddütlerim olmasına rağmen) gönül rahatlığı ile gönderiyorum. Benim için en önemli etken, okul kurucusunun bir anne olması ve çoçuğunun da o okulda eğitim alması. Sonrasında ise okul müdürünün bir anneanne, babaanne gibi çocukları sahiplenmesi, çocuk psikoloğunun çocuklara olan ilgisi ve tecrübeleri, öğretmenlerin branşlarında iyi olmaları... daha buna benzer bir çok güzel sebep söyleyebilirim. Yemeklerin okulda yapılması ve kendi çocuklarına yemek yapıyorlarmış gibi davranan ablaların olması da önemli ve güzel bir etken. Sorunlara çözüm bulmak adına her türlü Öneriye açık olan eğitmenler, çözüm bulmaya çalışan idareciler var. Tabii ki daha büyük bahçesi, daha kapsamlı çocuk oyun alanı, daha çok etkinliği vs. olsun isteyebilirsiniz, en doğal hakkınız. Ama düşününce her türlü etkinlik olsa, biz çocuklarımızla Ne paylaşacağız ? bilinmelidir ki Ataşehir Ya-Pa Anaokulu bize Mevcutta ki tüm alanları, bütün imkanlarını seferber ederek kullanmamıza imkan sağlıyor.

 • Kızım bu okuldan bu sene mezun oluyor. Yeğenimin de okulda ikinci yılı. İlk günden bu yana gözümüz hiç arkada kalmadı. Çocuklara yaklaşımı, ilgisi ve eğitim sisteminden memnunuz.

 • AY

  Eğitimi açısından çok başarılı buluyoruz alternatif eğitim sistemi kullanıyorlar ve çocuklar hiç sıkılmıyor. Yemekler diyetisyenlerin hazırladığı menülere göre yapılıyor ve organik ürünlerle.

 • DK

  İki çocuğumu da bu okula gönderdim üçüncüsü olsa onu da gönderirim. Öğretmenler ilgisiz falan değil gayet ilgili ve sevecen. Her türlü imkanı var. Verilen parayı hak ediyor. daha ne olsun.

 • YT

  Temiz, güvenilir, geniş bir okul. Öğretmenleri kötü değil ama branş derslerinin çeşitliliği bize yeterli gelmedi. Bir çok okulda fazlası varken neden bu konuda bir şeyler yapmıyorlar anlamış değilim.

 • ŞA

  Fiziksel imkanları bakımından görünüşte güzel bir okul gibi geliyor ancak eğitimi açısından çok memnun kalmadık. Öğrencilerle pek ilgilenilmiyor velilerin sıkıntıları dinlenmiyor. Kendilerini bu konuda düzeltmeleri gerektiğini düşünüyorum isteklerimiz çok uç şeyler değil sonuçta.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir YAPA Yaşam Paylaşım Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mahallesi, Gül Ağaci Sokak, No:24, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum