fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Azra Gündüz Bakım Evi

Özel Azra Gündüz Bakım Evi

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30

Özel Azra Gündüz Bakım Evi Hakkında

1992 senesinde kapılarını Özel Azra Gündüz Bakım Evi Pendik şubesinde, çocuklara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ilgi alanları ve yaratıcılıklarını kullanabilecekleri çok yönlü bir eğitim programı sunulmaktadır. Eğitim programları çocukların psiko-motor gelişim, sosyal ve duygusal gelişim, öz bakım becerileri, dil gelişimi ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek şekilde hazırlanmıştır. Bu programlarda çocukların çevreyi gözlemleme, bilgi toplama, kendini doğru ifade etme, sorumluluk alma ve işbirliği yapabilme gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak etkinlikler yer almaktadır. Anaokulu yerleşkesi inşası çocuk yuvasına uygun olarak projelendirilmiş üç katlı müstakil binada hizmet vermektedir. Özel Azra Gündüz Bakım Evi 'nde 25-66 ay doğumlu çocukların gereksinimleri göz önüne alınarak düzenlenmiş geniş ve aydınlık aktivite odaları bulunmaktadır. Bahar ve yaz aylarında bahçede kahvaltı etme, yemek yeme, ve bahçedeki atölyede etkinlikler yapma imkanı sunulmaktadır. Uyku odasında ahşap yataklar daha sağlıklı bir uyku deneyimi için seçilmiştir. Özel Azra Gündüz Bakım Evi 'nde çocuklar öğretmenleri ile birlikte bale, drama, müzik, sanat, orff, yüzme, satranç, el işi, hal oyunları ve jimnastik aktiviteleri yapmaktadır. Çocukların sağlığına uygun ve gelişimsel alanları destekleyici oyuncak ve materyal seçimine dikkat edilmiştir. Psikoloğun sürekli olarak eğitim ortamında bulunması ve velilere sınırsız pedagojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Okulda yoğunlaştırılmış İngilizce programları uygulanmaktadır. Oyunlar, şarkılar, tekerlemeler, flash kartlar ve eğitici program setleriyle birlikte çocuğun hem görsel, hem işitsel duyularına hitap ederek öğrenmeyi hızlandırırız. 6 yaş öğrencileri artık İngilizce tiyatro oyununda yer alacak seviyeye gelirler. Bale, çocuklarda mimik kullanımı, müzik duyusu, duygu ve beden koordinasyonunu en üst seviyeye taşıyan bir faaliyettir. Koreografi gerektirdiği için aynı zamanda dikkat ve hafızayı da devreye sokar. Özellikle 5-6 yaş aralıklarında yıl sonu gösterisi etkinlikleri kapsamında, dalında uzman branş öğretmenlerince bale dersleri verilmektedir. Özel Azra Gündüz Bakım Evi 'nde bulunan yemekhanede hazırlanan yemeklerin taze ve organik olmasına önem verilmektedir.Çocukların günlük olarak almaları gereken besin değerlerine göre hazırlanan yemekler liste şeklinde okulun sitesinden velilerle paylaşılmaktadır.

Yorumlar

 • MU

  Oğlumuzu kurumsal bir okula verdiğimiz için içimiz çok rahat. Eğitimdeki duyarlılık ve profesyonellik için ve güler yüzünü hiç eksik etmeyen yönetici ve tecrübeli eğitim danışmanı ve tabii ki de çocuk aşkıyla işini yapan, idealist öğretmenlere buradan ne kadar teşkükkür etsek de az

 • SB

  bir sürü kahkaha, arkadaşlarla geçen anılar, yaşama dair öğrenilen bilgiler, şarkılar, resimler ve daha bir sürü güzel şey. Bu eğitimin sonucunda; evde ve her yerde gözleri parlayan, kendine güvenen, sorgulayan ve dinlemeyi bilen bir çocuk! Kızımıza verdiğiniz değer ve sevgi için binlerce kez teşekkürler…

 • D

  Azra anaokulunun ailecek en sevdiğimiz yanı gerçekten bir okul sıcaklığını, aynı zamanda da düzen ve hayat tarzını doğru şekilde yansıtabilmesi oldu. kızımız ilk bir kaç gün içinde ağlayan, dudakları bükük bize bakıp, elimizi bırakmak istemese de öğretmenleri hem onun kalbini, hem de ailesi olarak bizi sakinleştirdi ve cesaretlendirdi. Okula alışma sürecinin ne kadar değerli olduğunu bilen bilir. Azra bize bu süreci değerlerimizi koruyarak yaşattı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Azra Gündüz Bakım Evi İletişim Bilgileri

Batı Mahallesi, Erol Kaya Cad. No: 34 Pendik/istanbul, Türkiye
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum