fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu

Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu Hakkında

Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara, İngilizce ağırlıklı, okul öncesi eğitimi veren özel eğitim kurumudur. Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi'nde yer alan okul şehrin tüm karmaşasından uzak doğa ile iç içe geçmiş, yeşillikler içerisinde, oksijeni bol ve tertemiz bir ortamda çocukların sağlıkla gelişebileceği hijyenik ve temiz Beyaz Bayrak sertifikasına sahip bir anaokuludur. Okulun branş dersleri arasında Fransızca / Almanca, eğitici drama, beden koordinasyonu, satranç, modern dans, yoga, müzik ve ORFF çalışmaları, çocuk mutfağı etkinlikleri, sporla dans, hareket eğitimi yer almaktadır. İngilizceyi öğrencilerin anadili gibi konuşmasını amaçlayan okul bu doğrultuda 'Mortimer English Club' metodolojisini kullanmaktadır. 'Erken İngilizce' programı kapsamında da, 3 aylık bebeklerden itibaren ( 0 yaş ) İngilizce anne - bebek grupları bulunmaktadır. İstanbul Esenyurt ilçesinde faaliyet göstermekte olan, okulumuzda , Bahçeşehir, Ispartakule, Avcılar'da ikamet eden çocuklarımız için servis hizmeti verilmektedir. Okulumuzda, çocuklarımıza, erken yaşta yeni beceriler ve bilgiler, yeni kavramlar, düşünce becerilerini geliştirme, küçük ve büyük kas gelişimleri, özgüvenlerini keşfetme olanakları tanınıyor.
Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu'nda öğrenciler okula saat sabah 08.00'den itibaren alınabiliyor ve 18.00'e kadar nöbetçi öğretmenlerimiz eşliğinde kalabiliyor. Okulda ana dil etkinlikleri, matematik çalışmaları, zekâ oyunları, fen ve doğa çalışmaları, bilimsel çalışmalara yer verilmektedir. Ayrıca, okul öncesi 'hazırlık sınıfında öğrenciler, ilkokula hem akademik hem de sosyal açıdan tam donanımlı olarak hazır duruma geliyor. Okulda temizlik kurallarına büyük önem verilmektedir. Sınıflar, tuvaletler başta olmak üzere tüm alanlar okulun tecrübeli ve gerekli eğitimleri almış olan personelleri tarafından temizlenmektedir. Okulda yemek servisi sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğündür. Yemekler taze sebzeler ve sağlıklı besinlerden hazırlanmakta olup hijyen kurallarına dikkat edilmektedir. Ayrıca yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından kalori hesaplarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Okul konumu bakımıyla güvenli olup çocukların okul içinde ve gezi etkinliklerinde güvende olması için gereken önlemler alınmıştır. Okul fiziksel imkanları bakımından öğrencilerin nitelikli ders işleyebilmesi ve sosyal etkinliklerin gerçekleştirebilmesi için yeterli ve güvenlidir. İngilizce ağırlıklı eğitim veren bir okuldur. Sınıflar ve sınıf mevcutları çocukların yaşlarına göre oluşturulmaktadır. Çocukların takibi ve yeterli ilgi, alakayı görebilmelerini için sınıf mevcutları maksimum 20 kişi olarak belirlenmiştir. Okul ve sınıflar içerisinde sıcak ve öğrenmeyi kolaylaştıran bir ortam yaratılmıştır. Çocukların eğlenirken öğrenebilmesi ve bedensel gelişimlerini desteklemeye yönelik açık ve kapalı oyun alanları, spor salonu ve bahçeye sahiptir. Çocuklar gün içerisinde ihtiyaç duydukları uyku ve dinlenme zamanları için okula ait uyku odalarını kullanabilmektedir. Anaokulunda eğitim dönemi kış ve yaz okulunu da kapsamaktadır. Bu amaca uygun olarak hizmet eden güvenlik görevlisine sahiptir. Ayrıca okulun kendi servisi içerisinde de çocuklara ev ve okul arasında ulaşım esnasında eşlik ederek güvenlik önemleri alan servis personeline de sahiptir. Çocukların okul içerisinde katıldığı programlar, gelişimleri, yemek listeleri hakkında velilere bilgilendirme sağlanmaktadır. Çocuklar için yapılan çalışmaların yanı sıra ebeveynler içinde çalışmalar yapılmaktadır. Okul öncesi eğitimde yabancı dilin oldukça önemli olduğunu vurgulayan anaokulunda 2 yabancı dile ağırlık verilmiştir. Bu yabancı diller İngilizceden sonra Fransızca ve Almancadır. Okul yeşil ve geniş bir oyun bahçesine sahiptir. Çocukların doğayla iç içe ve güvenli olarak ders görmeleri sağlanmaktadır. Okulun satranç, gezi ve müzik kulübü bulunmaktadır. Özel gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin yanı sıra bu etkinlikler yapılan gezilerle pekiştirilmektedir. Çocuklara uygun sinema, tiyatro ve doğa gezileri düzenlenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Rehberlik

Yorumlar (5)

 • Öa

  Taze ruhları çok iyi besleyen bir usta kalarak görüyorum bu kreşi . İkizlerimi gönül rahatlığıyla,gözümüz arkada kalmadan emanet edebileceğiniz sıcacık bir yuva bizim için .özellikle kurucusu Ebru hanım olmak üzere öğretmenlerin ve çalışanlarının daha kapıdan girer girmez bana verdikleri güven duygusu benim için bu kreşi Diğer kuruluşlardan ayıran en önemli özellik.Kızlarım keyifle evlerine geliyorlar. İyiki sizleri tanıdım ve inşallah kızlarımı bu okuldan mezun edicem

 • Yabancı dil eğitimi oldukça iyi sadece İngilizce de vermiyorlar üstelik. Dersler renkli materyallerle eğlenceli bir şekilde işlendiği için çocuklar da hiç sıkılmıyor. Ezber değil oyunlarla uygulama odaklı işleniyor dersler.

 • İD

  Satranç akıl oyunları gibi çocukların zeka gelişimini destekleyecek oyunlar oynatıyorlar. Ayrıca değerler eğitimi de var çocuklarımızın kendisiyle barışık topluma faydalı bireyler olmaları için emek harcıyorlar.

 • Sadece fiziki imkanları bile bizi etkilemeye yetti diyebilirim. İşini severek yapan verdikleri hizmetlerde en iyisini yapmayı hedefleyen bir okul müdürüne sahip okul. Bir anaokulundan beklediğimizin fazlasını bulduk bu okulda.

 • SD

  Çocuğumuza okul araken çok okul gezdik daha iyisini görmedik. Beyaz bayrak sertifikasına sahip bir okul. Verilen eğitim de hizmetler de kusursuz iyi ki tanımışım bu okulu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Mutlu Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 1.kısım Mahallesi, Sığırcık Sokak, Badem Villa 5 Kapı No:2, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum