fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu

Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir’de bulunan Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu, vermiş olduğu okul öncesi eğitim programıyla çocukların çoklu zeka ve yaşayarak öğrenme sistemiyle eğitilmesini sağlamaktadır. Ezbere dayalı eğitim yerine uygulamalı eğitim öğretim gerçekleştirilmektedir. Bu sayede çocukların görerek, deneyerek ve tecrübe ederek daha kalıcı bilgilere sahip olması sağlanmaktadır. Her yaş grubuna özel bir şekilde haftalık program yapılmaktadır. Haftalık programlarda yapılacak tüm aktiviteler saati ile birlikte çizelge şeklinde yer almaktadır. Veliler haftalık programı görebilmekte ve çocuklarına uygulanan eğitim ve sosyal-sanatsal aktiviteleri takip edebilmektedir. Kurumda hijyen ve temizliğe son derece dikkat edilmektedir. Anaokulu 16 kişilik sınıflarda öğrencilerine eğitim sunmaktadır. 3 ve 5 yaş aralığındaki çocuklara eğitim verilmektedir. Servis içerisinde görevli bir personel yer almaktadır. Çocuklar sabah eğitim saati başlamadan evlerinden alınmakta ve ders çıkış zamanında da aynı şekilde evlerine bırakılmaktadır. Anaokulunun içerisinde bahçe, uyku odası, oyun alanı ve revir yer almaktadır. Anaokulunda öğrenciler için bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü de bulunmaktadır. Kurum güvenliğe sahiptir. Anaokulunda ana dil etkinlikleri, okuma ve yazma çalışmaları, matematik, fen ve doğa etkinlikleri, yabancı dil etkinlikleri, sanat etkinlikleri, müzik etkinlikleri, drama, satranç, dans, yüzme, beden eğitimi ve jimnastik gibi etkinlikler yer almaktadır. Okulda öğrencilere bale ve folklör eğitimi verilmektedir. Anaokulunda yaz okulu ve rehberlik gibi servisler de mevcuttur. Öğrenciler Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu'nda İngilizce ve Almanca dersleri görmektedir. Ayrıca Fenerbahçe’ye ait olan anaokulunda sportif faaliyetler de yer almaktadır. Anaokulunda jimnastik ve yüzme gibi sporlarla çocukların fiziksel gelişimi desteklenmektedir. Bunun dışında sanatsal faaliyetlerin de yer aldığı anaokulunda, drama, görsel sanatlar ve dans eğitimi de yer almaktadır. Satranç, müzik kulübü ve gezi kulübü de çocukların eğitimlerine sunulan katkılardan birkaçıdır. Okulda kapalı ve açık oyun alanları da bulunmaktadır. Anaokulunda bulunan modern, tam donanımlı ve ısıtmalı bir kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Öğrenciler kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzundan faydalanabilmektedir. Veliler çocuklarının durumu ile ilgili bilgileri anaokulundan alabilmektedir. Anaokulu ve veli arasında hızlı iletişim kurulabilmektedir. Mutfak etkinlikleri, okul dışı geziler portfolyo çalışmaları kurumun sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (6)

 • CG

  Tam donanımlı bir okul eksiksiz bir kampüse sahip. Yüzme havuzu var ve antrenör eşliğinde yaz kış yüzme dersi veriliyor. Pek çok okuldan önde. Dil eğitimi olsun sanat dersleri olsun eksiksiz bir okul. Kesinlikle tavsiye ediyorum

 • SE

  Oyunlarla, hikayelerle, karikatürlerle çocuklara İngilizce eğitiminin yanında kültürel birikim sağlıyorlar. Sosyal etkinlikleri ve spor dersleriyle çocukları sosyalleştirip eğlenmelerini sağlıyorlar. Her türlü imkan mevcut ve alanında uzman öğretmenlerle çalışıyorlar.

 • AA

  Tam donanımlı modern bir kampüse sahip sanat ve spor derslerinde açık ara bu bölgedeki en iyisi.Çocuğunuz eğitim hayatına çok iyi bir başlangıç yapsın ve eğlenip iyi vakit geçirsin istiyorsanız. Bu okulu seçin

 • CS

  Hayvanları koruma haftası etkinliği, bahçede bitki ekimi gibi faaliyetlerle çocuklara doğayla barışık, çevreye saygılı olmayı öğretiyorlar ve bu bütün branş derslerinden çok daha önemli onları bu tavrından dolayı kutluyorum. Her yönüyle kaliteli bir okul ve çocuklar için her şey düşünülmüş.

 • TA

  Tüm velilere tavsiye edebileceğim bir okul. Biz oğlumuzu gönderdik çok memnun kaldık. Sanatsal ve spor derslerinde oldukça iyiler ve önem veriyorlar. Oğlumuz hem sosyalleşti hem de pek çok şey öğrendi ve özgüveni arttı onun bu gelişimini görmek bizi çok mutlu ediyor. Bütün çalışanlarına özellikle de öğretmenlerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • Veli

  Hem akademik hem sportif açıdan çocukların başarı için uğraşan, Atatürkçü ve laik nesiller yetiştirme amacı olan bir okuldur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Fenerbahçe Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Kayaşehir Mahallesi, Uslu Caddesi, Yunus Sokak, No:1, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum