fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Gül Çocuk Anaokulu

Özel Gül Çocuk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/19:00

Özel Gül Çocuk Anaokulu Hakkında

İstanbul’un Sultangazi semtinde Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan ve bakanlık tarafından düzenlenmiş müfredatı uygulayan eğitim kurumlarından biri de Özel Gül Çocuk Anaokulu’dur. Yerleşim bölgesinin nispeten gelir seviyesi kısıtlı ve içe dönük bir toplumsal yapısı vardır. Ama bütün bu sebepler okul öncesi eğitim çağında olan miniklerin yetişmesini engellememelidir. Okul öncesi eğitim 2 ile 6 yaş arasını kapsayan çok önemli bir hazırlık eğitimidir. Uzmanlara göre insan beyni 7 yaşına kadar gelişimini tamamlar ve bahsedilen çağlar öğrenmenin en hızlı çağlarıdır. Bu yüzden bu eğitim merkezi anaokulundan başla çocuk yuvası, gündüz bakım evi gibi isimlerle adlandırılsa bile temelde minik öğrencileri ilkokula hazırlamayı amaç edinmiştir. Bunu da hem müfredat programına uygun olarak yürütülen dersler hem düzenlenen aktiviteler hem de değerler eğitimi ile sağlanmaktadır. Değerler eğitimi milli ve manevi değerlerin öğretilmesi üzerine kuruludur ve çocuğun inanç yönünden yetiştirilmesini amaçlar. 2 ile 6 yaş arası çocukların kabul edildiği okulda sınıflar en fazla 20 kişilik olabilirler. Okulun çalışma saatleri 09:00 ile 19:00 arasındadır.Yemekhane, oyun alanı, bahçe gibi fiziksel ortamlar, güvenlik, servis ve yaz okulu gibi hizmetler, gezi kulübü gibi sosyal faaliyetler vardır. Özel Gül Çocuk Anaokulu bir özelliği de organik boya ile boyanmış olmasıdır. Yaşlarına göre gruplanan minikler civcivler sınıfı, uğur böcekleri sınıfı ya da kalpler veya yıldızlar sınıfı gibi isimlendirilmiş sınıfların öğrencileri olurlar. Grupların aktiviteleri ve yapılan çalışmalar düzenli olarak anne babalara aktarılır. Küçük yaştaki çocukların eğitimini üstlenmiş bir anaokulu için en önemli konulardan birisinin beslenme olduğu şüphesizdir. Okul mutfağı yemek listelerinin hazırlanması, yapılan alışverişler ve temizlik konularında sürekli denetlenmektedir. Sınıfların dekorasyonunda ve zemin kaplamalarında çok renklilik tercih edilmiştir. Bu çocukların iç dünyasına canlılık getirmekte, neşelerini ve enerjilerini arttırmaktadır. Bu enerjinin olumlu yönde tüketilmesi için de güvenlik tedbirleri alınmış okul bahçesi iyi bir eğlence yerine dönüşmektedir.

Yorumlar (6)

 • İS

  Sabahları zor kalkıyoruz ama akşam dönmek istemiyor. Yuvadaki tüm çocuklar çok güzel bir uyum içerisindeler. Tabi ki öğretmenlerinın etkisi çok büyük sağolsun dengeyı çok iyi sağlıyorlar.

 • ES

  İki senedir bir çok güzel anımız oldu. Bu sene nasipse mezun olucaz. Çok şey öğrendik. Fiziksel ve ruhsal gelişimde Gül Çocuk'un çok faydası oldu. İlgilenen aileler tercih etmeli.

 • LV

  Güvenerek emanet edebileceğiniz huzurlu bir yuva. Her şey için teşekkür ederiz. Oğlumuz etkinlikleri çok seviyor. okula her sabah mutlu gidiyor. Buradaki çocuklar çok şanslı. Tecrübeli cana yakın öğretmenleri hatta tüm personel, müthiş bir aile ortamı oluşturuyor. Allah razı olsun sizden.

 • İS

  Okul öncesi eğitimi hakkıyla veren bir kurum. İlkokula iyi hazırladıklarını düşünüyorum özellikle. Hem güven hem hijyen hem de iyi bir eğitim.

 • Güvenle emanet edebildiğimiz bir okul. Gözümüz arkada kalmıyor. Böyle güzel bir yuva bulduğumuz için çok şanslıyız. Anaokulun etkinlikleri ayrıca çocuk gelişimi için önemli.

 • IS

  İlgili öğretmenleri personelinden çok memnunuz. Sağolsun her anında çocukların yanındalar. Sınıfların sadece biraz daha büyük olabilirdi. Ancak sahip oldukları imkanların en iyisi sağlamaya çalışan bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Gül Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

75. Yıl Mahallesi 1324 Sokak No:7 Giriş Kat Sultangazi/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum