fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Hayat Ağacı Montessori Anaokulu

Özel Hayat Ağacı Montessori Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Hayat Ağacı Montessori Anaokulu Hakkında

NELER YAPIYORUZ
Küçük bir çocuk için, bulaşık ve sebze yıkamak, ayakkabı parlatmak gibi bir yetişkine doğal hatta monoton gelen işlerin özel bir yanı vardır. Bunlar, bir çocuk için heyecan vericidir. Çünkü bu davranışlar yetişkinleri taklit etme olanağı sağlar. Taklit ise erken çocukluk yaşlarında en güçlü dürtülerden biridir. Bu alanda yapılan çalışmalarla çocuklar günlük hayatta ihtiyaç duydukları becerileri hızla kazanırken, çalışmalardaki kurallı sıralamayı takip ederek detaylı takip etmeyi öğrenirler. Çocuğa dünyayı tanıyabilmesi için duyularını kullanmayı, bilgi beceri ve kavramların kazanılması Montessori materyalleri kullanılarak sağlanır. Duyu eğitimi ile çocuk beş duyusunu kullanarak boyutları, ağırlıkları, geometrik cisimleri, sesleri, kokuları, tatları ve farklı yüzeyleri tanır ve öğrenir. Okuma yazmaya hazırlık alanında ilk hedef çocukların küçük kas koordinasyonlarını kalem tutabilecek olgunluğa ulaşmasını sağlamaktır. Metal çerçeveler ile sınırları belirlenmiş bir alanda kalem kontrolü sağlamaları, kabartma harfler ve sayılarla kas hafızası geliştirmeleri hedeflenir. El yazısına alt yapı oluşturabilecek çizgi çalışmaları ile yazma becerileri kazandırılır.Görsel okuma kartları, haraketli alfabe ve ses oyunları ile okumaya hazırlık yapılır. Matematik çalışmalarında ise; Çocuklara erken yaşlarda somut matematik materyalleriyle çalışma olanağı sağladığında, onların matematikle ilgili pek çok gerçeği ve yeteneği kolayca ve zevkle kazanabildiği görülmüştür. Matematik çalışmalarında çocuklar çubuklar, boncuklar, markalar ve zincirler gibi pek çok materyali bir yerden bir yere taşıyarak, bir araya getirerek, ayırarak ,bölüştürerek, sayarak, karşılaştırarak matematiğin temel işlemlerini kendi kendilerini ortaya çıkarırlar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar (13)

 • Egitim materyallerini en dogru kullanan ve uygulamalari en guzel yapan montessory okullarindan biri. Personelinden velisine herkesin mutlu oldugu nadir okullardan. Cocuklar ise yeni kesiflerle ve sorgulamalarla okulun tadini en cok cikaranlar suphesiz. Hep boyle devam edin. Iyiki varsiniz.

 • tu

  Hayat ağacı okulunu, profesyonel kadro, modern eğitim sistemi ve çocuğa kisisel ilgi bekleyen her aileye tavsiye ederiz. Kızımız için, dört aylığına San Francisco’dan Istanbul’a geldigi zaman icinde gideceği bir okul arıyorduk. Bir arkadaşın tavsiyesi uzerine Hayat Ağacı ile bağlantı kurduk. Çekingen olarak bildiğimiz kızımız 3 ay icinde kendine güvenen, hislerini daha iyi kontrol edebilen, isteklerini açıkça söyleyebilen, sosyal bir kelebeğe dönüştü! Kisisel dönüşümün yanında matematiğe karşı olan ilgisi ve yeteneğini de keşfettik. Bunda hem Montessori eğitiminin hem de okulun cocuk psikolojisine gösterdiği extra önemin rolü olduğunu düşünüyoruz. Okul seçimi yaparken Hayat Ağacı kadrosuyla iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz.

 • es

  Oğlumuz Hayatağacı Montessori okuluna başladığı ilk günden mezun olana kadar her gün çok mutlu gitti. Kurucularından branş dersi öğretmenlerine kadar tüm ekip her daim çocuk odaklı, sevgi dolu, güvenilir ve bizlere karşı şeffaf oldular. Oğlumuz İlkokula başladığında ögretmenlerinden aldığımız yorumlarla akademik anlamda çok sağlam ve önemli taşları koyduklarını bir kez daha gördük. Oğlumuza kattıkları her şey için çok çok teşekkür ederiz.

 • üb

  Bir çocuğum daha olursa yine hayatağacı Montessoriye göndereceğim okul gibi okul. İçerisi huzur kokuyor. .

 • Montessori metodunu dolu dolu yaşayarak ve en verimli hali ile öğrenilebilecek bir okul. Çocuğunuzu özverili öğretmenlerin eline gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

 • sk

  Kızım ilk öğrencilerinden, keşke ilkokulu da olsa. Fiziksel kosullari , comertce sevgisini sunan yöneticileri - ogretmenleri ve öğretme metodlari ile harika bir eğitim yuvası.

 • ab

  Yöneticileri, öğretmenleri ve tüm ekibiyle okul değil sıcacık bir yuvadır Hayat Ağacı. İçeri girdiğinizden itibaren kucaklar herkesi. Büyük özen ve titizlikle, hakkını vererek yapıyor işini herkes. İyi ki tanıdık, iyi ki bir parçası olduk.

 • bk

  Öğretmenlerimiz içten ve sevgi dolu, müdiremiz ve okul kurucuları çocuklarımizin mutluluğu ve gelişimi konusunda ilgili ve dikkatli. Güvenlik, fiziksel imkanlar, yemek konularında da gözümüz arkada kalmıyor. İyi ki Hayat Ağacı'yla yollarımız kesişti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • İki çocuğumu da gönül rahatlığıyla gönderdiğim, gerçek montessori eğitimi veren, çocukların kendilerini ev sıcaklığında hissettiği bir okuldur Hayatağacı...Kurucularından, müdürüne, öğretmenlerine ,çalışanına kadar herkes güleryüzlü, samimi ve sorun çözücüdür.Hiç tereddüt etmeden herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim kurumudur.

 • ms

  Kızım 3 yıl boyunca çok mutlu gitti. Çok küçük yaşta başlamasına rağmen ne güvenlikten ne de yetkinlik açısından gözümüz hiç arkada kalmadı. Çalışan herkes montessori sistemine çok hakim olduğu için çocuklar için herşey, her kural çok netti, bocalama yaşanmadı. Öğretmen eğitimine çok önem veriliyor. İlkokulu da olsaydı hiç düşünmeden kızımı yollardım.

 • iy

  yaklaşık 3 sene boyunca oğlumun severek devam ettiği, ev sıcaklığında, huzur dolu bir okul. gerek idarenin gerekse de öğretmenlerinin yaklaşımı insanda doğru adreste olduğu hissini uyandırıyor. hele ki montessori felsefesini layığıyla uyguladıklarına şahit olduktan sonra en büyük şansımızın kendileriyle tanışmış olmak olduğunu söyleyebilirim. iyi ki varlar...

 • eo

  Kızımın 3 ve 4 yaşlarında gittiği ve çok memnun kaldığımız bir okul. Selçuk Üniversitesiyle işbirliği içersinde olan ve üniversiteyle birlikte yaptıkları montessori çalışmalarını velilerle de paylaşan bir okul. Hem kendi bünyesindeki montessori eğitmenleri hem de dışarıdan gelen branş eğitmenleri oldukça donanımlı. Okul dışında da müze/tiyatro vb. gibi etkinliklerde çok aktif bir okul. Okul kurucuları, müdür ve eğitimciler oldukça ilkeli ve sevecenler. Keşke ilkokulu olsa da kızımızı göndersek dediğimiz bir kurum. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim :)

 • Cy

  Fark yaratan eğitim modeli

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Hayat Ağacı Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi Girne Cad. Şeref Sok. No.17/1 34746 Ataşehir-Istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum